Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nekem miért nem lehet az...

Nekem miért nem lehet az abortuszba beleszólásom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Végső elkeseredésemben írok ide. 28 éves fiú vagyok, barátnőm 27, 5,5 éve vagyunk együtt. Minden nagyon szép és jó közöttünk, már saját lakásban élünk, elég jó az anyagi helyzetünk, a kapcsolatunkat is jónak gondoltam. Barátnőm gyógyszert szed, úgy terveztük 30 éves kora körül vállaljuk az első babát. Kb 2 hete vacsora közben azt hittem, hogy rosszul leszek. Közölte mintegy mellélkesen, hogy pozitív lett a tesztje, volt a nőgyógyászánál és kért abortuszra papírt a családsegítőbe. Mert ő még nem áll erre készen. Dolgozni akar. Teljesen kiborultam, hogy ezt így mellékesen említi meg, és nagyon csúnyán összevesztünk azon, hogy mért nem beszélte meg velem. Azt mondta, ez az ő felelőssége, az ő teste stb. Tisztába vagyok vele, de azért némi beleszólásom nekem is lehetne. Hétfőn megy abortuszra, 2 hete folyamatosan könyörgöm neki, hogy ne tegye, de hajthalatlan. Már nem is állunk szóba egymással. Úgy érzem, ezt nem fogja túlélni a kapcsolatunk sem, én nem fogom tudni ezt feldolgozni, én akarom azt a babát...Mért nem érdekel senkit az én véleményem? Mért nem lehet semmi beleszólásom a saját gyerekem életéről? Mégis mit tegyek? Már csak 2 napom van, és hihetetlenül ki vagyok borulva.
2012. márc. 10. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim válasza:
90%
hát öregem, sajnállak.. abban igaza van, hogy a saját teste, viszont szerintem ezt egyértelműen meg kell közösen (!) beszélni. Meg szoktatok beszélni a gondokat? Ha igen, akkor még érdekesebb, hogy nem mondta. kívülről én úgy látom, hogy nem éli túl a kapcsolatotok. Egyébként. ha most nem áll készen, akkor nem hiszem, hogy 3 év múlva készen fog állni.
2012. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz kérdés. A szüleivel próbáltál már beszélni? Hozhatnál fel ellenérveket: pl. mi lesz, ha soha többet nem lehet gyereke az abortusz után. Vagy egy másik terhességnél mindig eszébe fog jutni mit tett. Oké, hogy az ő teste, de szerintem ezt nem neki kellene egyedül eldöntenie, főleg, hogy egyéb akadálya nincs is.
2012. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:
Eddig mindent megbeszéltünk, nem volt semmilyen problémánk, még nagyobb veszekedésünk se. Azt mondta, őt ez váratlanul érte és így nem akarja. Nyáron lesz egy nagyobb munkája és azt megakarja csinálni stbstb. Értem én ezt, de akkor is..Nem tudok racionálisan gondolkozni. Már mindent megpróbáltam, de csak ezeket fújja nekem...
2012. márc. 10. 13:03
 4/70 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, sajnos akárhány kérdést olvasok a neten csajoktól, hogy "terhes vagyok, megtartsam vagy ne?" a válaszolók 90%-a azt kántálja ész nélkül hogy csak a te döntésed, a te tested, dönts ahogy akarsz, hagyatkozz magadra, ne kérdezz senkit, a te tested a te döntésed........még akkor is, ha valaki normális párkapcsolatban él és akkor is, ha csak 17 éves és szülei tartják el.

Ez folyik a csapból is....a te tested a te döntésed. Arról mindenki megfeledkezik, hogy a gyerekvállaláshoz két ember kell.


Én is mérges lennék a helyedben. Rendben, az ő teste, de a gyerek akit meg akar ölni, a tiéd is. Alap lett volna, hogy elmondja neked az elejétől az egészet. 27 évesen már nem is csitri, már simán szülhetne is ha családot akar veled alapítani. Én nem tudnám megbocsájtani sem azt hogy elhallgatta eleinte, sem azt, hogy meg sem kérdezett. Nem kezel egyenrangú félnek, csak a saját karrierindítása a fontos neki.

Lehet hogy akar majd babát, de később, de ez akkor sem mentség. Mármint arra nem mentség, hogy téged meg sem hallgatott, el sem mondta neked. Egyedül döntött, mintha nem a gyermeketekről lenne szó, hanem egy trendi kis cipőről amiről úgy döntött, mégsem veszi meg.......


Lehet hogy durván hangzik, de otthagynám. Nem feltétlen az abortusz miatt (persze az is ocsmány dolog normális kapcsolatban, normális anyagi helyzettel, közel 30 évesen), hanem főképp amiatt, mert ezzel ő világosan kinyilvánította, hogy a kapcsolatotokban te csak egy kis segédmunkás vagy. Ő dönt. Még a közös gyereketekről is.....undorító, már bocs.

2012. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nagyon sajnállak :((( Tenni nagyon nem tudsz mást mint beletörődsz...Még egy kört nekifuthattok esetleg hogy hátha csak nagy kétségek, félelmek stb. van benne és azért nem akarja vállalni, de olyan érzésem van hogy nem erről van szó az esetében (ez hogy így fű alatt már el is intézte az abortuszt arról árulkodik hogy TÉNYLEG nem akarja).

Azt is megértem, ha emiatt szétmegy a kapcsolatotok :((

Én 25 voltam mikor véletlen lettem terhes, mi is 4 éve együtt voltunk már a párommal, de még ilyen jó helyzetünk se volt, még csak akkor végeztünk a fősulin-egyetemen, akkor kezdtünk dolgozni, albiban laktunk, senkire se számíthattunk, és paráztam én is, de eszembe se jutott hogy az embertől akit imádok, a gyerekemet elvetessem...

Azóta egyre jobb és jobb lett a helyzet szerencsére és van egy 5 éves nagyfiunk.

2012. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 A kérdező kommentje:
Ez a legszörnyűbb, kivülállóként kell végignéznem, hogy valaki dönt arról, amihez szerintem nekem is legalább annyi közöm van... Nem értem az apáknak miért nem lehet beleszólásuk a dolgokban..Miért kell csak spermadonornak nézni? Itt bőgők 28 évesen a hugomnál felnőtt férfi létemre, nem szégyellem, mert remegek a k*va tehetelenségtől. Én sem így terveztem, de az isten áldja meg, más bevállalja a semmire egyedülálló anyaként és boldog, én pedig mondtam, hogy elveszem feleségül, mindent megteszek értük, de nem, ő még nem tekinti most gyereknek csak egy megoldandó problémának. Ha elveteti ott fogom hagyni, mert nem tudok így tovább vele maradni, csak az a baj, hogy ezzel is én szívok, duplán veszítem el aki fontos...
2012. márc. 10. 13:10
 7/70 anonim ***** válasza:
97%

Nincs beleszólásod jogilag,csak erkölcsileg hathatsz rá.

Azt sajnálom,hogy ezzel kiderúlt mégsem értetek mindenben egyet és mégsem tudtok mindent megbeszélni.

2012. márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
61%

Próbáld meg lebeszélni,lehet,hogy durva,de esetleg

mutass meg neki 1-2 abortuszról szóló kisfilmet!

Elrettenthető példa lehet!Én szoritok,ird meh,hogy sikerült-e lebeszélned őt!

2012. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
90%

Ha még a terhesség elején van, akkor a nyári fontos munkáját simán el tudja végezni terhesen is!

Biztos, hogy tőled terhes? Bocsi, de ez csak úgy beugrott. Ha ennyire ragaszkodik az abortuszhoz.

2012. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom :(

Sajnos lehet hogy ő tipikusan olyan nő, aki most egy nagy munka miatt nem akar, aztán 4 év múlva meg épp fut a szekér mint még soha akkor azért nem, aztán meg azét mert nehogy már épp most hagyja abba amikor osztályvezető lett, stb. stb....akinek a munkája miatt van szíve elvetetni egy babát holott semmi más nem indokolja, arra mondják hogy kutyából nem lesz szalonna.


Én a helyedben még egyszer higgadtan elmondanám neki, hogy miket veszíthet. Ha megöli a babát, akkor elveszít egy családot, de nyer egy melót.....megéri? Kérdezd meg.

Fel a fejjel, még van 2 napod! HA sikerül meggyőzni, még minden rendbe jöhet. Segíthet a tesód, a szülei, barátnőivel is beszélhetsz! Nem tudom hány hetes de van egy ötletem, ami sok nő elgondolását megváltoztatta már:


mondd neki hogy elmész vele ultrahangra. Ott majd hidd el, megváltozik a döntése talán, ha meghallja dobogni a kicsi szívét! Én 6 és fél hetesen voltam és már dobogott! Ilyenkor egy jóérzésű nőt elfog az anyai ösztön. Ha meg nem, akkor hidd el: csak nyersz vele, ha lelépsz!

2012. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!