Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés? Kerekítsek?

Hőmérőzés? Kerekítsek?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtem mérni a hőmet, és már 2. napja tapasztalom, hogy a hőm nem "kerek", hanem pl. ma 36,75. Tegnapelőtt 36,85. Ilyenkor mit írjak be a ciklus.hu-ra, hogy minden valósan látszódjon a görbén? Én felfelé kerekítettem. Jól tettem?

2012. ápr. 12. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem tetted jól,az is emelkedés még a csak 0.05 akkor is!ennyi erővel miért nem lefele kerekíted?így nem fogol pontos adatot megkapni és úgy írd be a ciklus.hu-ra hogy 36.75 stb.
2012. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
-nem engedi...
2012. ápr. 12. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:

A legutolsó számot vágd le. Az a fél tized fog semmit nem fog számítani. De kerekítheted is, ha úgy jobban tetszik.

A ciklus során fél fokot változik a hő, nem fél tized fokot, szóval a peteérést így is látni fogod.

2012. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mindig felfelé kerekítesz, az értemelszerűen a görbe vonalán nem fog változtatni, szóval teljesen jó így. ;)

Én az első válaszolóval nem értek egyet, 0,05 fok változás a világon semmit sem jelent, hiszen a ciklus azonos szakaszaiban akár 2-3 fog differencia is lehet anélkül, h az bármit jelentene. (pl. nekem a lueális szakaszban általában 37,1-37,5 között van a hőm, menszi előtt viszont lemegy 36,6-36,9 közé. ) Nekem 37,0 az a "lélektani határ", ami alatt várható az ovu, vagy a menszi. Ezt mindenki maga tapasztalja ki, de 0,05 fok sztem nem fog változtatni. ;)

2012. ápr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!