Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fura kérdés lehet, DE ha 1...

Fura kérdés lehet, DE ha 1 hónapig nem voltunk együtt a férjemmel, ez a hosszú önmegtartóztatást "megszenvedik" a spermák?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk,az előző hónapban különböző okok miatt nem tudtunk együtt lenni. Viszont babát szeretnék és a napokban van a peteérésem. Szóval a spermák nem öregedtek el vagy hasonló?

Köszönöm ha írtok,a furcsa kérdésemre!



2012. ápr. 9. 15:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A spermiumok kb. a hatodik napon fokozatosan elkezdenek felszívódni, így az egyhavi úgymond önmegtartóztatás után a spermakép katasztrófális. Éppen ezért mondjuk a pácienseknek, hogy mielőtt leadják a mintát minimum 72, maximum 120 órán át ne ejakuáljanak, mert ebben az időintervallumban produkálható a legmagasabb volumen. Az ennél kevesebb és az ennél nagyobb időintervallum a legtöbb esetben a sterilitás tüneteit produkálhatja. Ajánlanám a peteérés előtt 48-72órával a spermiumok "kiürítését",- a kérdés teljesen jogos volt!
2012. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Akkor nagy valószínüséggel,ez a hónap sem sikerül. Az hosszú idő utáni első együttlétünk ovulációkor volt.

Mégegyszer köszönöm!

2012. ápr. 11. 21:42
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem tagadom,nagyon el vagyok keseredve.
2012. ápr. 11. 22:06
 14/18 A kérdező kommentje:

kapaszkodókat keresvén találtam egy olyan linket a vital.hu-n hogy az spermiumok élettartama(képződéstől az ejakulációig) 1-2 hónap

a remény hal meg utoljára)))

2012. ápr. 11. 22:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Annyit azért elárulok, hogy elkeseredésre semmi ok. Abból kell kiindulni, hogy sokszor a nagyon kevés is elég, példa erre a sok előváladéktól, a "rosszul törölem meg magam" történetből születő babák hosszú sora...Vannak olyan pacienseink, akiknek a 2-3millió/ml spermium is elegendő volt a természetesen úton való megtermékenyítéshez, és ismertem olyan párt is, akik a 150millió/ml nagyságrenddel lombikra kényszerültek(természetesen ott a hölggyel voltak problémák...). Én 25 év alatt megtapasztaltam már néhány csodát, és azt hiszem bátran kijelenthetem: az a baba aki meg akar születni, meg fog születni, legyen szó katasztrófális spermaképről vagy éppen PCOS, elzáródott petevezetőkkel rendelkező hölgyről. Önöknek pedig kívánok tengernyi optimizmust és mihamarabbi babásodást!
2012. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jaj, ne keseregj már, 1 hónap miatt??

Gondolom még nem vagy 38 éves, hogy minden egyes hónap annyira számítson.

2012. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

30éves vagyok, a férjem pedig 36éves. Ez a 7.hónapunk.

Az előző hónapban nagyon korán elment-vagy felszívodott a magzat.

Optimistábban állok most a dolgokhoz! Olvastam, hogy igen ilyen hosszú idő alatt sok spermium öregszik és elhal, de vannak élők is jobban mozgók!Nem dohányzunk próbálunk egészségesen élni,és most remélni a legjobbakat!

2012. ápr. 12. 15:22
 18/18 anonim ***** válasza:
Van már babátok kérdező?
2015. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!