Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meforal tablettát szed itt...

Meforal tablettát szed itt valaki? Mennyi idő után éreztétek a hatását?

Figyelt kérdés

Hosszú ciklusaim vannak, általában peteérés nélkül:( Az éhgyomri cukrom lett 7,9, erre kaptam a gyógyszert. Az orvosom azt mondta ez rendezni fogja a ciklusomat is. Kb. négy hete szedem, de még mindig nem jött meg, most tartok az 53. napon:(

Kisbabát szeretnénk:)



2012. febr. 20. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hónapig szedtem, után váltott az orvosom Meforalról, Merckforminra. Már 9 hónapja szedem ezeket a gyógyszereket, de még a mosatni ciklusomnál is 54. napra jött meg:(
2012. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, Reggel és este 2x500mg-ot szedtem a Meforalból, most csak este 3x500mg a Merckforminból.

Ebben a hónapban már a Clostit is fogom szedni.

2012. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál:) Sajnálom, hogy neked nem használt:(


Én 2*1/2-et szedek az 1000 milligrammosból. Nagyon kétségbe vagyok esve,nem tudom mit tehetnék:(

2012. febr. 20. 10:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Én állandó vérzés miatt fordultam orvoshoz, 3*850 mg-ot kaptam egyből (persze felépítve). Már az első hónapban is csak pecsételés volt a ciklus közben, a másodikban pedig már az sem. Szépen beállt a rendszer, de a baba csak 1 évre rá kopogtatott!
2012. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Milyen érdekes ez a Metformin-Merckformin.

A kolléganőm is így volt, mint az 1. válaszoló, Metről váltott Merckre. Nálam pont fordítva volt, Merckforminnal kezdtem, de teljesen kicsinálta a gyomromat, állandóan visszaöklendeztem, így 1 hónap után váltottunk Metforminra.

2012. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Gratulálok a babához:)


Nekem semmilyen közti vérzésem nem volt, de normál mensim sem, augusztus óta csak egyszer, aztán kétszer gyógyszertől. Most megint január 11-e óta semmi.


Én úgy szedtem a Meforal-t, hogy három hétig csak egy felet reggel, aztán egy hete már kétszer felet, így összesen 1000 mg-ot. Szerinted így jó a szedése?


Mellette tartottad a diétát? Mozogtál? Én próbálom tartani, de néha nem tudom:(

2012. febr. 20. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. diétát próbálom tartani, de nagyon nehéz. Amikor igazán ráfigyelek akkor oké, de ha vanak családi események, akkor nagyon nehéz megállni, hogy ne túlozzam el a CH bevitelt.

Meforalt nem bírtam, azért váltottam gyógyszert.

2012. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Szerintem jól szeded, bár én most (2 évvel a szülés után) újra szedek metet, 3*500 mg-ot, és nem ér semmit, meg fogom kérni a dokit, hogy váltsunk 3*850-re.

Mozogni alig mozogtam, inkább csak séta, semmi kardio.

A diétát viszont szépen tartottam, lement 2 hónap alatt 7 kg, aztán még 3 (mondjuk én túlsúlyos vagyok, kellett is a terhesség előtt).

Most a kicsivel, munka mellett sokkal nehezebb a diéta, de igyekszem.

2012. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Most újra babát szeretnél? Vagy miért szeded újra?


Nekem már van két gyerkőcöm, ők már "nagyok" 10 és 6 évesek, most újra szeretnénk babát:) Velük semmi problémám nem volt.


Ja, egyébként én is túlsúlyos vagyok, nekem sajnos nem sikerült fogynom, pedig a diétát, többé-kevésbé tartom, de nekem valahogy nem megy ez a számolgatás:( Meg igazán nem is nagyon tudom, hogy mit lehetne enni, mit nem... Nem igazán mondták el nekem:(

2012. febr. 20. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!