Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petefészek ciszta műtét után...

Hyperactyve kérdése:

Petefészek ciszta műtét után mennyi ideig érdemes várni a babavállalással?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia! nekem 3 hete volt laporoszkopias ciszta mutetem,es a doki azt mondta,hogy nyugodtan probalkozhatunk akar a jovo honapban is! te kaptal valami gyogyszert? en nem kaptam semmit!
2012. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 hetet kellett várni.
2012. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem fél évet mondtak, de minden orvos mást mond, még ugyanarról is, eddig 4 dokim, 5 féle verzióval állt elő hogy mi bajom lehet :D
2012. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

PCOS-s vagy?

Mert akkor nem kéne vármi semmit, mert a ciszták visszajönnek, ha nem kezelik az alapbetegséget. :-(

Addig kéne gyorsan megbabásodni, mielőtt újra kialakulnak a ciszták.

2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szia Manka azt szeretnem kerdezni tolled,hogy mi van akkor ha nekem petefeszek cisztam volt a petefeszek mellet! akor az nem a hormonoktol jelenik meg,mint a petefeszekben? 3 hete tavolitottak el laporoszkopiaval,es azt mondta a doki,hogy nincsen PCO-m,mert gondolom azt latta volna laporoszkopiaval! a petevezetekek atjarhatok,csak a bal petefeszkem mellet volt egy 5cm-es cisztam,de viszont azt nem ertem hogy hogyan alakult ki,ha a hormonjaim rendben vannak!!
2012. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Egyszer-egyszer egészséges nőknél is előfordulhat ciszta. Számtalan oka lehet, hogy nem tudott a tüsző megrepedni. Bár idővel általában magától kifakad és elmúlik, ha panaszt okoz, megműtik. Ha többször is előfordul, akkor azért érdemes PCOS-ra vizsgálódni, sajnos nem minden orvos követi a tudomány fejlődését. :-( a PCOS nem hirtelen alakul ki, hanem lassan. Elsőre nekem sem gondoltak semmi ilyesmire, mert rendszeres volt a ciklusom, és elvileg az alap hormonvizsgálaton nem volt erre utaló jel. én azon szerencsések közé tartozom, akinek időben észrevették az IR-t, kapok rá kezelést, diétázom, így cisztáim nincsenek. De sajnos ez nem elég a babásodáshoz, az inzulinnak is rendben kell lenni. én azt javaslom mindenkinek, akinek már egyszer volt cisztája, hogy nézesse meg az inzulinját, ne várja meg, amíg kialakul a PCOS. Csak egy vérvétel az egész, és inkább egy fölösleges vérvétel, mint a műtét később, és a hónapokig tartó idegeskedés.

2012. febr. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de ha pco-m lenne,akkor a doki latta volna a mutet soran nem?
2012. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Manka68 ***** válasza:

Elvileg igen, de nem biztos. Nem tudom, hogy valójában mennyit látnak ilyenkor. De találtam egy érdekes cikket :


[link]


Érdemes elolvasni mindenkinek, akinek ilyen műtétet javasolnak.

2012. febr. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Nekem január 18-án volt egy laporoszkópikus petefészek ciszta műtétem.Mind a két petefészkem tele volt cisztákkal és emiatt volt szükséges a műtét.A doki a varratszedés után azt mondta, hogy minden rendben van, és hogy mostmár lehet próbálkozni a babával..csak a nagy idegeskedésbe felejtettem el megkérdezni, hogy mikortól is lehet akkor...4hét után kell kontrollra menni és azt gondoltam, hogy akkor addig azért lehet nem kéne...de igazából nem tudom.
2012. febr. 10. 14:22
 10/12 A kérdező kommentje:
Gyógyszert én sem kaptam elvileg anélkül is helyre kéne állnia mindennek.Hát nem tudom..A műtét után mennyi időre jött meg a mesutok??
2012. febr. 10. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!