Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pontosan mennyi idős terhes...

Pontosan mennyi idős terhes lehetek?

Figyelt kérdés

Ma teszteltem pozitívat. Minden kalkulátor mást mutat, ezért vagyok kíváncsi több véleményre. Azt írja valamelyik, hogy 5, másik, hogy 6 hetes terhes vagyok.

45 napos ciklus mellett, április 15-re nem vártam. Április 1-én volt pém, aznap együtt voltunk. (később egyáltalán nem, tehát csak akkor jöhetett össze).

Én azt gondoltam, hogy akkor most az 5.hétben vagyok, vagyis 4 hetes és 1 napos terhes kb. szerintetek?

Ez azért nagyon érdekes, mert mához két hétre, április 30-a kaptam időpontot a nőgyógyászhoz, de lehet, hogy túl korai? Szeretnék már akkor szívhangot hallani.


2012. ápr. 16. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A terhességet az utolsó vérzés első napjától számolják az orvosok.
2012. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Olyan 6 hetes lehetsz, ha jól számolom. Ha 30-ára kaptál, az már jó lesz. Szerintem simán látszódni fog a szikhólyag is :)

Gratulálok :)

2012. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
ha 45 napja volt az utolsó menstruációd, akkor 45/7 több mint 6 hetes vagy. harmincadikán 8 hetes leszel
2012. ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A dokik 28 napos ciklussal számolnak. Nálad inkább úgy kell számolni, hogy PÉ -14 nap. Én szoptatás mellett estem teherbe, pontos ciklus nélkül, úgyhogy nekem is így kell számolni. ;) És azért ez számít, mert ha idősebbnek számolják, akkor minden UH-n szívbajt fogsz kapni, h biztos nem fejlődik rendesen.
2012. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én ezt nem értem...

Tudom, hogy az utolsó menstruáció első napjától kell számolni. No de teljesen mindegy, hogy valakinek 25, vagy 50 napos ciklusai vannak?

Én azt hittem, hogy mondjuk pékor teherbe estem, az pont 2 hete volt, akkor most 4 hetes terhes vagyok. Hiszen 2 hete fogant a baba, ez biztos. A mérete sincs 6 hetes, az biztos..

2012. ápr. 16. 17:48
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, én is így gondolom, mint a negyedik valaszadó..
2012. ápr. 16. 17:49
 7/12 anonim válasza:
46%
Én frissen lettem kiokosítva: mindegy, hogy milyen hosszúságú a ciklus, a tarhességi kort az utolsó menstruáció első napjától számítják. A "maradék" napok nem számítanak, aza ha pl. 5 hetes és 4 napos terhes vagy, az hivatalosan 5 hetes terhesség. A 12.heti UH eredménye módosíthat ezen, ahol az embrió mérete alapján is végeznek számítást: ha nem felel meg a mérete a papírformának, akkor visszavehetnek pár napot. (Eleinte nagyon egyformán fejlődik minden magzat).
2012. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia nekem csutortokre van idopontom és akkor lessz vérvételem.Nekem is pontosan akkor volt akcio:)én szerintem is ugy jott ki hogy 4 hét pár nap.Hát májd meglátom mi lessz:)
2012. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát ez tiszta hülyeség. Ha én tudom pontosan, hogy rendszertelen a ciklusom, de az tuti, hogy mikor estem teherbe, akkor is úgy veszik, hogy 28 napos ciklusaim vannak..?


Első terhességemnél még rendszertelenebb ciklussal sikerült a baba. Akkor fogalmam nem volt, hogy mikor volt pém, vagy mikor hoztuk össze a babát..Még körülbelül sem..A doki egyszerűen a méretből állapította meg a terhesség korát.

2012. ápr. 16. 18:05
 10/12 anonim ***** válasza:

A ciklusod hossza a szules idopontjanak a megallapitasanal szamit: utolso menstruacio elso napja + 7 nap - 3 honap (28 napos ciklusnal) . Ha a ciklus hosszabb/ rovidebb mint 28 nap akkor meg annyi napot kell hozzaadni vagy kivonni a kapott eredmenyhez, amennyivel tobb vagy kevesebb nap a ciklusod, mint 28 nap.

Tehat ha jol szamolom marcius elsejen volt az utolso menstr. elso napja; + 7 nap - 3 honap az december 8.- a. Ez a szules varhato idopontja, ha 28 napos lenne a ciklusod. De mivel 45 napos, a kapott eredmenyhez hozza kell adni a ketto kozti kulonbseget, vagyis 17-et, igy megkapod a 25-et! :-)

szoval szep karacsonyotok lesz, a szamitas alapjan :-)

Gratulalok :-)

2012. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!