Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas FSH 78,3 IU/L ( 1,5-10,8...

Magas FSH 78,3 IU/L ( 1,5-10,8 ) Alacsony progeszteron 0,41ng/ml (0,37-18,4) alacsony ösztradiol 51,9 ng/ml (50,7-242,1) a ciklusom 22. napján, szerintetek mire utalhat, mindenképp endokrinológushoz kell mennem?

Figyelt kérdés

7 hónapja próbálkozunk,tavaly áprilisban volt egy vetélésem,

most meg január 11.én volt meg utoljára a menszim, azóta semmi, a tesztjeim negatívak.



2012. márc. 2. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A magas FSH szint utalhat a petefészek kimerülésére. Szerintem érdemes lenne elmenned endokrinológushoz.
2012. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod..
2012. márc. 2. 18:04
 3/6 anonim válasza:
0%
szia én úgy tudom, hogy az FSH szint mutatja meg a pajzsmirigy termelést.Az értéke pedig fordítottan arányos tehát pl.ha az FSH alacsony akkor pajzsmirigy túlműködésről beszélünk ha az FSH magas akkor pajzsmiriny alulműködésről beszélünk.De ehhez az értékhez minden esetben kell a T3 és T4 értéke is.
2012. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem jól tudod, amiről beszélsz, az a pajzsmirigy hormonja az a TSH...én az FSH-ról beszéltem, az agyalapi mirigy hormonja..de azért köszi..
2012. márc. 2. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok.

Az FSH a follikulus stimuláló hormon rövidítése.

2012. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!


Az FSH a petefészek stimulálhatóságát mutatja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulálható. Mivel neked a ciklus második felében volt a vérvételed, a progeszteronnak sokkal magasabbnak kellene lenni, ez az érték azt jelenti, hogy nem volt peteérésed. Ilyen magas FSH-nál nem is csodálom. Az FSH-d azért emelkedett meg, mert a szervezeted próbálkozik a peteérleléssel, ezért egyre nagyobb mennyiségben termeli ezt a hormont, hogy sikerüljön a petefészkedet működésre bírni. Sajnos ebben a hónapban nem járt sikerrel. :-( Ezért nincs mensid sem. Mindenképpen menj endodokihoz, talán ki tudja deríteni, mi okozza ezt a zavart, és talán helyre tud tenni. Nődoki nem fog tudni mit kezdeni vele, hiába kapnál hormonturbót. :-(

2012. márc. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!