Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szeretnétek kisbabát?...

Miért szeretnétek kisbabát? Nem féltek?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék,de nem néha nagyon megijedek tőle és igazán nem is tudom miért szeretnék,de nagyon szeretném azt tudom!

Félek hogy nem leszek jó anya,hogy majd ha tini lesz vajon meg fog-e bennem bízni!Jó kapcsoltunk lesz-e!Meg tudok-e majd neki adni mindent ami szükséges!Hogy pici babaként el tudom-e majd látni!Nem tudom hogy milyen család leszünk!

Hallottam már olyat hogy mintaférj de nagyon rossz apa volt a férfi!

Ehhez hasonló dolgot érdekelnének!:)Írjatok ha van kedvetek!


2012. ápr. 19. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nyugalommal tölt el, ha rá gondolok. Még nincs velünk, de tudom, hogy ettől csak még kerekebb lesz az életünk, még teljesebb a családunk. A problémákat akkor kell megoldani, ha eljött az ideje. Ne töltsd az időd már most aggódással, mert a szép, nyugodt perceket is tudni kell átélni. A félelem ezeket megmérgezi. Lazíts és hagyd magad élvezni a jelent!
2012. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jaj,neem!Ne úgy képzeld el hogy ha rágondolok csak ezek jutnak eszembe!:)Csak ez is!

Én nem szeretem a lehetséges problémákat utólag szem elé helyezni!Szeretek úgy neki menni egy dolognak hogy van rálátásom az esetleges akadályokra is!

Persze én is boldogsággal és örömmel gondolok rá és tökéletes családképként idealizálom,de erről sajnos senki sem biztosíthat hogy így is lesz!Ezért van néha némi félelmem!:)

De gondolom erre addig úgy se lehet felkészülni még nem tartom a karomban a babámat!:)

2012. ápr. 19. 09:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem töprengtem ilyesmiken, majd ha odaérünk megoldjuk. Lehet h nem is lesz problémás kamasz.. kár előrevetíteni a dolgokat.

MIért vállalok kisbabát már negyedszer is? Mert amióta anya lettem azóta tudom hogy mi az az önzetlenség, mi az az önzetlen szeretet. nem szeretett még ennyire senki mint a gyerekeim. Ők azok akik elfogadnak olyannak amilyen vagyok. Ha körülöttem vannak megnyugszom, feltöltődöm, boldog vagyok, ragyogok. Ha betegek halálra aggódom magam és belepusztulnék ha béármi bajuk esne, de enélkül az érzés nélkül nem is lenne akkora boldogsága létük. Mindegyik mást ad számomra. nem csak én vezetm őket az úton, hanem ők is sokat tanítanak nekem. Például türelmet, kitartást, fegyelmet... Mióta anya vagyok teléjesen megváltoztam.Előtte egy bulizós, pasizós csaj voltam.. céltalanul lógtam a levegőben. Most van értelme az életemnek: a gyerekeim! Felnevelni őket szeretetben, helyes értékrendet kialakítani h tudják mi az igazán fontos az életben!!!! és még sorolhatnám.. :)

2012. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A problémákat akkor kell megoldani mikor már ott vannak. Előre ezeket nem lehet. Hiába képzeled el, a valóság teljesen más lesz.

De én is fantáziálok ilyenekről egyébként :D félni nem félek, sőt, alig várom hogy végre jöjjenek azok a feladatok. Biztos vagyok benne hogy mindent meg tudok/tudunk oldani, és a férjem csodás apa lesz.

Én sokat szoktam olvasgatni, pl. ha eszembe jut valami kérdés, akkor gyorsan rákeresek, vagy átmegyek a babák/kisgyerekek kategóriába és olvasgatok. :D Tuti elfelejtem még addig mire odakerülök, de pillanatnyilag megnyugtat, hogy mindenre van megoldás, és segítség is akad, ha nagyon nem boldogulnék egyedül. :)

2012. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as...hát könnybe lábadt a szemem!Na az ilyen gondolatok miatt szeretnék valószínűleg én is már anya lenni!:)Köszönöm szépen a válaszodat!


Amúgy persze hogy nem lehet minden gondnak elébe menni,de azért nem árt ha egy egy általánosabb problémára felkészül az ember!Remélem aki várja hamar össze jön,meg remélem nekünk is!:)

Köszönöm a válaszaitokat!:)

2012. ápr. 19. 09:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod a dolgokat, rengeteg probléma lesz! De tényleg, ne áltassul egymást, rengeteg nehézség lehet! Nekem pl. két nehéz terhességem volt, a második olyan magasan feküdt, hogy beödémásodott a szívem és veszélyben volt az életem, császárral születtek mindketten, mindkét fiam hasfájós volt, a kicsi 3 hónapig csak ordított, nekem szülés utáni depresszióm lett, azóta is folyton szorulása van, a nagy a dackorszak közepén van, és pár hete alszom csak éjszaka...:S

DE! Megint kisbabát várok, és terveztük! Mert ez a világon a legcsodálatosabb dolog, és minden nehézség, minden, amit leírtam eltörpül amellett a szeretetet, vidámság, boldogság, életöröm...mellett amit azóta érzünk, mióta ők ittvannak. :D

Igen, neked most nem kell aggódnod, hogy mitől ekcémás a gyerek, de én arra kelek, hogy a 2,5 évesem talpikái serényen topognak a kövön, bebújik mellém, megpuszikál, és közli, hogy "anyuci, idejöttem betatajózni beléd". :D A kicsi hajnalban is kurjongatva fogad, és egyből nyálazza a fejemet ("puszit ad"), aztán a nagy délelőtt beszalad egy fonnyadt gazzal, hogy "anya, szedtem neked virágot", közben a kicsi szalad utána a bébikomppal és hangosan kacarásznak én meg csak ülök, iszogatom a kávémat 10-kor köntösben a kanapén és arra gondolok, hogy nekem van a legtökéletesebb életem a világon. :D

Hidd el, ha annyira gáz lenne a "mérleg", senki sem vállalna 1-nél több gyereket. :P Azt mindenki maga érzi, hogy hányat szeretne szívvel-lélekkel nevelni.

Biztos, h jó anya leszel, mert nem feltétlenül az a jó anya, aki tele van öbizalommal, és szarik bele, hogy mi lesz később. Aki már most azon agyal, hogy hogyan lesz jó kapcsolata a gyerekével, annak ez később is fontos lesz (tapasztalat) és így nem is lesz ezzel gond. ;)

Ja, és ne vegyél minden felelősséget a nyakadba! Én az első fiamnál kicsit túlzásba estem ilyen téren, azt gondoltam, hogy ha hagyom sírni 3,5 percig, biztos drogos lesz, ha rászólok eréjesen, akkor tuti lelki sérült lesz, és ha kap egy kocka csokit, akkor 101 évesen cukorbeteg lesz... :D Tudomásul kell venni, hogy nem minden a mi felelősségünk. Megteszünk mindent a legjobb tudásunk szerint, de nem kell ezen idegeskedni, főleg nem előre. ;) Semmiben nem kell tulzásokba esni és akkor nem lehet gond. ;)


Babára Fel!!!! :D

2012. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! :) Köszönöm szépen! :) Ilyenkor csupa pillangó vagyok belülről! :)
2012. ápr. 19. 09:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ez nekem is rengetegszer eszembe jut. Én is eltöprengtem ugyanezeken a kérdéseken. De sajnos ezekre a kérdésekre szak utólag kaphatunk választ. Mi több mint 5 éve próbálkozunk a babával, de nem akar jönni. Sokszor eszembe jut, hogy ennek biztos az az oka, hogy nem érdemlem meg. Néha teljesen nekikeseredek és feladom, azt mondom hagyjuk az egészet a fenébe, már nem érdekel. De aztán mindig eszembe jut, de jó lenne babázni, megtudni milyen egy icipici életről gondoskodni. Milyen boldog lenne a párom ha már én is mutogatnám neki a + tesztet. Ilyenkor összeszedem magam és azt mondom magamnak fel a fejjel! Fiatal vagyok még, nem vagyok elkésve, majd jön, ha jönni akar!
2012. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért szeretnék gyermeket? Mert úgy érzem, hogy most valami/valaki hiányzik, nem teljes az életem. Problémák meg mindig vannak, akár van gyerek, akár nincs, csak más jellegűek. Mindig is vágytam rá hogy anya lehessek, és már 3 éve várok rá hogy végre megérkezzen a mi picikénk. Nekem is vannak hasonló gondolataim mint az előttem szólónak, de gyorsan elhessegetem őket, mert tudom hogy egyszer nekem is lesz kisbabám. Én már megtanultam az igazi értékeket, a szeretetet, a család melegét és biztonságát, a békét, a harmóniát és nem utolsó sorban az egészséget. Szeretném továbbadni. :-)
2012. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy felellőség teljes szülő leszel. :D Nekem is ezek a gondolatok jártak végig a fejemben. Hol én, hol a párom bizonytalanodtunk el. Nálunk nem is volt kimondottan babaprojekt, mert valamelyikünk mindig visszahátrált. De aztán ember tervez Isten végez és 15 hónappal ezelőtt megszületett a kisfiunk. A 9 hónap alatt végig ezeken töprengtem én is, de volt időm mindent végig gondolni. Én nagyon örülök annak, hogy van nekünk a kisfiunk és ezzel Te is így leszel. Nem adnám semmiért és senkiért. Tökéletes család nincs és nem is lesz, de ha már mindketten erre törekedtek az nagyon jó.

Ne hagyd ki semmikép az életedből...add meg magatoknak a lehetőséget, hogy igazán boldogok lehessetek.

És egy idézet ami maximálisan igaz! :D

" Gyereket akarni igen nagy elhatározás,

Ilyenkor dönt úgy az ember,

hogy élete végéig a testén kívül dobogjon a szíve." :D

2012. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!