Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jövőhéten nőgyógyász, félek!...

Jövőhéten nőgyógyász, félek! Bátorítanátok kicsit?

Figyelt kérdés

8 hónapja nem sikerül teherbe esnem, nem hőmérőzök, csak egy hónapban próbáltam, volt peteérésem és normális volt a görbém egész hónapban. A ciklusom nagyjából beállt, az elmúlt 3 hónapban 36-37 napos ciklusaim voltak. A problémám, hogy nem nagyon tudok panaszkodni a dokinak, mert konkrét bajom nincs, max egy észrevételem, hogy a peteérés után 12 napra megjön a mensim.

Félek, hogy hazaküld, hogy próbálkozzunk még stbstb... Így hogy nincs konkrét bajom, elküld majd kivizsgálásokra?

Érdemes egyáltalán 8 hónap után elmenni nődokihoz?


2012. márc. 5. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 8 hónapnyi próbálkozás még kevés, ahhoz, hogy valamilyen rendellenességre gyanakodjon a doki. Egy próbát mindenesetre megér, hátha elküld vizsgálatokra. Meg kell próbálni, veszítenivalód nincs, max- azt mondja, még próbálkozzatok.
2012. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 alaszka ***** válasza:
Szerintem érdemes elmenned, és utánajárni, minden rendben van-e, bár azt szokták mondani, hogy 1 év után érdemes kutakodni, van-e valami baj, de biztos nem felesleges, ha elmész. Rutin vizsgálatokat el fog végezni, meg csináltat egy labort, és abból is sokminden kiderülhet. Mi 1 év után mentünk el, de van már két kislányom azóta. :)
2012. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Érdemes, viszont egy jó tanács:

Hazudd azt, hogy már 2 éve nem jön össze a gyerek.


Az én nőgyógyászom 1 év sikertelenség után küldött el 31 éves létemre azzal, hogy majd 2 év után menjek vissza.

2012. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mitől félsz?

Attól, hoyg hazaküld?

Kérdezd meg, mivel lehet elősegíteni stb. stb.

Fog ajánlani teákat.

1,5 év előtt nemigen küld kivizsgálásra.. Bármikor úgymaradhatsz.

2012. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Minek tennéd ki magadat felesleges vizsgálatoknak? Biztos türelmetlen vagy, de attól, hoyg vizsgálgatnak nem esel teherbe, Szerintem csak vizsgáltasd meg, hogy egészségesek vagytok mind a ketten, aztán türelem!
2012. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ne azzal menj, hoyg nem jön össze, hanme h gyereket szeretnétek, és szeretnél felkészülni. Több értelmét látom. Így mire teherbe esel, a szervezeted ideáli sállapotban lesz, kiszűröd a felesleges kockázatokat.
2012. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám hogy már 1 éve próbálkoztok és semmi. Merre indulj el?

Ennyit kell csak neki mondani és elindítja a vizsgálatokat.


Nekem sincs konkrét bajom, mégis voltunk mi a párommal mindenhol ahova a doki elküldött minket. Genetikai vizsgálatokra stb., a párom volt spermavizsgálaton is. Biztos lesz petevezeték átjárhatóságid is.

Ezeket a dolgokat ki kell vizsgálni, ki kell zárni hogy mi a gond. Ha van egyáltalán gond.

2012. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8 hónap után még lehet nem fog veled foglalkozni az orvos, max ellát 1-2 jó tanáccsal, és türelemre int. Ha szeretnél kivizsgálást, akkor füllents, hogy legalább 1,5-2 éve próbálkoztok, és akkor elindítja a megfelelő vizsgálatokat. Ez nem azon múlik, hogy van-e konkrét bajod, vagy sem, végül is az már elég indok, hogy nem jön a baba, nem?
2012. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem is az zavar igazán, hogy még nem estem teherbe, hanem hogy nem tudom az okát és nem akarok elvesztegetni időt, jobb lenne ha most derülne ki bármi is az oka. Füllenteni nem akarok. Alapból is van egy ilyen nődoki fóbiám, nagyon rossz tapasztalataim voltak eddig és félek, hogy ez a doki is majd úgy kezel mint az eddigiek. Na mindegy, túl leszek rajta.

Igyekszem majd úgy megfogalmazni a mondandómat, hogy ne türelmetlenségnek fogja fel. Már annak is örülnék, ha ajánlana bármilyen vitamint, teát stb...

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 5. 15:22
 10/17 anonim ***** válasza:
Elmehetsz magánúton, kerül-amibe kerül, és ott legyőzöd biztosan a fóbiádat.
2012. márc. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!