Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Használt már valaki CÉKLA...

Használt már valaki CÉKLA KAPSZULÁT a hormonális rendszerének javítására?

Figyelt kérdés
Én kb két hónapja szedem, napi egy szemet, és azóta a rég tartó pecsételéseim, amik menszesz előtt és után tartottak több napig, teljesen elmúltak. Mostmár szépen megjön, tart 4-5 napig, és utánna sem pecsételgetek. Nagyon szépen rendbe tett...van aki ismeri ezt az oldalát is a céklának?

2012. ápr. 20. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

PCO-s vagyok és 4 hónapja szedem a Nővér tablettát (cékla por alakban) a vashiányom és az elégtelen vasfelhasználásom ellensúlyozására. Napi 2x2-t ajánl, de ha vasdús ételt eszek, csak 3x1-et eszek naponta.

Nem tudom, hogy ennek köszönhetem-e, de azóta rendszeresebbek a vérzéseim, percre pontosan 29 napos a ciklusom, 5 napig tart. Görcseim is enyhültek, már nem esek ágynak a pirosbetűs napok előtt. Ezen felül lényegesen kevésbé vagyok fáradékony, nem érzem annyira "savasnak" magam (ezt nem tudom máshogy megfogalmazni: csináltam kb fél éve egy lúgosító kúrát, majd elhagytam, és hát, nálam lehet érezni a különbséget, zsibbadnak a végtagjaim, ha savasodok). Egyszer késett 2 hetet a vérzésem, de akkor baba volt a dologban.

Mire szedsz céklát?

2012. ápr. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, az lemaradt, hogy vérvételen azóta nem voltam, 26-án kell majd mennem, és akkor egybekötve más vérvételes vizsgálatokkal, kérni fogom a hormont is.
2012. ápr. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia, vashiányos vagyok, vagyis remélem már voltam csak, kaptam az egyik barátnőmtől, és amióta szedem, úgy mint nálad, nem vagyok fáradékony, jobb a közérzetem, és a ciklusom is rendben..a cékla nagyon jó a nemi mirigyekre, a hormonokra, a szaporodásra.. ezt olvastam róla..
2012. ápr. 22. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes néha kérni vérvételt, olyan negyed-félévente, hogy van-e valamilyen változás a vasháztartásban.

Bár nálam nem az elégtelen vasbevitellel van a baj, de én is szoktam kérni, gyerekkorom óta félévente vesznek vért.


"Jobbulást" :)

2012. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!