Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hónapja nem szedek antibébit...

7 hónapja nem szedek antibébit, de előtte 6 évig szedtem. Egyszerűen nem értem, hogy miért, de nem esem teherbe? Esetleg az is befolyásolhatja hogy néha szoktam bulizni még? és alkoholt fogyasztok és csak olyankor dohányzok. Ez havonta 2-er van.

Figyelt kérdés
az egyik ismerősöm is évekig szedte az antibébit,de ő amint abbahagyta a szedését 3 hónap múlva teherbe esett.
2012. márc. 1. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 év után hagytam abban a tabletta szedését,és szinte azonnal teherbe is estem.

Ha nálad nem jön össze akkor el kell menni egy teljes kivizsgálásra.

A bulizás,pia,és a cigi nem befolyásolja a teherbeesést.Viszont a görcsös akarás már igen..Ne akarj teherbe esni,csak élvezd az életet.Ne járjon állandóan az agyad a baba körül.Ha összejön örüljetek,ha nem akkor nem kell ezért idegeskedni. Sokszor ezért sem jön össze

2012. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Elsősorban sexelni is kéne,

meg ha el vagy hízva akkor le kéne fogyni!

2012. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

7 hónap próbálkozás után nem kell még teljes kivizsgálásra menni... 1 - 1,5 év próbálkozás után javasolják az orvosok.

És frászt kapni sem kell még. :)

Egyénfüggő, változó, ne felejtsd, hogy a fogamzásgátlónak ki kell ürülnie a szervezetből (legalább valamennyire).

Nyugalom, türelem!

A bulizással nem gátolod a teherbeesést.

2012. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Legtöbbször a fogamzásgátló szedése alatt nincs peteérés. Most abbahagytad a gyógyszert, hiába ürült ki a szervezetedből, a tested nem biztos, hogy "emlékszik" a peteérésre. Nekem sem volt, 10 évig szedtem gyógyszert. 4 hónap után mentem dokihoz, aki adott gyógyszert peteérés elősegítésére. (Utána sem rögtön jött össze, 1 évet vártunk rá. Sok mindentől függ, ahogy írták, a rágörcsölés, a mindennapos együttlét sem a legjobb a babaprojektben - inkább 2-3 naponta, a leendő apuka spermái, de lehet, hogy csak épp nem volt szerencsétek, stb.)
2012. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előzővel értek egyet, (tapasztalat)

az sem mindegy mennyire lórúgást szedtél, aki enyhét annak hamar visszaáll a tabi elhagyása után a peteérés, ráadásul tabi után közvetlenül 1-2 hónapig (ha emlékszik rá a tested) még több is az esélye a fogantatásnak. De aki erősebbet szedett nagyobb dózisú hormonnal, ott vagy várni kell vagy gyógyszerrel stimulálni.

De a görcsös akarás tényleg gátol, szard le két hónapig a számolást meg a teákat és a programozott szexet, és tuti összejön

És a lepontozottnak is igaza van, nagyon sovány vagy ultra túlsúlyos nehezebben esik teherbe

2012. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Én soha nem szedtem tablettát és a 8. hónapban lettem terhes,egy ismerősöm legalább 10 éve szedte és elsőre jött a baba,szóval nem biztos hogy köze van a tablettának hozzá.
2012. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdemes legalább egy ultrahangot csináltatni középidőben, hogy van e tüsző ami készülődik:) Ez nem kerül semmibe az SZTK-ba, főleg amiatt, hogy magadat megnyugtasd és ne idegeskedj, mert a túlzott aggdalom sem jó.

Nem befolyásolja.

2012. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:
53%

Szia!

Nincs köze a tablettának ahhoz, hogy nem sikerül a baba.

Én 20 évig szedtem anteovint, ami mai viszonylatban erősnek számít, mégis az abbahagyás után azonnal működni kezdtem magamtól. Óramű pontossággal. Peteérésem is volt, papírom van róla. :-)

Viszont azóta sem sikerült a baba, de nem emiatt. Az egy-két év várakozást a statisztikai hivatal adatai alapján állították fel, és OEP szabvány lett belőle, de valójában, ha nem sikerül védekezés nélkül két naponta szex-szel az ovu körül teherbe esni pár hónapon belül, akkor ott valószínűleg van valami gond. Lehet olyan aprócska is, ami magától megoldódik idővel, de gyakoribb, hogy nem.

2012. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és a lindynette erősnek számít?21 éves lány vagyok,de 1-2 éven belül szeretnénk kisbabát.Mikor tegyen le a tabit?Esély meg van rá h egyből terhes leszek?
2012. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!