Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pajzsmirigy alulműködés és...

A pajzsmirigy alulműködés és a magas prolaktin befolyásolja hogy nincs érett tüsző?

Figyelt kérdés
Vagy itt még egy harmadik probléma van a háttérben?
2012. febr. 20. 16:25
 1/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A pajzsmirigy alulműködés mindent befolyásol:


"A pajzsmirigy a betegek egy részében megkisebbedik, ám bizonyos esetekben megnagyobbodik, jódszegény területeken pedig göbössé válik. Magas lesz a szoptatóhormon (prolaktin) szintje, emiatt a menstruáció és az ovuláció kimaradhat, ez magyarázza a teherbeesés csökkenését is. Férfiakban csökkenhet a libidó, a potencia, és a spermiumok száma is leeshet."

2012. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Manka!

Már sok kérdésemre válaszoltál, főleg ebben a témában:) Sokat segitesz, igazi szakértője vagy a témának.

Akkor azt mondod ha végre sikerül beállítani mindkét eltérést,akkor helyére álla rendes tüszőméret is!

2012. febr. 20. 17:01
 3/6 Manka68 ***** válasza:

Örülök, ha segíthetek. :-)

Sajnos én is pm-es vagyok, így kénytelen voltam utánajárni a dolgoknak, mert a mai egészségügy nem sokat segít...

De találtam egy jó dokit, aki minden kérdésemre válaszol, a többit pedig megnézem korrektnek tűnő oldalakon. Már elég jól meg tudom különböztetni a kamu és reklám szövegektől. :-)

És nem én vagyok a családban az egyetlen pajzsmirigyes. :-(

Azt nem tudom, hogy volt-e már terheléses cukor + inzulin vérvételed. Ezt is meg kéne még nézni, ha eddig nem volt, mert a pm miatt belassul a szervezet, és ettől felborul a cukoranyagcsere is. És sajnos ez is gátolhatja a peteérést. És ha már megtörtént a baj, nem elég a pajzsmirigyet kezelni, az IR-t is kell, magától sajnos nem áll helyre. :-( Mindkettő kezelése hosszú folyamat, nem megy egyik napról a másikra, tehát legyél türelmes még egy kicsit. Kitartás, jó úton vagy a babához! :-)

2012. febr. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyáron volt cukorterhelésem,az rendben volt. Inzulin rezisztencia még nem volt.Egyébként csütörtökön megyek endokrinológushoz (most először),kiváncsi leszek mi.Gondolom fogok kapni vmi gyógyszert.Majd megírom mi volt :)
2012. febr. 21. 22:24
 5/6 Manka68 ***** válasza:
Várom, én is kíváncsi vagyok. :-)
2012. febr. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Manka írtam privit Neked!
2012. febr. 23. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!