Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vannak káros mellékhatásai a...

Vannak káros mellékhatásai a mellszívó (akár kézi akár elektromos) használatának?

Figyelt kérdés
Mit tudtok erről?
2011. júl. 12. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
semmi. max. kicsit megnyúlik tőle a cici, ami elvileg sima szoptatásnál is így történik.
2011. júl. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ödémát okozhat. Nem tudom pontosan, de azt hiszem az elején.

Azért tanácsos a szoptatás mellett legalább először kézzel fejni.

Én pl. 5-6 hónapig kézzel fejtem, mert nekem nem szívott semmit a mellszívó. Medela volt.

2011. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Nekem a kórházban kifejezetten javasolták, hogy használjak mellszívót. A kórházban kézzel fejtem, mert iszonyat sok tejem lett a 4. napon annak ellenére, hogy császáros voltam. A Nuby mellszívót használom, nekem bevált!


Másfél hetes babi anyukája

2011. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Nekem az lett volna káros, ha nem használom, tuti begyulladt volna a mellem. Áldott jó találmány a mellszívó.

Én kézzel képtelen vagyok fejni.

2011. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem hallottam róla hogy káros lenne, szerintem a baba a szoptatás végére sokkal jobban megtudja nyúzni, de hát ez a dolga :).


én medelát használtam, de most már kézzel is tudok fejni, ha van felesleg, már nem veszem elő a mellszívót.

2011. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyi féle mell :-)))

Személy szerint utáltam a mellszívót, és kézzel sem szerettem fejni. Igény szerint szoptattam, a babák ezt sokkal jobban elvégzik, legalábbis az enyémek profik voltak, illetve még mindig azok, összesen már vagy 50 hónapot szoptattam eddig :-)

Egyébként van, amit nem lehet mellszívóval megoldani. A legelején annyira átjárhatatlanok voltak a tejcsatornáim, hogy egy nagyon tapasztalt védőnő fejt meg, a mai napig áldom a nevét!!!

Még annyit, hogy több ismerősöm van, aki vmilyen okból kifolyólag nem szoptathatott, viszont mellszívóval hónapokig sikerült az anyatejes táplálást megoldani (medela-t és avent-ot dícsérték, gépit és kézit is), de majdnem mindegyiküknek többször is begyulladt a melle, a gyerekek mellett nekem csak a legelején, később már sose. De lehet hogy ez alkati kérdés, és nincs köze a dologhoz...

2011. júl. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok káros hatásról.

Nekem egy megváltás volt a mellszívó, mert én nem tudtam kézzel fejni, nekem az nagyon fájdalmas volt és nem is indult be a tejadó reflexem, a mellszívóval viszont könnyen és gyorsan, meg persze fájdalommentesen fejtem le a tejcit.

De tényleg minden ember más!

2011. júl. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erről olvastam az egyik kérdésnél, de ott sem mondták meg mi a káros. Ha mégis tudna erről valaki, jó lenne ha megírná, mert én sokat fejek.
2011. júl. 16. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!