Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Összejött úgy valakinek a...

Összejött úgy valakinek a baba, hogy sokat gondolt rá, és evvel volt elfoglalva? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Várjuk a babát pár hónapja, de eddig még nem sikerült. Sokat gondolok erre, edzek mellette, vezetem a háztartást, de azért nagyon sokszor eszembe jut. Figyelem a peteérésem, iszom teákat, ovutesztelek. Elmélázom, hogy bárcsak már nekünk is sikerülne, sokszor el is szomorodom, de akkor bíztatom magam, hogy hamarosan lesz baba úgyis :) Sikerült valakinek így a baba, vagy csak akkor, amikor elfelejtette ezt a dolgot 1-2 hónapra, lement a válláról a teher, hogy ezen "görcsöl"? Kiváncsi lennék személyes tapasztalatokra! Lehet, hogy buta kérdés, de foglalkoztat ez nagyon, hogy normális e, hogy ennyit gondolok erre. Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)
2012. ápr. 2. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgymond "rágörcsöltem" és harmadik hónapban sikerült. Pedig minden nap bújtam a terhes fórumokat, mindig a babán járt az eszem és minden hónapban menstruáció előtt tesztek sorát dobtam ki negatív eredménnyel....aztán harmadik hónapban pozitív lett :)

A "rágörcsölés" tehát egy műszó, utálom :) Barátnőm is "rágörcsölt", első gyereke első hónapban fogant meg, második meg a negyedikben.....én nem hiszek abban, hogy bármit is befolyásol a tény, hogy valamit szeretnénk. SŐT: én abban hiszek, hogy HA VALAMIT NAGYON, DE NAGYON SZERETNÉK, AZ ÖSSZEJÖN. És bejött.

2012. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jajj de jó ezt olvasni! :) Én is úgymond "rá vagyok görcsölve" erre a témára! Egyszerűen azért, mert NAGYON szeretném már! A párommal szeretjük egymást, minden megvan, ami a babához kell, anyagiak is, ház, gyerekszoba, minden...és már csak egy kicsi baba hiányozna. Nem tudom nem akarni :) de akkor ezek szerint nem baj. Köszönöm a válaszod, és gratulálok a te babukádhoz!

Várok még tapasztalatokat, kíváncsian olvasgatnám :))

2012. ápr. 2. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Párom tavaly nyár óta nem szed fogamzásgátlót. Számoltunk 3 hónap kiürüléssel, majd hónapokig semmi. Már azért láttam h elmorzsol pár káromkodást, mikor megjött neki, de semmi számolgatás vagy pre kezelés, naptárazás, csak "simán éltünk". Télen már pont azon voltunk, hogy elkezdünk vmit tenni a célért, amikor piff összejött. Most 12 hetes terhes.
2012. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg pont fordítva. Amikor görcsösen szeretnénk valamit akkor tuti nem fog összejönni. Ez olyan mint az orgazmus. Csak hagyni kell és mikor egyáltalán nem várja az ember, akkor lesz. Szerintem ne gondolkozz rajta ennyit, rosszat teszel.
2012. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is hiszek benne, hogy ha valamit akarsz, akkor az összejön. Ez nem jelent rágörcsölést. Lehet akarni lazán, boldogan is. Sőt! Én ha nagyon akarok valamit beleélem magam, kicsit elképzelem, vizualizálom a dolgot. De nem görcsösen, és ha rögtön nem jön össze, nem szabad összetörni, haragosnak lenni.
2012. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én tapasztalatból írom, mivel már nagyon régóta várom a babát, szóval én voltam már úgy is, hogy nagyon görcsös, voltam már úgy is, hogy nem érdekelt és egyik variációban se jött össze, akár görcsöltem, akár nem, sehogyse sikerül.

Most kb. a kettő között vagyok: akarom is, meg nem is. Akarom mert szeretném én is érezni, milyen terhesnek lenni, milyen anyának lenni, a "nem akarás" meg már abból alakult ki nálam, hogy régóta várom és már belefáradtam és ha eddig nem jött, akkor már nem is kell...tudom keménynek hangzik, de nagyon rosszul esik, hogy nekem nem sikerül még mindig. :(

2012. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Másfél évig havonta dobáltam a kukába a negatív teszteket, persze mindent megtettünk, hogy babánk legyen. Én is hőmérőztem, számoltam, ittam a teákat stb. Hetente min 2 ember közölte a környezetemben, hogy gyereke lesz. Hirtelen tele lett a pohár és úgy éreztem, ha nem változtatok bedilizek. Gyökeres változás kellett: sok buli, túlóra, új hobbi, kirándulás stb. Annyira jól sikerült a figyelemelterelés, hogy azt sem vettem észre, hogy késik a mensim.

Megoszlik majd a válaszolók véleménye, de szerintem nem kell nagyon akarni, akkor tuti összejön, ha egészségesek vagytok.

Sok sikert, kitartást!

2012. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első baba: 8. hónapban sikerült,pont abban a hónapban nem hőmérőztem,2 hét szabadság alatt fogant.


Második baba: 5. hónapban sikerült,hőmérőztem,türelmetlenül számoltam a napokat,azt is néztem,hogy most ágyazódhat be éppen,ezen kattogtam folyton és mégis pozit teszteltem :)

2012. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg pont fordítva. Amikor görcsösen szeretnénk valamit akkor tuti nem fog összejönni."


Sok nő pont EZÉRT görcsöl rá!! Mert a sok tanács miatt görcsösen akar nem görcsölni, tehát görcsölni fog!!

Első vagyok, nálam és barátnőmnél NEM számított, hogy mennyit foglalkoztunk a dologgal, nekünk nagyon hamar jött, kedves kérdező, várd nyugodtan, izgalommal és boldogan :) Ha a baba jönni akar, jönni fog, akkor is, ha görcsösen tetteted hogy nem várod, és akkor is, ha valódi izgalommal várakozol :)

2012. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Először is köszönöm Mindenkinek a válaszát! :)

Hát..sokfélét írtatok, de ez is azt bizonyítja, hogy minden ember más, és máshogyan sikerült a baba is :)

Én továbbra is teázom, mert össze-vissza a ciklusom, nem mindig van pé-m, vagy csak nagyon későn, szóval remélem, hogy ezzel segítek beállítani. Ha meg továbbra sem normalizálódik, akkor marad a doki, de ez majd kiderül :)

De mindenesetre teázom, meg ovutesztelek, és ennyi :) Megpróbálom lekötni magam, elfoglalni, úgyis jön a nyár, a jó idő, napozás, edzek mellette, tanulok, és próbálom megtalálni az egészséges babavárás okozta türelmetlenséget és izgalmat :)

Akinek még nem jött össze, ne szomorkodjon! Sikerülni fog!!!

2012. ápr. 2. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!