Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antibiotikumot nem tartalmazó...

Antibiotikumot nem tartalmazó gyógyszerek mennyire befolyásolják a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Eléggé meg vagyok fázva (kb. egy hete), de mivel valahol azt olvastam, hogy csökkentheti a megtermékenyítés esélyeit az antibiotikum, így nem merek ilyen gyógyszereket szedni.

Ez tényleg így van, vagy csak bedőltem egy hülyeségnek, és közben meg szenvedek, mert annyira fáj a torkom, hogy már enni sem tudok. Válaszaitokat előre is köszönöm!


2012. febr. 8. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, mit tartalmaznak. Más "erős" gyógyszerek is vannak.

Bár én szedtem szterodiosat, amikor teherbe estem. Persze rögtön leálltam, ahogy kiderült.

Viszont az antibiotikum sem akadályozza meg, inkább csak késlelteti a peteérést.

2012. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Hát én meg sokaktól hallottam már, hogy fogamzásgátló mellett estek teherbe antibiotikum hatására (legyengíti a fogamzásgátló hatását). Nem hinném, hogy fogamzásgátló nélkül az ellenkező hatást váltaná ki. :-)

Szerintem ha beteg vagy és a doki felírta, szedd be nyugodtan. Ha most éppen sikerülne, és te betegen kezded a terhességet, az szerintem károsabb, mintha gyorsan kikúrálnak belőle. Most jut eszembe : anno, mikor teherbe estem a lányommal, a hasszurkát félrediagnosztizálták cisztának (nem volt még akkor uh, ez 24 éve volt!), és ráadásul Maripent kaptam rá. :-)

Semmi bajunk nem lett, végig problémamentes terhesség, és okos, egészséges a lányom azóta is. :-)

2012. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor irány a patika.... :)
2012. febr. 8. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!