Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A spirál feltétele mennyire...

A spirál feltétele mennyire fáj? és amikor leveszik? Másképp veszik le, ha babás lettem?

Figyelt kérdés

2012. márc. 2. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Feltétele:

Nekem a szülés után 8 héttel rakták fel, egyáltalán nem fájt, aznap egy kicsit görcsöltem, de semmi más. Még egy kis vérzés is normális - állítólag.

Levétel:

Ez még ennyire sem volt kellemetlen.


Baba mellett:

Nekem így vették le, de ez nem törvényszerű. Alapeset az, hogy minden attól függ, hogy milyen a spirál és a baba helyzete. Ha összeérnek, akkor sajnos megszakítják a terhességet. Ha úgy el tudják távolítani, hogy közben nem sérül a baba, akkor simán leveszik. Ha nem tudják eltávolítani, akkor fokozott orvosi felügyelet mellett a szülőszobáig elkísér titeket.

2012. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és hogy történik amikor leveszik? Mi mit követ? Utánna feküdni, pihenni kell? Veszélyezetett leszek tőle?
2012. márc. 2. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Megnézték uh-n, hogy le tudják-e venni. IGEN. Felültem a szokásos vizsgálóasztalra, mivel nagyon optimális volt a helye, nem is a doki, hanem az asszisztens vette le. Lábak szét, lazulj el, pici húzó érzés volt, és már dobták is ki. Utána kaptam egy tisztasági betétet, mert lehet, hogy egy kicsit vérezni fogok. Szerencsére nem volt semmi. Aznap fekvés. A vesz. terhesség nem került szóba, mert amúgy is otthon voltam a "naggyal".

De pl. a barátnőmnek elmozdult a spirál, ő ugyan nem lett babás, de neki csak műtétileg tudták eltávolítani. Szóval ez abszolút egyedi. Azért csinálják az uh-t, hogy biztosak legyenek benne, hogy mi a jó megoldás (ab., levétel, bent hagyás).

2012. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és a műtéti beavatkozással milyen a levétel? Hogy történik? Akkor a babának nincs is esélye?
2012. márc. 2. 17:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Neki nem volt baba, "csak" elmozdult a spirál és beékelődött a méh falába. Altatásban, kis műtéttel távolították el, plusz egy eü. kaparást is csináltak.


Azért érdeklődsz, mert spirál mellett kisbabát vársz?

2012. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem biztos, de félek, hogy mi lesz.
2012. márc. 2. 18:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, én is féltem. Mit féltem? Rettegtem. Onnantól kezdve, hogy kétcsíkos lett a teszt, akartam őt. Foggal, körömmel. Remegő lábakkal mentem a dokihoz.

Ezt a kérdést is te írtad ki?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Én vagyok az első válaszoló :) Ne a félelemnek élj, én hiszek abban, hogy semmi nincs indok nélkül.


Miért nem biztos a terhesség? Teszteltél vagy csak megérzés? Doki látott már?

2012. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt a kérdést nem én írtam ki. De köszönöm!


A jelek meg vannak, de a teszt negatív lett. Bár egyik terhességemet sem mutatta ki a teszt, csak jóval később. Amikor futok a vonathoz igen erős hányingerem lesz. Ez mindegyik terhességemre jellemző volt. 2 hét múlva megyek. Akkorra van kontroll időpontom.

2012. márc. 2. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Mióta van spirálod?

Majd írd meg az eredményt.

2012. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!