Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Toxoplazma vizsgálatot mikor...

Toxoplazma vizsgálatot mikor érdemes csináltatni?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtünk el próbálkozni, de van egy benti cicám, aki után én takarítok. Szeretném, ha minden rendben lenne a terhesség alatt. Mikor menjek el kivizsgálásra?
2012. febr. 13. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár most is. Kiderül, átestél e már a fertőzésen, ezáltal védett vagy e. De a terhességi első laborvizsgálatnál ez alapból megcsinálják.Pláne ha említed a dokinak a cicát.
2012. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem estem át rajta, hiába éltem cicával évekig. A doki szt havonta kellene nézni, de az OEP csak akkor támogatja, ha 6 hét eltelt...
2012. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan elmehetsz most is, kérj a háziorvostól egy beutalót. Én is cicák, kutyák között nőttem fel, meg voltam győződve róla, hogy átestem a fertőzésen, aztán amikor terhes lettem kiderült, hogy nem. Nálunk nem csinálják meg a terhes vérvételen alapból ezt a vizsgálatot, 5.300,- forintot kérnek érte. Először a 12. hetes vérvételen csinálták, utána a helyettesítő védőnő szólt, hogy a körzeti doki adhat beutalót és akkor ingyenes. A másodikat már így csináltattam a 25. héten.
2012. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Miért kellene havonta nézni? Mivel indokolja a doki? Terhesség alatt az almot ne a kismama takarítsa, ennyi a lényeg. Én egy fővárosi kh-ban dolgozom, itt alapból megnézzük mindenkinek.
2012. febr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően szerintem akkor nézesd meg, amikor kiderül, hogy babát vársz, de ha kérsz beutalót előtte, akkor legalább tudod biztosan, és nem fogsz idegeskedni. Én átestem rajta már, de azért az almot most nem én takarítom, meg figyelek, hogy sokkal többször mossak kezet a cica után. Havonta max. akkor kell cicásoknak nézetni, ha még nem vagy védett, nekem még így is nézték 2x, hogy tudottan védett vagyok, de magas az ellenanyag-szint, tehát semmi baj nem lehet.
2012. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!