Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy a 3,6-os tsh-m...

Lehet, hogy a 3,6-os tsh-m miatt nem sikerül teherbe esnem, és ettől hullik a hajam meg ettől jönnek elő a pattanások?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek vissza a nőgyógyászhoz, de már hihetetlenül türelmetlen vagyok. Egy hónapja a háziorvosom küldött el laborba, a tsh-m ott 3,6 lett, a házidoki szerint normális, de itt több helyen azt olvastam hogy ez nagy. Félek a pcos betegségtől, lehet hogy a pajzsmirigyem miatt van a hajhullás és az aknék nem pcos miatt? Cisztám nincs. Tapasztalatokat várnék azoktól akiknek magas volt a tsh és kezelték nekik.

1 éve próbálkozunk.


2012. ápr. 19. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom pajzsmirigy alulműködésben lehet tünet a hajhullás, pattanásokról nem tudok. A PCO-s is felmerült? Inzulint néztetek? Mert lehet háttérben ez is.
2012. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindenképp endokrinológushoz érdemes menni, legoptimálisabb esetben aki nőgyógyász is egyben. Nekem 3,2 a TSH-m, a sima nőgyógyász csak azt nézi, hogy referencia-értéken belül van-e. Szóval nekem a nődoki és a házi doki is azt mondta, hogy jó, az endokrinológus szerint viszont magas. A teherbeeséshez 1 körülinek kell lennie. Gyógyszert szoktak rá írni. Konkrét tapasztalatom még nincs, nálam is most kezdik levinni. Holnap megyek az endok dokihoz.
2012. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hanem lényegében biztos.
2012. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom még nem utalt a pcos-ra, kérdezte hogy volt-e valaha cisztám, nem volt, megultrahangozott, cisztám most sem volt. Én gyanakszom arra a hajhullás és az aknék miatt. Túlsúlyos is vagyok, bár már gyerekkorom óta, nem igazán kötném betegséghez. Helytelen táplálkozás és mozgásmentes életmód miatt inkább, bár most két hete diétázom és tornázom is.
2012. ápr. 19. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!