Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mi volt a menstruáció...

Kinek mi volt a menstruáció előtti terhes tünet? Csak a menstruáció elmaradása?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon különös feszítő érzést éreztem a a méhemben jobb oldalon. Azelőtt sose éreztem ilyet, ez peteérés után 9. napon volt.

Vettem egy tesztet 10-es érzékenységűt és bizony pozi lett :)

Utána ugye kimaradt, de az igazi terhes tünetek a 8. héttől kezdődtek.

15 hkm

2012. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség az első négy hétben nem okoz tüneteket, ezt írja a szakirodalom. Visszagondolva én talán többet mentem pisilni éjszakánként, de nem biztos. Elvileg nem lehet tünet.
2012. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szakirodalom ugyan nem ír ilyen korán tüneteteket, de egyes kismamák, akik nagyon odafigyelnek testük jelzéseire érezhetnek néhányat. Pl én is éreztem peteérés után néhány nappal szurkálásokat a petevezetékem környékén, amit előtte soha az életben nem éreztem, és azóta sem. Ez volt egyik (számomra egyértelmű) jel, amit a babának tudtam be, a másik meg hogy nagyon elkezdett fájni, feszíteni a mellem, illetve a mellbimbóm is eléggé érzékeny lett. Ez is teljesen másfajta mellfájdalom volt, mint ami a mensi előtt szokott lenni. És volt még egy harmadik tünetem is: peteérés után 1-2 nappal felemelkedett a hőmérsékletem (nem csak az ébredési hőm, hanem egész nap), nem voltam beteg és mégis 37-37,3 között volt egész nap a hőm. És mindez még mindig a mensi elmaradás előtt történt.

A nem várt előtt 4 nappal már a teszt is kimutatta. Úgyhogy én nagyon hamar éreztem, illetve tudtam, hogy baba van a dologban.

Majd kb az 5. héttől jöttek a klasszikus tünetek: hányinger, émelygés, ici-pici hányással tarkítva, iszonyatos fáradtság, aluszékonyság. A gyakori pisilés engem elkerült elejétől a végéig.

2012. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem változó, hogy mikor jön meg. 28-38 nap között. Totális mensi előtti tüneteim voltak, iszonyatosan görcsölt a hasam, feszült voltam, cicim fájt, éhségroham. Ez mensi előtt is mindig van. Volt, hogy annyira görcsöltem, hogy alig tudtam aludni tőle. Vártam, hogy megjöjjön, aztán egyik nap azt vettem észre, hogy már lassan dél van és nem érzem a mensis görcsöket. A cicim ugyanúgy feszült. A mensim sehol. Ebédszünetben vettem egy tesztet és megcsináltam a mosdóban. Ez a 35. napon volt. Olyan erős pozi lett, majd leugrott. A tipikus terhes tünetek csak a 6. héten kezdődtek. Fáradékonyság, émelygés, szédülés.
2012. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. márc. 7. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!