Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez inzulinreziszte...

Szerintetek ez inzulinrezisztencia? Glükóz 0/60/120perc: 5 / 5,3 / 4,3 Inzulin: 13,2 / 53,2 / 37,1 A nőgyógyász azt mondta, hogy jók az értékek. De a baba nem akar jönni.

Figyelt kérdés

2012. márc. 27. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:

TSH mennyi? PCO-t diganosztizáltak? Hüvelyi UH mit mond?

Lehet hogy jó az érték, de számos más dolog is lehet.....

Nekem is IR-em van (elméletileg), mert amikor diagnosztizáltak nézték vérvételen. PCO-t is, és PM problémát is.

Érdemes endokrinológushoz menni!!!!

Mi 6 évig vártunk a babára, teljesen véletlen derült ki mi a probléma! Hormon,IR,PCO---Endokrinológus!!! Azokat az értékeket amiket a nőgyógyászom és a háziorvos is normálisnak mondott az endokrinológusom xarnak, kaptam rá gyógyszert, három hónap múlva sikerült a babó! Most két éves!

2012. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A TSH-m 1,3 körül szokott lenni. A jobb petefészkem tele van sok apró cisztával, a pf. fala meg van vastagodva az UH szerint. A peteérésem, a ciklusaim és hormonok rendben vannak. Mégsem, jön 3 éve a baba.

Neked gratulálok! Nem lehetett könnyű ennyit várni.

2012. márc. 27. 20:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Ki volt a endokrinológusod? Engem mindenhonnan elzavartak, hogy nincs semmi bajom, az a lényeg, h van peteérésem...(A mentsmentist most még nem tudjuk "pénzelni")
2012. márc. 27. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 volt az éhgyomri inzulinom, azt mondta az orvos, hogy ez már önmagában is elég rossz. Bár a terhelt értékek jóval magasabbak voltak. (144 és 60)
2012. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez IR. Nem vészes, de az. Keress egy jó endokrinológust. Ha pesti vagy, akkor egyértelműen a MensMentist ajánlom neked. Az éhgyomri inzulinod brutál magas (ez a legnagyobb baj nálad), annak 5 alatt kéne lennie, a terheltnek meg olyan 25 körül. A cukrod sem jó, mert a 120 perces alacsonyabb, mint a 0 perces, ami azt jelenti, hogy volt egy nagy kiugró inzulinválaszod a cukros lötyire. De a legnagyobb gáz egyértelműen az éhgyomri inzulin. Hiszen éhgyomorra nincs is szükség inzulinra egyáltalán.

Diéta+metformin alapú gyógyszer+sport.

2012. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

uhh...

Nem is gondoltam, h ilyen sz@r a helyzet, főleg azután, amit az orvosok mondtak. Megpróbálok bejelentkezni a Szt. Imrébe endokrinológushoz, remélem nem kell fél évet várni...

Addig is fogyózok meg többet aktívkodok.

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. márc. 28. 12:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Ha diagnosztizáltak nálad pco-t, akkor hogyhogy nem kaptál rá gyógyszert??? (Meforal) Nekem is meg van az UH kép a gyönyörűséges "pöttyös" kis petefészkemről, borzasztó volt még látni is......:( Ha a nőgyogyi látta a cisztás petefészket, arra mit mondott???? azt hogy ok?

Szerintem addig kilincselj, amíg valaki rendbe nem hoz, mert így nem maradhat! A Mef.engem nagyon gyorsan helyre tett:):)

Rájöttem az elpocsékolt évek alatt, hogy a legjobb "praktika" a babáért persze a páronkunk kívül egy jó endokrinológus....:):) Nálam ők ketten tehetnek a kisfiamról......:) Na...egy picit én is ..:)

Minden jót, és sok sikert!!! Én fel ne add nekem!!! Addig addig orvosról-orvosra amíg nem sikerül!!!!!!!

2012. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, gratula a kisfiadhoz!

Mostanra tudtam összeszervezni a dolgokat, hogy végre utánajárjak a dolgoknak.

1 év elment pocsékba, csak én elhittem azt amit az "okos" dokik mondtak :(

Öt doki mondta, azt, h. minden ok., mivel peteérésem, és az inzulinommal sincs gond:(endokrinológus prof., Kaális dokim, másik nőgyógyász magánkórházban, egy másik TB-s nőgy., belgyógyász)

Hát marad a magán út (MM), a hormon vérvételeket, meg majd a "borítékos"- módszerrel megoldom, így egy kicsit olcsóbb lesz talán.

2012. ápr. 19. 12:07
 9/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem a borítékos módszernél olcsóbb a magánlabor. :-)

Azt mondod, a mens drága neked. Szerintem 3 havonta 10-20 ezer forint nem olyan sok. Ennyibe kerül kb doki + labor.

2012. ápr. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!