Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha mindig óvszerrel védekeztek...

Ha mindig óvszerrel védekeztek és mégis terhes lett szerintetek elképzelhető a következő?

Figyelt kérdés
Nagyon jóbarátom elmondása szerint mindig óvszerrel védekeznek és most mégis terhes a barátnője. Szerinte nem csalta meg, nem lenne rá oka, ezért most azt ötlötte ki, hogy a lány csőbe akarja húzni és a használt óvszer tartalmát "rakhatta" fel magának. Szerintetek lehet ettől terhes. Tök tanácstalan vagyok ebben a témában mit mondjak neki, mert nekem nőként nem jutna ez eszembe...
2012. febr. 2. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha összeesküvés elméleteket gyártunk, akkor igen, előfordulhatna egy ilyen eset.

De szerintem inkább tételezzük fel azt, hogy lyukas volt a gumi.

2012. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha jól tudom a levegőn csak pár óráig élnek a spermák, azaz a csajnak nagyon gyorsnak kellett lennie. Hacsak nem vákuummentesen lezárták az óvszert. Plusz elég mélyre kell azt felrakni ahhoz, hogy célba is érjen akár egy sperma. De nem hihetetlen számomra (nekem két terhességem van/volt védekezés mellett, úgyhogy én már semmin nem lepődöm meg).


Egy nő két dologra képes... A többit már nem is írom le.

Viszont ha ez a barátodnak eszébe jutott (a nem tisztességes módszer), akkor ott komolyan elgondolkoznék, hogy egymáshoz valók-e.

2012. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Elviekben lehetséges, gyakorlatilag szinte kizárt, hogy azoknak a sejteknek bármilyen megtermékenyítő képessége maradt volna: nagyon érzékenyek a környezeti hatásokra, és az, hogy levegőn életképesek, pusztán egy laboratórumi körülmények között vizsgált tény: ilyenkor a sejt egyébként sérül, és lehet, hogy életképes, de fiziológiás funkcióját képtelen már ellátni. Elég, ha abba godolunk bele, hogy a hüvelybe kerülve is mennyi feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy a spermiumok gyorsan tudjanak mozogni és célba érjenek...

Szerintem barátkozzon a gondolattal, hogy szivárgott az óvszer, mert ennek a lehetőségnek az esélye kizárólag csak statisztikai.

2012. febr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Meg lehet rá az esély, mivel a barátnőm így lett terhes, hogy az óvszert felnyomta magának.
2012. febr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek van a lánnyal ha nem szereti? Ha két ember rendszeresen nemi életet él, védekezzenek bárhogyan is, mindig van esélye egy nem várt terhességnek. Jómagam is "óvszerszökevény" vagyok. Hála a "jóakaróknak" bár nagyon hasonlítok apámra sokszor megkaptam, hogy nem tudja hogyan fogantam. Anyámnak csak ő volt az életébe, s bár a nővéreimre is külsőleg hasonlítok, mégsem vagyok a gyereke. Tehát óvatosan a kételkedésekkel. Bár én azt mondom, hogyha kételkedik, mondd meg neki, hogy szakítson a lánnyal akkor is, ha terhes, mert csak a gyereke életét keseríti meg, ha belemegy egy rossza házasságba. Inkább legyen egy rendes különélő apa, mint egy feleségét és gyerekét utáló férj.
2012. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szereti a lányt, nincs ezzel semmi gond. Gyerekvállalásról még sosem beszéltek, nem véletlen, hogy védekeztek.
2012. febr. 2. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,


érdekelne h mi lett az esetből? Terhes a leányzó tényleg? És kiderült hogyan?

Én olvastam olyan esetről egy spermalopásról szóló cikkben, hogy volt olyan nő, aki a használt gumival egy fecskendővel szívta fel az ondót, és juttatta be magának és terhes lett.

Szóval ha a fizikai tényezőket nézzük, elképzelhető az ilyen módon való teherbeesés.

2012. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen terhes. Azt továbbra sem tudom hogyan, a lány is azt mondja, hogy nem érti. A babát természetesen megtartják.
2012. márc. 10. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!