Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Yasminelle fogamzásgátló...

Yasminelle fogamzásgátló tablettát szedek, és csak most olvastam, hogy 300 mg-nál több C vitamin hatástalanítja a fogamzásgátlót. Én viszont betegség miatt múlt héten 4 napon át 1000 mg-os C vitamin tablettát vettem be. Most akkor terhes leszek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
lehetnél. HAsználj kiegészítő fogamzásgátlást
2012. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ennek a túl sok c-vitaminnak a hatása mikor múlik el? Mármint hogy ne kelljen kiegészítő védekezést használni?
2012. ápr. 3. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 500 mg-ot szedtem egy héten át. Remek, most izgulhatok. Én is ilyen gyógyszert szedek, de nem gondoltam, hogy a C-vitamin baj lehet.
2012. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ezt hol olvastad? napi 1000 mg-ot szedek rendszeresen, mert hajlamos vagyok könnyen megfázni, és eddig nem csúszott be a baba yasminelle mellett...szerintem ilyen nincs.
2012. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abszolút így van, 500 mg/napnál több C vitamin erősen semlegesítheti a hatását, ezért nem is engedjük szedni fogamzásgáltó mellett, vagy ha igen, akkor is kiegészítő védekezéssel azon a cikluson át.
2012. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jólvan okoskák:)

[link]

6. pont


[link]


[link]

Nem is értem, honnan vettétek ezt.

2012. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvos a férjem, tőle az info, de köszönöm az arroganciádat. :)) És a nőgyógyászom külön el is mondta, mikor elkezdtem anno a gyógyszert. Antibiotikum és C vitamin, ezek hathatnak rá. 1000 mg bevitelnél klinikailag igazoltan csökkentheti a hatását. Nem biztos, hogy fogja is, de csökkentheti, ez van.
2012. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a párom tavaly végzett orvos, és egyből annyit mondott, hogy szerinte találkozott volna ezzel az információval az egyetem alatt, vagy azóta...Mellesleg akkor nekem meg még x ezer embernek, aki tabletta mellett szed magasabb dózisú c-vitamint, miért nem lett gyereke eddig? És miért nincs rajta a betegtájékoztatón? És az interneten segítséget nyújtó orvosok hazudnak vagy tájékozatlanok?
2012. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!