Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha el szeretném vetetni a...

Ha el szeretném vetetni a gyereket, annak mi a procedúrája?

Figyelt kérdés

Ne ítéljetek el miatta! Csak elméleti kérdés!

Kimarad a menstruáció, elmegyek a Nődokihoz, és ...?

Hogy zajlik? Mennyi idő?

Milyen vizsgálat kell?

Védőnőhöz is kell mennem?

Hogy működik?


2012. febr. 19. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Elmész nőgyógyászhoz, aki megállapítja a terhességet, és megkérdezi, hogy mi a szándékod. Akkor mondod, hogy el szeretnéd vetetni, és kiadja a papírokat, beutalókat a szükséges vizsgálatokra (vérvétel, ekg, meg azt hiszem még mellkasröntgen). Ezután meg kell jelenned 2-szer a családvédelmi szolgálatnál. Mindegy melyikhez mész, amelyik a legközelebb van, neten találsz róla információt, de lehet, hogy a nőgyógyász is ad listát, hogy mik vannak ott a közelben, ezt nem tudom hogy működik. Na és amikor másodjára vagy a családvédelmiseknél, akkor megkapod a csekket, meg az engedélyt. Meg ugye közben megcsináltatod a szükséges vizsgálatokat, amikre beutalót kaptál, és bejelentkezel az illetékes kórházba, ahol adnak időpontot, amikor elvégzik a beavatkozást. Nem tudom mennyi idő alatt zajlik le, de kb. 2 hét.
2012. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Ha elveteted akkor nem vagy normális. Már bocsi......
2012. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes! De írtam, hogy: "elméleti szinten"!

:)))

2012. febr. 19. 15:33
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

És ha terhes lenne és el akarná vetetni, akkor mi van?

Magánügy!

Lehet, nem akarják a 4. gyereket, vagy megerőszakolták, vagy maguknak sem jut kaja, vagy mos vesztették el a munkahelyüket...

Szóval ki a nem normális?

2012. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Arra nem gondolsz, hogy lehet valami más tényező?

Pl: nem lehet annyi császár? Vagy a gyerek lehet beteg?

Akkor is ... minden áron?

Amúgy sajnos nem vagyok terhes! De örülnék neki!

2012. febr. 19. 17:57
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A-A, 2012-es törvény, nem lehet babát elvetetni kivéve akkor ha súlyos beteg a magzat vagy az anya! Sajnálom...de már nem engedik az abortuszt.
2012. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

és ki mondja, hogy nem vagyok valamelyikbe beleesve?

Nem hiszem, hogy a törvény miatt nem vállaná el egy nődoki sem!? A papírokat, pedig be lehet szerezni!

2012. febr. 19. 20:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Mennyi a díja? A csekknek?
2012. febr. 19. 20:59
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló! Honnan veszed, hogy már nem engedik az abortuszt? Változott az alaptörvény igen, de az abortusztörvény nem, a szabályozás ugyanaz maradt! Szóval ugyanúgy legális maradt az abortusz.


Kedves kérdező! Nem értem miért magyarázkodsz? Amúgy meg ha esetleg betegség, vagy elhalt terhesség miatt kell elvégezni a beavatkozást, akkor az nem ugyanaz, mint amit a kérdésedben megfogalmaztál( "hogyha el szeretném vetetni"). Egy dolog az, hogyha nem akarod megtartani, és egy teljesen más, hogyha valami rendellenesség áll a háttérben. Utóbbi esetben nem minősül abortusznak,(még ha maga a műtét része meg is egyezik) hanem az egészségügyi küret, más néven missed ab. Arra teljesen más szabályok vonatkoznak. Akkor nem kell családvédelmisekhez menni sem, és fizetni sem kell érte.

Úgyhogy hagyjuk ezeket a beszólásokat, hogy "honnan tudod, hogy én ezekbe nem esek bele", mert ha így lenne, nem így tetted volna fel a kérdésed.

2012. febr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. febr. 20. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!