Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki szakértője a szülés...

Valaki szakértője a szülés utáni járulékoknak? 23 éves vagyok, most érettségiztem, de 3 évvel ezelőtt dolgoztam 2 évet! Én is kapok így GYES stb?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
IGEN KAPSZ MERT LEGALÁBB 1 ÉVET KELL DOLGOZNI SZÓVAL TE SIMÁN BENNE VAGY
2009. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam,hogy nem mindegy hány évvel ezelőtti!De viszont a tájékoztatóban az volt,hogy 180-ig biztosított volt,de ha úgy nézzük a suli ideje alatt is biztosított voltam.
2009. jún. 11. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk. Tanulóként nem vagy biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult!


Gyes alanyi jogon jár.

Tgyás és gyed akkor ha a szülés előtt 2 éven belül van 180 nap biztosításban eltöltött időd és

2009. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
biztosítás alatt, vagy a megszűnést köv.42 napon belül, vagy tp baleseti tp folyósítása alatt ill. ezek megszűnését köv. 28 napon belül következzen be a szülés. (ez csak tgyás-nál)
2009. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Folyt.

A 3 évvel ezelőtt két évet azt jelenti, hogy akkor lett vége, azaz 5 évvel ezelőtt kezdted meg a 3 évet?


A főisk nappali tanulmányok beleszámítanak a 180 napba.


Jár még amúgy anyasági támogatás, ha rendesen voltál terhesgondozáson, és persze családi pótlék is.

2009. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!