Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Együtlét után mennyivel...

Együtlét után mennyivel ágyazódik be? Mikor mutatja ki a teszt?

Figyelt kérdés
A folyamatot leírnátok nekem bővebben mikor mi történik onnastol hogy együtt vagyunk.(napokban értem)
2009. jún. 19. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A peteérés folyamata is érdekel? Vagy csak maga a beágyazódás? A beágyazódás kb. a 8. napon történik az együttlét után. Tesztet legelőször a nem várt menstruáció napján érdemes csinálni, de ha rám hallgatsz, akkor a menstruáció késése után 5. napon adnak teljesen biztos eredményt, és akkor sem mindig :)
2009. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A petesejt és hímvarsejt "nagy találkozása" valahol a petevezetékben történik. Megtörténik a kromoszómák egyesülése illetve gének kicserélődése. A megtermékenyült petesejt a méh felé vándorol, közben osztódik. A "nagy utazás" a beágyazódásig tart és 7-10 napot vesz igénybe. A baba a beágyazódás előtt egy sok sejtből álló gömböcske mait blastocystának neveznek. Ez a gömböcske befúrja magát a méhnyálkahártyába, a külső sejtjei addig nőnek amíg el nem érik az anya ereit. A belső sejtjeiből csíralemezek fejlődnek, amiből majd az embrió lesz. A terhességi teszt a szervezetben termelődő HCG hormont mutatja ki, ami a beágyazódás után kezd el termelődni. A HCG mennyisége naponta, másfél naponta duplázódik és nagyjából a nem várt vérzés napjaiban éri el azt mennyiséget amit már kimutathatnak a tesztek.
2009. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a peteérés folyamata is érdekelne!
2009. jún. 19. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nah akkor leírom a peteérést picit bővebben:

Szóval érésnek indul az oocyta (megtermékenyítetlen petesejt).A Tüsző hámja termeli az ösztrogént. 1: Primer folliculus (folliculus = tüsző) 2.: Szekunder folliculus 3. Tercier folliculus, vagyis Graaf tüsző, ez a felszínből kidomborodik, megreped, majd kiszabadul, ez az ovulatio (peteérés). A tüsző helyén marad egy bevérzett test (corpus haemorrhagicum). A sárgatest (corpus luteum) termeli a progeszteront, amennyiben nincs megtermékenyítés, ez a sárgatest elsorvad, lesz belőle fehér test (corpus albicans). Ne haragudj, ha kicsit zavaros volt,a latin kifejezéseket azért írtam mellé, mert észrevettem, hogy itt az oldalon nagyon sokan használják őket és olyat is láttam, hogy helytelenül. Remélem tényleg tudtam segíteni! Minél előbbi babásodást kívánok neked! :)

2009. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj azt nem írtam oda, hogy a tüsző maradványából alakul ki a sárgatest :)
2009. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!
2009. jún. 19. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Különböző terhességi tesztek vannak... Ha nem bírod ki a mensi idejéig, akkor azt kell megvenni,amelyik már a legkevesebb HCG-t is kimutatja. Pl.a clearblue nem elég hogy drága, egy nagy sz.r (bocs), ellenben az olcsóbb DM-es, Rossm-os érzékenyebbek és olcsóbbak.

Nekem már a mensi előtt 1 héttel pozitív lett az olcsóbb teszt és vele együtt negatív a clearblue!!! De azért mondják az orvosok, h várj a mensiig, mert mindenkinél más a HCG növekedés üteme és tuti csalódnál, ha negatívat tesztelnél...

2009. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!