Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rossz spermaminőség (csak...

Nikike0407 kérdése:

Rossz spermaminőség (csak 10%-a mozgékony, és sok a sérült) miatt inszemináció? Más megoldás? Vitaminok? Járt már így valaki sikerrel? Mármint inszem nélkül terhesség?

Figyelt kérdés
Mi majdnem egy éve próbálkozunk, persze kipróbáltunk jó néhány csodaszert...de nem akar sikerülni a babuci. Ezért elmentünk egy meddőségi központba, kivizsgáltak engem is és a páromat is. Nagy meglepetésemre szépek az eredményeim.. de sajnos a párom spermáinak csak 10%-a mozgékony, ami szinte lehetetlenné teszi a teherbeesést. Inszeminációt javasolt a doki, vagy pedig e-vitamin, cink, szelén, c-vitamin kúrát (nagy dózisban), ami hosszabb távon javíthat az eredményen.Az utóbbit választottuk...és most bizakodunk....
2012. febr. 8. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia!Mi már 2,5 éve várunk a babára.1 év után mentem orvoshoz,nálunk is a páromnál van a gond,próbáltunk mindenféle vitamint(amiket Te is írtál),ill. FERULANT kapszulát,kicsit jobb lett az eredménye,de baba még mindig nem sikerült.Igy aztán Meddőségibe mentünk,ahol a 2.inszemináción vagyok túl....Ezeket a gyógyszereket hosszú ideig(legalább 3 hó)ajánlatos szedni,ennyi idő alatt képzőnek a spermiumok.Sok sikert!
2012. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönjük..reméljük javul az eredmény.

Sok sikert nektek is!

2012. febr. 8. 16:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy ahol "rossz" a sperma, ott ICSI-t szoktak csinálni a Kaáliban. Az inszem ezen esetekben inkább már zsákbamacska...

Bár azt konkrétan nem tudom, hogy hány % alatt kell lenniük a mozgékony spermáknak.

http://www.youtube.com/watch?v=vGbIL9QWSsM

2012. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is rossz volt a spermakép, páromnak 10millió/ml volt, ennek 50% volt mozgékony, és 50% jó alakú, erre már lombikot mondott a doki, nem is bánom :)

Szerintem ha ilyen kevés a jól mozgó, akkor felesleges inszemmel "bajlódni", bár nem írtad, hogy pontosan mennyi is a kiskatonák száma.

Én szedettem a párommal C és E vitamint, cinket, próbáltuk a Fer14-et, semmivel sem lett jobb az eredménye.

2012. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát őszintén. Ezen szerintem semmi vitamin nem segít. Sőt szerintem lombik kellene, mert az inszemmel sem jutnátok előrébb!
2012. febr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden meddőségiben megpróbálkoznak először inszemmel,néhány alkalommal....olvastam olyant,akinek rossz spermaképpel sikerült,persze nem ez a jellemző!
2012. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Manka68 ***** válasza:
Szerintem az inszemmel, de inkább a lombikkal nagyobb esély van a babára, mint vitaminokkal. Esetleg kombinálva a kettőt? Pl elkezdeni a meddőségi kezelést, és közben vitaminozni. Így ha nem hat a vitaminkúra, nem kell elölről kezdeni mindent. Ugyanis a leleltek fél évig érvényesek (legalábbis a Kaáliban) és a vitaminok valszeg csak hosszabb idő után fognak hatni, ha egyáltalán változik valami. És ha a párodnak később még rosszabbak lesznek az eredményei, ami nem kizárt, akkor csak az idő megy. :-(
2012. febr. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én férjemnek 3 millió/ml, majd minden további vizsgálatnál 1 millió/ml vagy még annál is kevesebb lett az eredménye! Nekünk is azt mondták, hogy azonnal lombik mert így soha nem lehet természetes úton gyerekünk.


Na mármost mi is nekikezdtünk a lombiknak, borzasztó volt, le sem írom, a lényeg, hogy a 3. sikerült, született egy csodaszép kislányunk aki most lesz 1 éves! És tudod mi történt? Január elején pozitívat teszteltem!:)) Az orvosom is csak pislogott, nem akarta elhinni, de mos már ő is elhiszi mert látta a vérvétel és uh eredményt:)


Hogy vannak-e még csodák? IGEN, VANNAK!:)

Én, mi soha nem adtuk fel a reményt, hogy valaha is természetes úton legyen gyermekünk. Mivel a férjemnek semmiféle szervi bajt nem találtak a meddősége mögött így én töretlenül hittem abban, hogy természetes úton is lehet gyermekünk. Nekünk sem vált be semmi, végül én magam összeállítottam férjemnek és magamnak is egy vitaminbomba csomagot (nagyon kikupáltam magam a témában:) és azzal tömtem szegénykémet, de úgy látszik lett eredménye. Ahogy abbahagytam a szoptatást, puff, teherbe is estem!


Ne add fel soha, persze inszemmel vagy lombikkal próbálkozhattok, hogy ne teljen az idő feleslegesen, de itt vagyok én is élő példának, hogy igen is létezik csoda, én sem hittem el ezeket a sikersztorikat amíg nem én éltem át:)


Minden jót és fel a fejjel:

1 éves kislány anyukája+ 9 hetes kismami

2012. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egyenlőre próbálkozunk a vitaminokkal pár hónapot, aztán ha nem sikerül, akkor inszem... csak félek a kötelező laparoszkópiától.. De ha kell, akkor kell.

Gratula 9hetes kismama!!!Jó egészséget!!! És milyen vitamincsomagot állítottál össze a párodnak?? Milyen napi adagokat??(mg)

2012. febr. 11. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!