Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves Heves megyeiek, akiknek...

Kedves Heves megyeiek, akiknek nehezen jött össze a baba! Kit, milyen intézetet ajánlotok, ha eredménytelenül próbálkoztunk eddig?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 éve próbálkozunk, eddig csak 2 pozitív tesztem volt 6 hónapja, de meg is jött rögtön utána... Ezt a hónapot még megvárom, és ha ismét eredménytelen,utána nekifogunk a "dokijárásnak".

Vizsgálataink még nem voltak: sem vérvétel, sem spermavizsgálat, semmi. (Hacsak a fél évvel ezelőtti, vélt babaügyben elkövetett UH nem számít annak. Ha nagy elváltozás lett volna, gondolom látta volna a doki.Ja, és ha a teszt pozitív volt, megfoganhattam, csak nem maradt meg.)

Először nőgyógyászhoz menjek, vagy egyből valamilyen intézetbe? Kihez? (Pl. Kaáli, Debrecenben vagy Miskolcon.) Ja, és Egerben élek.

Tapasztalatotokat, tanácsotokat kérem. Köszönöm a döntéshez a segítséget!


2009. jún. 5. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Az intézetek azért jobbak, mert ott egy helyen megvizsgálnak mindent.Nem kell rohangálni. Ha viszont Kaáli, az nem lesz olcsó, mert sem a vizsgálatok, sem a gyógyszerek nem támogatottak. Ugyan a gyógyszerekért máshol is fizetni kell, de pl. Pesten, a János Kórházban legalább a kezelés, vizsgálat ingyenes.Én járkáltam orvostól orvosig, mégis egy meddőségi centrumban tudtak segíteni.Én ezt ajánlom.Sok sikert!
2009. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felhívtam a debreceni Kaálit, azt mondta a recepciós hölgy, hogy jó, ha nőgyógyász ajánlásával megyek, és ha még nem voltak egyéb vizsgálataim, akkor lehet, hogy a nőgyógyász is tud segíteni. Ezzel csak az a baj, hogy az idő telik vele... Érdemes egyből mégis meddőségibe menni, várjak, míg időpontot adnak, vagy első körben maradjak helyben a nőgyógyásznál?
2009. aug. 5. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a férejemmel a bp-i Kaáli- intézetbe járunk(itt lakunk), májusban kezdtük el, lassan a vizsgálatok végére érünk, aztán jöhet a többi. Szerintem rögtön kérj időpontot a Kaáliba (jókat hallottam a miskolci inézetről, de a debreceni sem rossz)és ott mindent el fog magyarázni az orvos és megmondja, hogy milyen vizsgálatok kellenek majd.(Átjárhatósági, hormon stb.)Az igaz, hogy itt mindenért fizetni kell, de nincs hálapénz és ha azt nézed, hogy pl a János kórázban, budán igenis erősen megy a hálapénzes dolog, akkor végülis majdnem ugyanott vagy anyagilag.

A Kaáliban amúgyis elfogadnak minden olyan leletet, amit más kórházakban, vagy szakrendelésen csináltatsz meg,így gyakorlatilag a kivizsgálásotok, akár ingyenes is lehet!

Arra viszont figyelj, hogy időben kérj időpontot, mert kb.1hó várakozás van a Kaális intézeteknél!!

Sok-Sok SIKERT mindkettőnknek!!!

2009. aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én túl vagyok egy 1 éves kivizsgálás herce-hurcán. (Dévai Intézet). Sokkal jobb lett volna, ha soha nem megyek meddőségi központba, mert az egyik kezelésből jött a másik...(nem vagyok még terhes) És valójában 2 átjárható petevezetékem van,szép, igazolt peteérésekkel. Szóval. Most úgy gondolom, nálam "betegebb" nők is spontán terhesek lettek. Csak azért írtam le ezt neked, mert én most pont azt döntöttem el, Egerben keresek egy átlagos nőgyógyászt, és nem parázok tovább. Ha egyszer beleerülsz ebbe a kivizsgálás rengetegbe, ezzel fogsz kelni és feküdni, hidd el. Amit még fogadj meg: első lépés egy endokrinológus (nézesd meg a THS, és prolaktin színtedet, mert az okozhatja azt, hogy a megtermékenyült petesejt nem tud megtapadni)Aztán keresd fel Egerben Sipós Józsefné reflexológust: 30 3199938. Nekem úgy érzem, az életemet mentette meg, ma már elhiszem, nem a hőmérőzésből, és a vértesztekből áll a világ, és egyszer én is édesanya lehetek:) Nagyon szorítok Neked!
2009. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló vagyok: még valami! a férjedet is küldd el egy spremavizsgálatra!
2009. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bp.- en Forgács Intézetbe jártunk, Dr. Forgács Vincéhez. Megtalálod a neten ha beirod a google-ba. Nagyon kedvesek, a Tanár Úr nagyon otthon van a témában, és egy helyen mindent megcsinálnak. Nekem nagyon sokat segitettek, most 9. hetes kismama vagyok. Szerintem egy próbát megér neked is.
2009. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: elfelejtettem még irni, hogy olvass utána a Barátcserje kapszulának. Én már mindent kipróbáltam (teák, homeos szerek, vitaminok...) az utolsó hónapban 30 napid szedtem ezt, és sikerült a baba. Szeritnem ártani nem ártasz vele ha elkezded szedni.
2009. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt!

Eldöntöttem, holnap megyek a dokihoz, és kérni fogok tőle minden vizsgálatot, illetve a férjemet is meg kell nézni, persze. El fogom mondani neki, hogy próbáljuk meg a vizsgálatokat minél hamarabb elintézni, hogy legyen mihamarabb infó, van-e valami bajunk. Nem szoktam dokihoz járni, általában meg szoktam próbálni magam kúrálni, de most már eljutottam arra a szintre, hogy mindent megteszek, akár gyógyszerekkel, hormonnal is, és nem elégszem meg a sima hőmérőzéssel, folyamatos teaivással. A barátcserjét lehet megpróbálom, illetve az említett alternatív gyógymódok után olvasok.

Remélem, sikerül mihamarabb! :-)

Nektek is ezt kívánom!!!!

2009. aug. 5. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült?:)
2014. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, sikerült. Miskolci Kaáliba mentünk el akkor év végén, ahol mindent rendben találtak, és a kérdést követő 1,5 év múlva derült ki, hogy úton van a kislányunk. Majd 8 hónapos korában eldöntöttük, jöjjön a tesó, amikor akar, és ő (kisfiú) azonnal megfogant.

Köszönöm a kérdést, immár boldog édesanyja vagyok egy 2,5 éves kislánynak és egy 1 éves fiúcskának. :-)

2014. jan. 19. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!