Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mellékhatás/ betegség/ terhess...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mellékhatás/ betegség/ terhesség? Fogamzásgátló mellett? Mitől?

Figyelt kérdés
5 éve szedek Lindynette 20-as fog.gátlót. Soha nem volt semmi problémám, mellékhatásom. Januárban egy héttel előbb megjött, de csak barnázás volt, még 4 szem volt a levélből. Ezt akkor betudtam az idegeskedésnek, meg annak, hogy sikerült kihagynom egy szemet. Februárban és márciusban is ugynez történt, pedig nagyon figyeltem rá, hogy pontosan vegyem be és egyet se hagyjak ki. Mostani helyzetem: 7 nap darabos, csekély mértékű barnázás majd 5 nap megszokottnál kevesebb vérzés, már második hónapja. Terhességi tesztet is vettem (Rossmanban kapható, 25-ös érzékenységű, legolcsóbbat), de negatív lett az eredmény, bár esti vizeletből csináltam. Jövő hét csütörtökre kaptam dokihoz időpontot. Addig is valakinek valami ötlet? Mitől lehet?
2012. márc. 30. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg majd tabit kell váltanod, vagy szüneteltetned, mert ez már nem jó neked

orvossal majd megbeszélheted

nagyon ne aggódj, nem hinném, hogy terhes lennél, de azért kérd meg a dokit, hogy ellenőrizze le uh-val, mert fals negatív tesztek előfordulnak

2012. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvos természetesen nem tud fogadni, csak jövő hét végén. Azóta folyamatos gyomorégéssel, étvágytalansággal kűzködöm, de tegnap megettem vagy 4-5 csokit, amit egyáltalán nem is szeretek. Max. évente 3-szor, 4-szer szoktam enni. Amikor öltözök át a jobb mellbimbómba belehasít egy szúró fájdalom; a közti vérzésem ebben a hónapba márcsak 2 nap volt, de nem nevezném normális mértékűnek sem. Már nem tudom mi lehet.... Valakinek még ötlet?
2012. ápr. 6. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
amikor 1 éve szedtem a tabit, nekem is alig volt vérzésem.. csökkenti.. ennyi.. :))
2012. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a helyedben meg abbahagynám.. 5 év az sok idő, kell a szünet.. nem vok tablettapárti amugy..
2012. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok pártoló, de nem is szedhetek tablettát, mert amikor szedtem, többször elájultam. Erre az összefüggésre sajnos magamtól kellett rájönnöm, mert a háziorvosomat nem érdekelték az ájulásaim.

Egyszer aztán helyettesítette másik dokinő, aki beutalt neurológiára, ahol végre érdemben foglalkoztak az ötletemmel és elküldtek CT-re, amiből kiderült, hogy vékonyabb az egyik agyi főerem, kb harmada a másiknak. Így születtem, viszont sok mindennel "segíthetek" magamon, például nem viszek be érszűkítő dolgokat, vagy pl. nem szedek fogamzásgátlót, mert az vérrögöt képez bárhol, elvileg ezt írni is kéne minden hormonális fogamzásgátló ismertetőjébe.

Elképzelhető tehát, hogy neked is összesűrűsödik a véred, azért barnázol.

A legnagyobb probléma az, hogy alig van olyan nőgyógyász, aki ezt belátná, szinte mindegyik hazabeszél, amikor pártolja a tabletták szedését. Az is tudvalevő, hogy van favorit tablettájuk, mivel a gyártója egyéb juttatásokat kínál azért, hogy az ő termékeit írja fel.

Ezért is találták ki most, hogy hatóanyagot kell felírni, hogy kiküszöböljék az érdekből való recept írogatást.

Bocs, ha eltértem itt-ott a tárgytól, vagy ha szerinted nem segítettem.

Az viszont biztos, hogy több fórumon is foglalkoznak ilyesmivel, én ebben a témában egyszerű nőknek jobban hinnék mint orvosnak :(

Keress, guglizz, hátha találsz hasonlót.

2012. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sajnálattal hallom ezt, kedves utolsó, nekem is magamtól kellett rájönni.. az orvosok csak hümmögtek, amikor mondtam h annyira fáj a fejem, h az nem normalis :(
2012. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szóval, 5 év alatt nem találtál olyan pasit aki józanul is dugni akar veled?
2012. ápr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szóval, 5 év alatt nem találtál olyan pasit aki józanul is dugni akar veled?



?????

2012. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!