Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 47éves vagyok gyermektelen....

47éves vagyok gyermektelen. Már volt egy lombik programon 3 évvel ezelőtt, de nem sikerűlt. Nem tapadt meg az embrió. A férjem 62 éves, és van egy 36 éves saját fia. Van még remény a gyerekre, és milyen nagy a kockázat? Judit

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni, hogy elkezdjük-e a programot a Kaáli Intézetben? Köszönöm a segítségüket. Judit
2012. márc. 19. 06:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne. Hogyan képzelitek?

Ha megszületne, hogyan nevelitek fel? majdnem 70 leszel, amikor ő 20 . a férjem meg 80 is elmúlt. Szerintem erről lecsúsztatok. Tedd félre az önzőségeteket, és nézzétek a baba szemszögéből. Hamar meghalnának a szülei, ráadásul hogy foglalkoznál vele?

Kizárt.

2012. márc. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom,de ez nagy felelőtlenség lenne!Hidd el,ennyi idősen az orvosok sem javasolják.
2012. márc. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Igaza van az elsőnek,bár ezért majd biztos jól le leszünk pontozva!

Nem is értem hogy jut eszetekbe már ilyen későn gyereket vállalni!

62 éves...80 évesen(ha megéri) bottal meg lerobbanva fog menni a GYEREKE szalagavatójára?Jézusom!:(

Ez már tényleg önzőség!A gyerek szerinted milyen tinikort élne meg?Bulik helyett majd ápolgatja az apukáját?Szuper!

És szerinted miért nem jön össze?Mert a női szervezet nem arra van kitalálva hogy 47 évesen hordjon ki egy babát!

Anyukám ilyenkor már klimaxolt!Meg amúgy is!

Ne vállaljatok gyereket!

Tudom hogy nehéz ezen túl lépni!A családban is van akinek nem lehet gyereke,de valahogy muszáj megemészteni!Nem szabad önzőnek lenni!

2012. márc. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg egy orvost kérdezz meg. Mindenki annyi amennyinek érzi magát, és hiába vagyok én is pl 30, lehet hogy holnap meghalok, te meg 100 évig élsz. Az igaz hogy nagyon kockázatos lehet, de ezt is csak orvos tudja pontosan megmondani. Beszélj illetékessel.

Itt a legtöbben úgyis azt írják hogy ne vállaljátok, de csak magatokra nézve gondolkodj!

Sok sikert akárhogy döntesz! És minden jót!

2012. márc. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Van aki 52 évesen szülte meg az egészséges kisfiát, vagy 45 évesen, az egészséges kislányát. Van olyan színész, aki 65 évesen lett apuka. Próba szerencse. Megpróbálhatjátok, de figyelembe kell venni azt is, hogy fel kell tudni nevelni egy gyereket.
2012. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Ebben a cikkben elég jól leírják a kérdéseidre a választ:

[link]

2012. márc. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
itt szerintem nem a terhességről van szó, mert az még hagyján, hanem a baba életéről. Még ha az apuka is max. 45 lenne. Na de így. Boldog élete lehet egy ilyen gyereknek? Boldogan felnőne szerető szüleivel? hát nagyon necces. Persze, lehet, hogy holnap egy 30 éves hal meg, de azért az évek előrehaladtával azért nagyobb az esély. Majd 10 évesen kísérgeti a lerobban szüleit orvostól orvosig. Egy 70 éves, akkor is 70 éves. Valahol máshol keress boldogságot. Unoka, vagy fogadj örökbe egy családot, ahol van pici baba. Olyan pót nagyinak.
2012. márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sajátot semmiképp ne vállaljatok, sajnos a biológiai óra már lejárt. Viszont egy kisebb gyereket, mégha nem is csecsemő örökbe tudnátok fogadni, vagy családba fogadni.
2012. márc. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Egyrész egyetértek azzal, hogy a korodból kifolyólag kockázatos lenne, de mindenképp kérdezz meg egy orvost, hátha. Elhiszem, hogy így is vállalnátok a babát, nagyon szörnyű lehet a helyzetetek.


Csak egy példa:

A párom édesapja 50éves volt, mikor született a párom. Még nincs 20éves, de már retteg, hogy mikor veszti el az édesapját. Jó erőben van, nem beteg, mégis ilyenkor már bármi megeshet. :(

2012. márc. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon megértem mit érzel.Szornyu pszichikai lét.Ettol félek én is.Magas a korotok hozzá.Nagyon sajnálom!!!Inkább ne!Meggyozodésem hogy most nagyon szomoru lettél ezen válaszok alapján.Ha TI ugy érzitek,ugyis megteszitek és elmentek a végsoig hogy legyen.Szeretetben hiány nem lenne a babanak de magas a kor!Sok szerencsét:)
2012. márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!