Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kezdődik egy vetélés,...

Hogy kezdődik egy vetélés, jelei, mi történik utána?

Figyelt kérdés
Kicsit barnázott barátnőm és a papírra azt írta a dokija korai vetélés jele látható.Mit fog érezni ha baj van és mit csinálnak majd vele?Valami műtét vagy csak el megy a baba és kész?Tapasztalatok esetleg :S
2012. febr. 19. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, kezdődhet így is. Nálam úgy volt, hogy görcsölt a hasam borzalmasan, (mint mikor megjön)elmentem wc-re, és elkezdtem nagyon vérezni. Irány az ügyelet, vizsgálat, majd vittek a műtőbe. Csináltak eü-i kaparást, délután jöhettem haza. De nem minden vetélés kezdődik így. Ha továbbra is barnázik a barátnőd, haladéktalanul menjen az ügyeletre!!!
2012. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenkit kikaparnak,műtenek vagy nem?
2012. febr. 19. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában igen. Súlyos szövődményekhez vezethet ha bent marad valami. Egyszer behoztak egy csajt az ügyeletre akiből szó szerint dőlt a vér, 40fok körül volt a láza, és eszméletlenül fájt a hasa. Kiderült, hogy vetélése volt nemrégen, és bent maradt valami.
2012. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!!!Én két vetélésen vagyok túl,az első 2006 januárjában történt,9 hetesen elhalt az embrió,nem volt szívhang,de nem indult meg a vetélés,tehát nem véreztem,nem görcsöltem,tulajdonképpen észre sem vettem,hogy bármi is történt volna a pocaklakóval:-(Ezt a terhességemet műtéttel fejették be,tehát vákummal kiszippantották illetve kikaparták a méh tartalmát.(altatásban)A másik vetélésem pedig tavaly májusban volt,kb.5-6 hetes terhes lehettem,amikor görcsölés nélkül elkezdtem vérezni.Elég nagy mennyiségű vér távozott,nagyon megijedtem,nyomás az ügyelet,mert természetesen vasárnap volt...megnézték Uh-on,és mondták,hogy elkezdődött spontán vetélés.Kaptam méhösszehúzó cseppet,hazaengedtek,de másnap reggel vissza kellett mennem UH-ra és laborba,hogy megnézzék,rendben lezajlott-e a vetélés,és nem maradt esetleg bent valami.Szerencsém volt,minden szépen magától kiürült,nem kellett megnéznem a műtőt ismét...A barátnődnek én is azt tudom tanácsolni,hogyha görcsölni,netán vérezni kezdene,azonnal kórház.Egyébként ebből még bármi lehet,nem jelent feltétlen rosszat a barnázás.Pihenjen nagyon sokat,ne emeljen,gondolom kapott valamilyen gyógyszert is.Szorítok neki,hogy minden rendben menjen!!!!Üdv:Egy 36 hetes kismama.
2012. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is mindenkinek köszönöm aki válaszolt.

Semmi fájdalmat nem érez elmondása alapján csak a tiszt.betéten talált egy kis parna pacát.kapot gyógyszert is mondta a nevét de nem tudom dupis..dupa...jajj nem tudom.

de azt mondta az orvosa ez sokat segíthet,ne aggódjon mert ebből még bármi lehet.

2012. febr. 20. 08:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Duphaston a gyógyszer neve. Szorítok, hogy minden legyen velük. :)
2012. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!