Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leiden mutacio eseteben...

Leiden mutacio eseteben mennyi az eselyem egeszseges gyermekre?

Figyelt kérdés

4xvolt trombozisom,ebbol egy tudoemboliaval vegzodott volna,de eppen jokor voltam jo helyen,es megmutottek.A bal comb fovenajat lezartak.

Gondoltam,h.terhessegem alatt ovatosan hiznek csak,fekudnek,es heparininjekciot is elviselem,de orvosom mondta,ne vallaljak gyereket,mert betegen szulethet,vagy meg sem marad,vagy en nem maradnek meg.

Anyosom nagyon szeretne unokat,de neki ezt a problemat nem feszegettem,nem tudnam neki elmondani.Anyukam es parom megerti,es o azt mondja,ne eroltessuk.

Velemenyek?

Jo lenne valaki pozitiv elmenybeszamolojat olvasni,aki hasonlo helyzetben van...


2012. márc. 12. 00:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is volt trombózisom (szülés után, bár genetikai hajlamom nincs), olvasgattam és kérdezgettem sokat a témában, mert mi is szeretnénk esetleg második a babát és most mérlegelünk.


A sorozatos trombózisok rendesen szedett gyógyszer + diéta + rendszeresen mért INR + mozgás mellett alakultak ki?


Én úgy tudom (de nem vagyok orvos!), hogy a terhesség főleg a te szempontodból kockázatos - a hormonváltozás, a megnövekedett testsúly, hogy a baba elnyomja a medencei vénákat, a lelassult vérkeringés, a szülés... - ezek egy egészséges szervezetben is növelik a kockázatot.

A baba szempontjából az rossz, ha gyógyszert szedsz, de azt már próbálkozáskor abba kell hagyni (fejlődési rendellenességet okozhat) és át kell állni a napi 2 injekcióra. (Ez egyébként biztosabban is véd, mint a gyógyszer.)


Elvileg ha végig szurkálod magad, plusz még szülés után is és sokat mozogsz!!!, meg hordod a gumiharisnyát, kihordható egy terhesség. Babás fórumokon érdemes körülnézni, mert "karban tartott" Leiden-mutációval is hordtak már sikeresen babákat.


De szerintem nincs orvos, aki erre biztatna, hiszen tényleg az életed kockázatod és így a te döntésed marad.

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, ahol kérdezni is lehet szakértőktől:

[link]


Anyósodnak meg szerintem őszintén mondd el, hogy mitől félsz, mit kockáztatnátok - hiszen teljesen megérthető -, vagy ha nem vagytok olyan viszonyban, a párod is felvállalhatná ezt a beszélgetést.

2012. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!