Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fél éve abbahagytam a gyógysze...

Fél éve abbahagytam a gyógyszert, azóta nem állt be a ciklusom? Tegnapelőtt vtam UH-n, az orvos azt mondta hogy PCOSem van, a petefészkeim tele vannak apró kis tüszőkkel!

Figyelt kérdés
Proverat írt fel ami meghozza a vérzésem,utána 4 vérvétel lesz a ciklus különböző napjain!Szeretnénk nagyon babát!Rendszeresen mozgok,túlsúlyom sincs,a cukrommal sem volt eddig baj!Nem tudom miért alakult ki!Volt vki hasomló helyzetben?Sikerült hamar a baba?Mire számíthatok a vérvételek után?Köszönöm elöre a válaszokat!
2012. márc. 30. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az, hoy rendszeresen mozogsz az szuper, hogy nincs túlsúlyod az is (ez azonban nem jelenti azt, hoyg nem kell a diétát tartanod), az pedig, hoy a cukrod rendben van, tényleg remek, de vizsgáltak nálad inzulint is? (A terheléses cukor csak az érem egyik oldala). Szerencsés PCOS-nak tűnsz, de mindenképp tartanám a rendszerse mozgást és diétát ahelyedben és nézetnék egy inzulin szintet is, a biztonság kedvéért. A hormonvizsgálatokat a doki elkezdi, ez remek! Kitartás! Meg lesz a baba!
2012. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál!Nem néztek még inzulin szintet mert ez tegnapelőtt derült ki!Most előbb egy vérzést csinálunk meg a vérvételeket aztán majd a doki megmondja hogy hogyan tovább!Ma kezdtem csak a diétát,de mindent meg fogok tenni hogy sikerüljön a Baba!Csak olvastam a neten sokat a betegségről és egyik hajlamosító tényező se nagyon illet rám!Imádom az édességet igaz,de most le kell róla mondanom!:(
2012. márc. 30. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Vannak sovány PCOS-esek is, sőt olyanok is, akiknek a legkevésbé sincsenek mensi problémái, vagy szőrösödéssel kapcsolatos gondjai. Ha az orvosod nőgyógyász, akkor erre nem tökéeltesen van felkészülve. Mindenképp ajánlom neked a www.pco-szindroma.hu oldalon az igaz történeteket, mi mindent csinál a nőgyógyász cukor és inzulin(!) vizsgálat helyett!
2012. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez a bajom. Már 2 éve próbálkozunk a babával. Szedtem többször clostyt, többször volt hormonvérvételem, volt 1 hsg-m, egy injekció kúra és egy laparoszkópos (drilling) műtétem és most a Kaáliba járunk, sajnos. :(

Szedtem merckformint, de nem használt.

A vérvételek után gondolom gyógyszereket kapsz. Az, hogy mikor sikerül a baba mindenkinél változó. Van olyan ismerősöm akinek nem kezelték a pco-t és spontán sikerült a baba. De itt vagyok én (rossz példa) nekem még mindig semmi.

2012. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Nagyon szorítok Nektek hogy összejöjjön a Baba!Sose add fel!:)Neked voltak tüneteid mikor kiderült a PCOS?
2012. márc. 31. 09:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem már régen kezdődött. Kb 14 éves voltam mikor elmentem először nőgyógyászhoz. Azért kezdtem el szedni a fog. gátlót, mert állandóan véreztem (barnáztam egész hónapban). Az akkori dokim tudta hogy mi van csak nem mondta és gyógyszerrel oldotta meg a dolgot. Vérszegény is lettem akkor.

Aztán 2 éve mikor abbahagytam a gyógyszert visszamentem a dokimhoz. Még akkor sem világosított fel pontosan, csak annyit mondott hogy a petefészkem zsúfolva van tüszőkkel. Elküldött vérvételekre is. Írt gyógyszert (androcurt, hogy megjöjjön és merckformint, és clostyt). Aztán tavaly májusban váltottam orvost, mert nem voltam megelégedve a előzővel. A mostani orvosom, már az első alkalommal elmondta, hogy ez pco. Ő is csodálkozott, hogy a másik orvosom ilyen volt. Újból kezdődtek a vérvételek, volt cukorterheléses is. tavaly szeptemberig adott haladékot a doktornő (közbe closty-t, merckformint és androcurt szedtem és minden hónapban mentem uh-ra). és nem jött össze a baba és megcsinálta a doktornő a hsg-t, utána kaptam injekciót. Ez sem használt és decemberben jött a drilling műtét. január óta meg a kaáliba vagyunk.

Bocsi hogy ha hosszúra sikerült. Ha valamire kíváncsi vagy nyugodtan kérdezz!

2012. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy írtál,aranyos vagy!Nekem pontosan azt mondta az orvosom 3 napja az UH után,hogy ha megcsináltuk a vérvételeket,utána megmondja hogy ez valóban PCOS e!Nekem sosem volt gondom a menstruációmmal a fogigátló elött sem,csak mióta októberben abbahagytam!De azért igyekszem odafigyelni most hogy mit eszem és még többet mozogni!Én azt mondom hogy ne keseredj el,legyél büszke magadra hogy ennyi mindent kibírsz és ennyi mindent megteszel a Babáért és hidd el meg lesz az eredménye!Próbálj kicsit másra gondolni,akkor fog jönni mikor legkevésbé számítasz rá!:)
2012. márc. 31. 09:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm a biztatást!!! :)

Már én is remélem, hogy mielőbb összejön, mert közben nagyon rossz!!! Valamikor teljesen magam alatt vagyok, valamikor meg tök jó minden!!! Próbálom lefoglalni magam, csak nem mindig tudok nem rá gondolni. És az a legnagyobb baj, hogy magamat hibáztatom, pedig igazából nem tehetek róla. És a férjem sem veti a szememre.

Remélem mielőbb sikerül nektek is!!! Majd írj hogy hogy alakulnak a dolgaid!!!

2012. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben,mindenképpen írok!Te is írj majd hogy nálatok mi újság!:)
2012. márc. 31. 10:54
 10/11 anonim válasza:

Szia, én is pcos vagyok. Én úgy szültem,hogy akkor még nem is tudtam. Természetes úton estem teherbe. Kihordani csak a 35. hétig tudtam. Szerintem keress egy jó endokrinológust. Illetve ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2012. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!