Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valami gond lehet velünk,...

Valami gond lehet velünk, vagy csak így jött ki a lépés?

Figyelt kérdés

Párom 40 éves én 37.Van két egészséges gyerekünk,szerettünk volna egy harmadikat.Két próbálkozásunk is vetéléssel végződött.Az elsőnél elhalt a magzat a másodiknál üres maradt a petezsák.Nem tudom merjek-e újból belevágni vagy legyek elégedett.

Mit tanácsoltok?Volt-e valaki ilyen helyzetben?


2012. febr. 2. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott? Nyilván te is tudod, hogy ilyen "korban" (én is 30 felett vagyok), már sajna egyre nagyobb kockázattal jár a terhesség. Lehet, hogy csak elég lenne valami vitamint szedned, vagy valami magzatmegtartó készítményt. Ha tényleg nagyon-nagyon vágytok rá, akkor ne adjátok fel! :) Én nagyon drukkolok nektek és kívánom, hogy mihamarabb egy egészséges kisbaba fickándozzon a pocakodba!!! :D
2012. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem vizsgáltasd ki magad, mielőtt újra belevágnátok, de ne adjátok fel. Két vetélés már nem lehet véletlen. Manapság gyakori a pajzsmirigy probléma, aminek annyiféle tünete lehet, hogy gyakran a dokik fel sem ismerik. És vetélést okozhat...

Bármilyen életkorban kialakulhat.

Endokrinológus a szakértője, nála lenne érdemes kezdeni. Egy vérvétellel kiderül, ha gond van ezzel.

2012. febr. 3. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk hasonló a helyzet. Van már egy gyerekünk, és most két terhességem is vetéléssel végződött.Kértem beutalót a háziorvosomtól pajzsmirigy vizsgálatra, annak ellenére, hogy a dokim szerint nincs ok az aggodalomra.Párom 30 én 29 vagyok.

Kiváncsi leszek mi lesz az eredmény, mert nem hiszem, hogy ez normális dolog. Ma kell visszamennem a nődokimhoz, ha nem küld tovább akkor azt hiszem orvost váltok...

2012. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, úgyhogy szerintem te is keresd az okokat.
2012. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen szedtem magzatvédő vitamint,Gravidát meg Magne B6-ot.Nagyon jó Dokim van(genetikusi is),ő azt mondta nincs okom aggódni,hamar teherbe tudok esni és 45 éves koromig nyugodtan próbálkozhatunk...csak mindig bennem van ez a fránya aggódás.
2012. febr. 3. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!