Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnénk már babát...

Nagyon szeretnénk már babát és a férjem is hetente kérdezi, mikor lesz gyerekünk, de én félek. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok. Ez nem is baj, de kövér. 105 kiló. Elkezdtem ugyan fogyózni, de egyik barátnőm azt mondta, hogy ebben a korban már nehéz lefogyni és inkább előbb fogyjak le és utánna legyek terhes. Viszont a babát meg nagyon szeretnénk. Lehet terhesen fogyózni? Meglehet oldani, hogy ne hizzunk sokat terhesség alatt vagy az törvényszerű? Egyszerűen nem tudom, mi lenne a jó. Sokat hallom, hogy terhesség kövéren sokkal rizikósabb, mint nem kövéren. De ahhoz, hogy mondjuk 15-20 kilót lefogyjak egy év kell. Ennyit nem tudok várni. Nagyon vágyom a babára. Vállaljuk be kövéren és majd utánna lefogyok? Mik erről a tapasztalatok? Segitsetek dönteni! Babát is akarok és lefogyni is akarok. Melyik a fontosabb? Esetleg, meg lehet azt oldani, hogy terhesség alatt ne hizzak? És lécci ne irjátok, hogy előbb kellett volna gondolkodni és nem húzni az időt idáig, mert ezt tudom. A mostani helyzetre szeretnék tanácsot kapni.
2009. jún. 9. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt kifejezetten fogyózni nem ajánlott. Egészségesen és változatosan étkezni annál inkább. Ha eddig nem sportoltál intenzíven, akkor azt sem ajánlott akkor kezdeni, de amíg bírod nagyokat sétálni, rendszeresen jógázni és lightosan tornázni nyugodtan lehet. Hogy ne hízz, az elég irreális szerintem, mindenesetre, ha ügyi vagy nem hízol sokat. A válasz a kérdésedre szerintem benned van, ha összejön a gyerek és vigyázol magadra, akkor nem lesz semmi baj, csak a vérnyomásod és a vércukrod kell különösen figyelni. (Ja és nem mellékes az alkatod sem, ha körte vagy kisebb a veszély, mert a háj nagy része nem a hason van.) Az intenzív fogyókúra már csak azért sem ajánlott, mert felszabadulnak a zsírokban tárolt méreganyagok, amik árthatnak a babának. Szóval sok sikert bárhogy is döntesz. (Én is túlsúlyosan vágtam végül bele, némi lelki tusa után, és nemsoká megszületik a kisfiam, jelentem mindketten jól vagyunk.)
2009. jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vágj bele a babaprojektbe! Én is túlsúlyos vagyok, kb. 90 körül mozgok, de nekem a pcos miatt rohant fel 20 kiló tavaly, és amíg ki nem vizsgáltak, nem is gondoltam, hogy baj van...

Jó pár barátnőm, kolléganőm is túlsúlyosan kezdett el babázni, semmi bajuk nem lett. De aki hasonló korú hölgy, mint te is, egyszerűen csak változtatott az étrendjén. Keveset a hizlaló ételekből, több zöldség, gyümölcs, fehér husi, és minden nap kb. fél óra könnyű séta. Az elején még le is csúszott pár kiló, a 9-dik hónap végére összesen 6 kilót szedett fel. (A jelenleg babás szomszédkának is ennyit engedélyezett a védőnő...)

Vágjatok bele, nem érdemes húzni az időt, fogyizni még tudsz, de babát szülni már nem sokáig. (Bocsi, de nekünk nőknek hangosan ketyeg az óra...)A szülés után, szoptatás alatt ráérsz diétázni, ha pedig megnő a picur, elintézi a testmozgást. :D

Nagyon sok sikert, drukkolok!

2009. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

A szpotatás alatti diétát nagyon nem javaslom. A szpotatáshoz sok kalória kell, viszi is le a kilókat rendesen.


Egyetértek az előttem szólóval abban, hogy el kell kezdeni egészségesen táplálkozni: csak annyi kalóriát bevinni, amennyi kell - nem kell kettő helyett enni, a baba csak +20%-ot igényel - ezeket is egészséges ételekkel: zöldséggel, gyümölccsel, kevés zsiradékkal, sok fehérhússal, fehérjével. Terhesség alatt sportolni is lehet: pl nagyokat sétálni, úszni. Napi egy-két óra séta kifejezetten jót tesz az izomzatnak, a keringésnek, nem megterhelő, és szintén viszi le a kilókat. Ha jól csinálod, a terhesség nem +25 kilót fog jelenteni, hanem csak +8-at.

2009. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet terhesség alat keveset hízni, sőt fogyni is. Igaz kemény önfegyelem kérdése, de az a sima fogyókúrához is elengedhetetlen. Így nagyobb lesz a motiváció.

Anyósom jókora túlsúllyal válalta a 3. babát közel a negyvenhez. Összesen 4 kilót hízott, a korházból kevesebb kilóval jött ki, mint amennyivel kezdte a terhességet.

Doktornőm mondta, hogy egy duci szülésznő, aki terhes lett és emiatt odafigyelt az étrendjére, még fogyott is a 9. hónap végére. A babának ebből nem származott baja. Ugyanis Ő elveszi, ami neki kell, előbb az anyán látszik meg, ha alultáplált. De persze az ésszerű egészséges étrend melett nem alakulhat ki alultápláltság.

Ha érzel magadban elég erőt a gyökeres változtatáshoz, akkor vágj bele most. Mire megfogan a pici még fogyhatsz valamennyit és akkor annyival jobb pozícióból indulsz. Szerintem a védőnő és az orvosod is tud majd segíteni.

2009. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hajra! Mire varsz? Raersz meg fogyozni, de ne a babaprojekt alatt, se a terhesseg es a szoptatas alatt. Majd, ha meglesz a bebi, a rohangalas es a gyereksirastol nem alvas olyan jol tud fogyasztani! Sok szerencset!
2009. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vágj bele, és ne fogyózz terhesség alatt, csak figyelj oda (Béres A oldalán van terhesség alatti "diétára" javaslat, semmi drasztikus, de legalább tuti nem megy fel túl sok). Ha most elkezdesz fogyózni, a szervezeted simán bepánikolhat, és nem hagy teherbe esni a "vészhelyzet" miatt.
2009. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Az egyik ismerősöm 90 kilósan esett teherbe és 88 kilóval ment szülni. Egyszerűen betartotta, amit az orvos mondott neki. Most 80 kiló.(5 hónapja szült) Nem fogyózik (szoptat), csak egyszerűen sokat mozog a baba körül. Szóval nem kell feltétlen sokat hízni a terhesség alatt, csak be kell tartani az orvos utasításait. Viszont, ha nagyon vágysz babára, akkor először keress fel egy orvost, kérdezd meg a véleményét! Szerintem a legjobb megoldás számodra, ha nem csak a fogyásra, vagy kizárólag csak a babára koncentrálsz. Kezdj el kicsit mozogni és próbálj sok gyümölcsöt, zöldséget enni (én is túlsúlyos vagyok, és nem akarlak kioktatni:-) és azzal egyidőben (ha megvizsgált egy doki) szerintem nem érdemes várni arra, hogy "ha majd lefogyok.." jöhet a baba. Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Ennyi idősen szerintem ne várj tovább, ha szeretnél babát. Az orvos úgyis ellát majd tanácsokkal. Sok sikert.;-))
2009. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!