Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha párom szőkés-barna hajú,...

Ha párom szőkés-barna hajú, zöld szemű, én pedig szintén ilyen hajú, kék szemű vagyok, akkor milyen gyerekünk születne?

Figyelt kérdés
Mármint tanultuk biológiából, a genetika résznél, de nem emlékszem rá! :S Köszönöm előre is a normális válaszokat! :)
2011. máj. 10. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jó bioszból, de tesómék pont ilyenek :) Két kisfiuk van ,mindkettő szőkés-barna (nyáron teljesen kiszőkülnek), a nagyobbik kék szemű, a kicsinek egyik szeme zöld, a másik kék (de ez nagyon ritka, náluk így sikerült) :))))
2011. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szinte bármilyen, bár valószínű, hogy világos tónusú színei lesznek. De a gyerek akár az ükszülőktől is örökölheti a tulajdonságait.

Nálunk például a lányom barna hajú, barna szemű, kreol bőrű, én szőke, kék szemű vagyok, a férjem barna hajú, barna szemű, de mindkettőnk bőre nagyon fehér. Nincs is ennyire kreol az egész famíliában.

Amúgy a genetika szerint a sötét színek jobban öröklődnek.

2011. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Minden lehet. nálatok mind a szemre mind a hajra még vörös haj is lehet.


egyedül a szemszinre van ha két telejsen kékszinü szemü szülönek csak kékszinü szemü gyereke lehet. de néletok az egyik zöldes vagy is abban benne van a barna.



de a többi bármi lehet, akár két barna szemünek is lehet kékszemü gyereke, ha mindkét szülö génjei hordozzák a kék szint.


a hajszín meg tejesen változó.


azt mondják barna a domináns.

nekem sötét barna a hajam és a szemem is, a párom tejfölszöke és kékszamü, a kislányunk pont olyan mint ö.

2011. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én barna szemű,hajú vagyok párom úgyszintén:a lányunk szőke kék szemű nem cseréltük el és nem csaltam meg :) dédnagyszülei kék szeműek.de azt is hallottam hogy hetedíziglen is visszajöhetnek ezek a dolgok.
2011. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hivatalosan gyenge géneket adtok át, így nem lehet barna hajú és szemű gyereketek. A szőke haj, kék szem a leggyengébb, ha mind a ketten ilyenek vagytok, akkor csak szőke hajú gyerekeitek lehetnek. Nálatok a szem színe vagy kék vagy zöld. A barna haj barna szem erős, nekik bármilyen gyerekük lehet.
2011. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2011. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

10:57 vagyok:

Ha bármelyik fél hordoz erősebb géneket, tehát nem szőke és kék szemű, akkor bármilyen lehet, de ha mindkettő a gyengét hordozza, akkor nem lehet csak "gyenge" a gyerek is.

2011. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a barna szeműek vannak többségben, kb. 70% barna, 30% kék vagy zöld szemű. Párom barna szemű, én kék.

A legtöbben sötétbarna hajúak. Páromnak is és nekem is barna a hajam. Az övé nagyon sötét, nekem világosabb.

A legtöbb rokonnak barnább bőre van, nekem olyan "közepes".

Lányom mindezek ellenére vörös hajú lett és zöld szemű, hihetetlen fehér bőrrel. :) (Viszont egy az egyben az apja, úgyhogy nem a postásé.:))

Nem tudjuk kire ütött vissza!

Úgyhogy a genetika érdekes. :)

De azért szerintem egy világos hajú, kékes-zöld szemű gyereketek lesz. :)

2011. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem hordozza az erősebb géneket sztem, mert ő fekete hajú, barna szemű, és kerol bőrű. Én Nagyon fehér bőrű, zöld szemű vagyok, és mindkét kislányunk szőke hajú lett, fehér bőrű, és barna szemű :)
2011. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Kedvesek vagytok. Hát, majd kiderül, hogy milyen lesz a baba. Nálunk pl. anyunak zöld szeme, és világos barna haja van, apunak kék szeme, és világos barna haja. Egyik húgomnak zöld szeme, szőke haja, másiknak sötét barna haja, és barna szeme! :) Szóval érhet még meglepetés. :)
2011. máj. 10. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!