Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első gyermek előtt állók!...

Első gyermek előtt állók! Bennenetek nincs az a fura érzés, hogy hihetetlennek tűnik, hogy egyszer veletek is megtörténjen, hogy életet adjatok egy kis emberkének?

Figyelt kérdés
Bennem egy olyan kettősség van, hogy egyrészt hihetetlennek tartom, hogy egyszer velem is megtörténjen ez a csoda, másrészt tudom az eszemmel, hogy ez teljesen normális, mindennapi dolog, hiszen sokmilliárdan vagyunk már a földön. Mégis félelemmel gondolok arra, hogy mi van, ha nekem személy szerint ez nem adatik meg valamiért... Más meg olyan könnyelműen áll hozzá ehhez a dologhoz, aki azt se tudja, hogy van méhe, petefészke, hogy jön létre a terheség, stb. azokból az asszonyokból potyognak a gyerekek, itt meg csupa olyan nő van, aki méri a hőjét, nézi a nyákját, veszi ezrekért az ovuteszteket, issza a teákat, szedi a bogyókat, járja az orovosokat stb. stb. Mi miért éljük meg annyira megközelíthetetlen csodaként a gyermekáldást?
2009. jún. 19. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert minden nőnek más a mentalitása, lelkivilága.

Az a nő, aki nem tudja, hogy van petefészke, attól még nézheti órákig csodálattal a saját vérét!!!

Nem kell rögtön a ítélkezni!!!

2009. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nemcsak a gyermekáldást élem meg csodaként, hanem a gyermekeimmel töltött életemet is, minden gondjával bajával együtt.
2009. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Az a gond,hogy nagyon sokan rástresszelnek erre a gyerek témára,pedig ő tényleg csak akkor jönn amikor ő is szeretne!

Saját példám,hogy hónapokig probálkoztam mindennel,hogy terhes legyek,semmi nem történt,feladtam,ugy voltam vele,hogy majd jönn amikor jönni akar,kb heti 1-2-szer volt szex,nem gyertyáztam utána,nem hőmérözetem,minden nap!

Na és már abban a hónapban sikerült a bébike!

Most ő már 5 hónapos baba!

A lényeg ne akarjátok tudatosan,Ő tudni fogja mikor van itt az Ő ideje!

Mindenkinek sok szerencsét kivánok,mielöbbi babázást!

2009. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! De igen, teljesen igazad van. Én is és a párom is nagyon szeretnénk már gyermeket, minden feltételt megteremtettünk, nagyon jó környezetbe jönne, olyan helyre ahol anya és apa nagyon nagyon szeretik egymást, minden kényelemmel ami neki és az anyukájának valaha is kellhet, nagyon szeretnénk őt, és mégsem sikerült még, pedig már 1 éve próbálkozunk. Én nem szomorodhatok el miatta, hiszen az "édesanyjának" támasz kell, de ha tudná, hogy mennyire várjuk őt...
2009. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Óriási keserűséget olvasok ki a soraid közül.

Itt az ok!

2009. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem ítélkezni akart. ez tényleg sok esetben így van. de én úgy gondolom, hogy mindennek eljön a maga ideje, ha várni kell rá, az valószínűleg okkal van, próbáljunk inkább a saját életünkkel törődni, és ne sajnálni mástól a babát, nem visz előrébb. amúgy hihetetlennek tartom én is, viszont alig várom már. mi is fél éve próbálkozunk de semmi. most voltunk természetgyógyásznál. sok okos dolgot mondott. akinek nem jön a baba, és nincs szervi baja, amit orvos megállapított volna, annak őszintén javaslom, hogy menjen el egy természetgyógyászhoz. meglepő lesz.
2009. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kösznönöm minden kedves válaszolónak, hogy írt! :)


Szívem szerint nem akarok ítélkezni, tudom, hogy nem szép dolog, de valahogy nekem úgy tűnik, hogy úgy működik, hogy a felelőtlen tiniknél, akiknek még a szex is korai, nemhogy a baba, meg azoknál az asszonyoknál, akik számolatlanul, futószalagon szülnek és lesz*rják, hogy a gyerek hogy nő fel (jellemzően, mint valami kis dudva, ahogy sikerül) , mit fog enni, hogy lesz taníttatva, ruházva, stb. ott valahogy sosincsenek termékenységi problémák... Röstellem, de ez az előítéltesség bennem van, ha letagadom akkor is. :-(


Keserűség nincs bennem, hiszen mi még nem próbálkozunk a babával, csak egyre gyakrabban játszom el a gondolattal, hogy milyen jó lenne... Hiszen a szeretető szülők már megvannak, az otthon is ahova érkezhetne, a többi meg majdcsak meglesz valahogy. A lényeg, hogy inkább szorongás, félsz az, amit a soraimból érezhetsz, ezzel én is tisztában vagyok. Azért tettem fel a kérdést, hogy más is érez-e így.


Üdv mindenkinek! :)

2009. jún. 19. 12:07
 8/16 A kérdező kommentje:
Másnak esetleg mi a véleménye/tapasztalata erről? :)
2009. jún. 19. 12:26
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is stresszeltem, mert már 33 voltam, amikor végre olyan pár volt mellettem, akivel vállalni mertem. Nagyon féltem, hogy nem jön össze, de először úgy voltam vele, hogy hagyjuk abba a védekezést, és csak ha sokáig nincs eredmény, akkor kezdek mindenféle egyébbel próbálkozni. És nagyon nagy szerencsém volt, mert az ELSŐ alkalmak valamelyikén összejött a baba. Szerettem volna mielőbb a másodikat, és láss csodát szülés után három és fél hónappal megint teherbe estem. Most itt vagyok egy gyönyörű ksifiúval és egy gyönyörű kislánnyal, és még most is hihtetetlennek érzem, hogy mindez velem megtörténhetett, pedig körbenézek, és minden nő anya. Mégis felfoghatatlan számomra,hogy én is az lettem. Ami meg az ítélekzést illeti teljesen egyetértek veled, mert én pont ugyanígy vagyok ezzel. Hazudik, aki azt mondja, hogy benne nem fordulnak meg ilyen gondolatok. Sokszor gondolok arra, hogy ha lehetőségem lenne kívánni valamit az emberiség javára akkor mi lenne az,és mindig oda lyukadok ki, hogy az lenne a legjobb, ha aki igazán szeretne gyereket, az megkapná az élettől, aki viszont arra nem érdemes, az ne foganjon meg.
2009. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 hetesen elment a babám 3 hónapja. Nagyon boldogok voltunk, mert nem is próbálkoztunk, igazi szerelemgyerek lett volna. Annyira vigyáztam magamra, nem csináltam semmi olyat ami nem volt ajánlott, és mégis. :-( Nagyon szomorú vagyok, de szerencsére van egy csodás férjem aki mindenben kitart mellettem, és mindig megnyugtat, hogy nekünk is lesz. Még néha most is pityergek amikor sétálunk az utcán és látok egy babát, ha a férjem ott van mindig átölel, és olyan jó. Sajnálom azokat a gyerkőcöket akik úgy születtek meg, hogy nem kellenek a szüleiknek, hiszen ők semmiről nem tehetnek, nem az ő "hibájuk", hogy világra jöttek. Azokat a szülőket akik meg csak úgy "potyogtatják" a gyerekeket mindenféle normál anyagi háttér nélkül, nyilvánosan kellene felkötni. Nem a családi pótlékért szül az ember gyerek(ek)et.
2009. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!