Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem értem! Valaki leírná az...

Nem értem! Valaki leírná az ovu tesztek lényegét, használatának mikéntjét?

Figyelt kérdés

A gyógyszertárban előhúztak egy utolsó darabot (Maria Romed ovulációs teszt), amivel megtörtént életem első önvizsgálata.


Tüzetesen elolvastam az utasítást, ahol az áll, hogy vagy halvány+erős vagy erős+erős csík lehet annak függvényében, hogy lesz-e ovuláció avagy sem...

3x teszteltem, ciklus közepén tartok, mind a háromnál csak a tesztcsík jelentkezett. Erre utalóan azt írták, hogy egy csík értékelhetetlen!

Vettem egy teljesen rossz dobozzal?

Vagy ha még nincs itt az "ideje", akkor még halvány csík sincs a tesztcsík mellett?

Nem igaz, hogy egy diplomával nem fogom fel!?!

Vagy megint kidobtam egy csomó pénzt (több mint 3000 Ft volt)...


2009. jún. 11. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam, mint te. 28 napos általában a ciklusom, ritkán 30, meg voltam róla győződve, hogy biztosan 13-14. napon van peteérésem, ebben az esetben pedig a 12. napon már javában pozitívnak kellene lennie az ovulációs tesztnek.

A tizedik naptól teszteltem és semmi. Csont negatív, tehát határozottan csak a kontroll csík volt látható, még nagyon halványan sem volt második vonal. És még a 14. napon sem. Kétségbeestem, hogy biztosan nincs peteérésem. Illetve azzal vigasztaltam magam, hogy rossz a teszt, nem mutatta, esetleg rosszkor mértem, mert az LH hormon napközben termelődik, késő délután jó tesztelni, én három körül teszteltem mindig.

Erre mit látok? A 15. ciklusnapomon fél percen belül előjött a tesztvonal is, két csíkos lett, a második tényleg erősebb volt, mint a kontrollcsík, tehát akkor lett pozitív. Még másnap is két határozott vonal volt, de akkor a második már nem volt annyira erős, mint az első. Harmadik nap már csont negatív volt, tehát csak egy vonal.

Úgyhogy nem volt rossz a teszt, nem volt pénzkidobás, csak egyszerűen később van 1-2 nappal peteérésem, mint gondoltam.

Szerintem a tiéd sem rossz, tesztelj tovább, ha még maradt.

És jól fogalmaztál: az én példámból kiindulva, ha még nincs itt az ideje, akkor még halvány csík sincs a tesztcsík mellett.

2009. jún. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Meglep amit írsz, mert a hő(görbém) szépen leesett ma a második napja, ahogy lennie kell(ene), akkor viszont nem esik egybe a hőleesés a peteéréssel?

Ráadásul tegnap volt szúró fájdalomérzet jobb petefészek irányából... (igaz, hogy Closti után vagyok)


Eddigi görbéim alapján is úgy gondoltam, hogy amikor a határozott hőleesés, akkor van peteérésem.

Most is így gondoltam.

2009. jún. 11. 07:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom...

Mert nekem egybe esett a holeesessel. 15. nap reggelen esett le a hom, delutan volt pozitiv a teszt es 16. reggelen felment a hom, aznap volt meg mindig pozitiv a teszt, csak halvanyabban.

Hanykor szoktal tesztelni?

Az en tesztem tajekoztatojaban az volt, hogy elotte ket oraval mersekelni kell az evest, ivast es mindenkeppen del es este nyolc kozott kell tesztelni, statisztikak szerint a delutan 2-3 a legjobb. Es lattam mar olyan tesztet is, amelyiknel elotte fel orat allni kellett hagyni a vizeletet, csak utana tesztelni belole. De ezt ugyis irtak volna a tieden is.

2009. jún. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egy másik gyógyszertárban futtában rákérdeztem, hogy mi lehet a "probléma", hát úgy csinált a hölgy legalábbis, mintha nem is tudna arról, hogy létezik ovulációs teszt vagy hogy milyen lehet. :-)

Mindennel így járok...

2009. jún. 11. 13:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldottam! Vettem másfajta teszt CSÍKOT (nem kazettás) és minden rendben. Egy 3. gyógyszertárban egy gyógyszerész hölgy pedig szintén arra tippel, hogy valamiért ez az elsőként vásárolt garnitúra rossz.
2009. jún. 11. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!