Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki Barátcserjét (agnus...

Aki Barátcserjét (agnus castus) vagy premens tablettát szedett, ki-milyen sikerrel járt, használt -e a problémára, esetleg a barátcserje mellett egyéb mást (palástfű, málnalevél) is szedett?

Figyelt kérdés
Nálam endometriozis és pco-t is megállpítottak, egyszer meg is műtöttek endo miatt (egy hatalmas cisztát távolítottak el). A ciklusom szinte mindig több, mint 35 napos volt (inkább 40-50, vagy még több), és erős pre-mestruációs tüneteim vannak (hangulatingadozás, mellfeszülés, édesség-éhség). Babát szeretnénk. Az elmúlt 2 hónapban málnalevél + palástfű teát ittam, ettől a legutóbbi ciklusom 29. nap volt :)és tuti volt peteérésem (éreztem!) a 14. napon. Szeretném kipróbálni a barátcserjét (Zafír)a következő ciklusban. Olyanok válaszát várom, akik hasonló problémával küzdöttek és sikerrel alkalmaztak gyógynövényeket és/vagy egyéb alternatív terápiát a teherbeesés érdekében. Köszönöm!
2012. márc. 27. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

PCOS-em van, durva inzulinrezisztanciával, sok cisztával. Már ahogy elkezdtük a próbálkozást,szedtem a barátcserjét, és E vitamint mellé, na meg metformin, diéta, mozgás. Nagyon hamar sikerült a kismanó, hála Istennek spontán! :)) Május elejére várjuk. :)


Sok sikert!!! :)

2012. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Gratulálok!!! A remény hal meg utoljára :) Köszönöm a választ! Én kb egy hónapja csinálom az arwen-tornát is + iszom a málnalevél (ciklus 1. fele) + palástfű (2.) teákat. ápr. 2-án lenne esedékes a köv. mensi, akkor tervezem elkezdeni a barátcserje-kúrát. Néha úgy érzem kisebb csoda lenne, ha pco és endo ellenére sikerülne a baba...
2012. márc. 27. 11:34
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez a 6. próbálkozós hónap és 35 vagyok. Neked mennyi idő alatt sikerült?
2012. márc. 27. 11:35
 4/20 anonim ***** válasza:

Ugyan már, hogyne sikerülne!!! :) Jönni fog az a kicsi, egészen biztos, erre kell gondolni. ;)


Nagyon szurkolok!

2012. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Jaj, a lényeget lehagytam: nekünk a 3. hónapban jött össze végül is, de az volt az első olyan, hogy jókor voltunk együtt szerintem. :) Szóval menni fog Nektek is!:)
2012. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3??!! Az nagyon szuper, főleg pco-val és inzulin-rezisztenciával! Dupla gratula!!:) Igen, szokták mondani, hogy ne görcsöljön senki, és azt hiszem igaz is, hiszen a test és a lélek állapota szoros összefüggésben van...

Kisfiút vagy kislányt vártok?

2012. márc. 27. 11:55
 7/20 A kérdező kommentje:
..és köszönöm a biztatást, igazán jól esik, és kell is :))
2012. márc. 27. 11:56
 8/20 anonim ***** válasza:

Kislányt! :)

És tuti fontos, hogy elengedje magát az ember... Én eléggé stresszeltem, pont ezek miatt, nagyon aggódtam, hogy nem fog sikerülni. Aztán amikor végül is összejött a kis csoda, abban a hónapban elvileg nem is akartunk próbálkozni, a ciklus 7. napján voltunk együtt utoljára (mert utána fogászati műtétem volt, nem akartam erőltetni), és akkor fogant meg... Nem is jutott eszembe, hogy teszteljek, hiszen pontosan tudtam, hogy mikor van peteérésem általában, és azt is tudtam, hogy kihagytuk azt az időt. Aznap mentem vissza a nőgyógyászomhoz, és mondtam neki, hogy sajnos már megint késik 3 napja, pedig milyen szép rendszeresre beállt (pedig aznap reggel már hánytam is egy almától, szóval elég erős tünetek is voltak). Erre megkérdezte, hogy nem tesztelnék esetleg egyet...? :) Azt mondtam, hogy ja de, végül is lehet róla szó. És délutániból szép pozitív is lett... :)) Tehát a lelki oldala iszonyú fontos, pszichológusként ezt sokszorosan alá tudom húzni, és fél év próbálkozás még nem is számít soknak, jönni fog, mert így sem lehetetlen, sőt, láthatod, hogy be tudnak ők oda vackolni mindenféle fránya PCOS-től függetlenül! :))

2012. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén Pco+Ir-es vagyok.2.hónapja szedem a barátcserjét és most úgy érzem kezd hatni,mert nem fáj a mellem.Én ettől nagyon szenvedtem.Remélem a baba is jön nemsokára,már lassan 2 éve várunk rá.Ja még annyi,hogy nekem sajnos a zafíros nem használt,se Premens,de végre találtam egy amerikai gyártmányt és az még 400 mg-os is.Na ez használ.

2012. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem nincs ilyesmi problémám (ill. nem tudok róla, de nemigen), azért mégis írok.

Én a Zafíros barátcserjét kezdtem el szedni, mert kellemetlen PMS tüneteim voltak, emellett a vérzésem is mindössze 2-3 napig tartott gyengén, a luteális fázisomban is ugrálgatott a hőm.


Napi 2 szemet szedtem reggel-este, de az 1. doboz végére sem tudtam érni, ugyanis 1 év várakozás után végre megfogantam :)

2012. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!