Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endokrinológushoz első vizsgál...

Endokrinológushoz első vizsgálatra a ciklus hányadik napján kell menni?

Figyelt kérdés
Lényeges ez egyáltalán a vizsgálatok szempontjából? Nem jön össze a baba, ezért mennék kivizsgálásra.
2012. febr. 28. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az endokrinológus nem vizsgál, hanem küld vizsgálatra, TSH-ra, az mindegy melyik napon lesz levéve, meg egy 2-5. napi, ill. 21. napi (vagy mensi előtt 1 hétteli, ha hosszabb vagy rövidebb a ciklusod, mint 28 nap, ha meg nagyon hosszú, akkor ez nem is kell) vérvételre. Bár én nődokival megcsináltattam ezeket a vérvételeket, TSH-t meg hátidoki kiírta, így egyből a leletekkel mentem. Plusz nőgyógy uh-ról is vittem leletet.
2012. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

első!

és talált valami érdemlegeset az endokrinológus?

2012. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igazából már én tudtam mit fog mondani: PCOS (rájöttem a tünetekből), meg a TSH-m (asszem 3,7 volt) magas volt a babához, na azt nem tudtam.

Később nézetett inzulin szintet (de kezdeti viszonítási alap nem volt), meg d3 vitamin szintet, ezeket többször.

2012. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem 2,5 és 2,0 között mozog a tsh-m. az is magas?
2012. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!
2012. febr. 28. 16:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Babához 2 alatt kell lenni mindenképp.
2012. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem is nőgyógyász csinálta a vérvételt,ultrahangot és 2.3-as TSH val azt mondta jó vagyok babához:((

Most keresek endokrinológust illetve iszom galajteát és szedek jodidot.

Egyébként nekem van már babám,aki elsőre összejött most 7hónapja semmi és minden leletem negatív leszámítva a TSH-t.Nem is értem ezek után miért mondta azt hogy ez nem számít rossznak...

2012. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó!

nekem a 2,53-ra mondta azt 3 nőgyógyász is, hogy rendben van. mikor rákérdeztem, hogy a tsh-m jó-e, azt a választ kaptam, hogy ennek értékét ezer dolog befolyásolja (milyen napszakban volt a vérvétel, mit ettem, milyen a hangulatom...).

nem tudom, hogy mit csináljak. higgyek a nődokiknak vagy menjek endokrinológushoz. ebben a ciklusban kezdtem a clostit szedni. hátha ezzel sikerül...

2012. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányok (én az első, meg a 3,7-es TSH, PCOS-es hsz-ó vagyok), a hormonokhoz az endoktinológus ért, magasa a 2 feletti a babához.

Egy icipici bogyó, amit szedni kell, igaz reggel éhgyomorra, de gyorsa leviszi a TSH-t.

2012. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 2 utolsó válaszolók!

Én már szedtem closytl-t több hónapon át sikertelenül (pedig mint írtam korábban spontán első hónapban babás lettem) Így most kezdem úgy gondolni,hogy tényleg a tSH val van gond és a 2.3 magas:(

Tudom,hogy nem a nőgyógyász területe,de egyenlőre megpróbálom jodiddal és galaj teával lejjebb vinni,nem szeretnék gyógyszert szedni.Sokan írták,hogy nekik ez bevált.Kérek 1hónapmúlva újabb vérvételt,meglátom hogyan alakul addig a TSH-m.

2012. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!