Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 19 eves vagyok es varandos! A...

19 eves vagyok es varandos! A 6 dik honapban vagyok! Valaki nem irna le nekem a szulestortenetet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek tudni valami konkretat! hogy indult be a szules? hogy ment a vajudas es mijen erzes?
2012. ápr. 23. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem ne olvass ilyeneket. Hidd el, egyik sem egyforma. Én kétszer szültem, de össze nem lehet hasonlítani a kettőt. Nem kell, hogy megijedj és az sem, hogy azt hidd az olvasottak alapján, hogy hipp-hopp meglesz a baba. várjad szeretettel, minden rendben lesz a szülésnél!!!!
2012. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Túlhordással feküdtem bent már 6 napja, mikor hajnalban elfolyt a magzatvíz. Azonnal irány a szülőszoba, előkészítés, majd irány a műtő. Én egy percig sem vajúdhattam. (Császár lett a meconiumos magzatvíz és a farfekvés miatt. Itt első szülés alkalmával nem vezetnek le farfekvéses szülést hüvelyi úton.)A magzatvíz elfolyástól a lányom felsírásáig 1 óra és 17 perc telt el. :)

A babaszoba.hu-n is vannak szüléstörténetek, de itt is találhatsz jó sokat.

2012. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szoval akkor ne gondoljak ijenekre! rosszab lesz tole?
2012. ápr. 23. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 19 évesen szültem az első fiamat. :) 38. hétben jártam mikor éjjel elfolyt a magzatvízem, fájások nem voltak. Spuri be a kórházba ahol reggelig vártunk a fájásokra de hiába. Délelött megérkezett az orvosom is. Akkor bekötötték az oxitocin infúziót és onnantól kezdve beindultak az események. 4 órára rá 13:50 kor megszületett a fiam 3200g-mal és 49 cm-rel. A kissebbik fiamat 21 évesen szültem. már a 40. héten tartottam mikor minden nap be kellett járnom vizsgálatra. Semmi nem történt és az orvos is úgy vélte h itt nem lesz szülés. Másnap telefonáltam a páromnak, hogy vigyen be mert gyanus... Aztán bementünk és a doki a cizsgálat után csak annyit mondott, hogy találkozunk a szülőszobán... A párom nem értette a folyosón, hogy miért rohan a doki a 9.re.... Aztán elmagyaráztam Neki. ;) Ő hazaszaladt a cuccokért addig nekem elintézték a papírokat meg a szobát. Mire visszaért addigra burkot repesztettek és rendszertelen fájások mellett megszületett (szintén 4 óra) vajúdás után a kisebbik fiam 3500g-mal és 50cm-rel.
2012. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jaj koszi a valaszt es gratulalok!
2012. ápr. 23. 15:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem úgy kezdődött, hogy volt egy kis rózsaszín nyálkás valami a bugyimon. Pont aznap mennem kellett a dokihoz és azt mondta az a nyákdugó egy része és szerinte hamarosan találkozunk. Az nap jöttem - mentem, intézkedtem,csúcs formában voltam. Én csináltam meg szüleimnél a vacsorát is. Vacsora környékén éreztem egy kis "mindjárt megjön" -érzést. Néztem az órát: 45percenként jöttek. Gondoltam jósló fájások vagy csak elfáradt a derekam. Este 10körül már 15percesek voltak, de még mindig volt csomó energiám. Átnéztem a kórházi táskát benne van e minden. Hajnali 1-kor arra ébredtem,hogy már nem épp kellemesen húz a derekam. Sétálgattam, nem múlt el. Ekkor 5percesek voltak. Lezuhanyoztam, mert állítólag attól a jósló fájás elmúlik. Nem múlt el! 3percesek lettek a fájások. Hívtam férjem, hogy jöjjön haza mert menni kell. Vizsgálatok sora következett. Beöntés. Nem egy leányálom, de nem olyan húú de borzalmas. Kaptam homeopátiás bogyókat,amitől egyre jobban fájt a derekam. Én sétálva vajúdtam. Megkaptam az oxitocint és annak az állványába kapaszkodtam ha jött a fájás.:-) Két fájás között volt erőm beszélgetni meg férjem hülyeségén még picit nevetni is. Fájást már kiegészítette a székelési inger. Nem sokára felfeküdhettem. Erre vártam a legjobbam,mert tudtam célegyenesben vagyok. Kaptam pár szurit ott lent,de már abból semmit nem éreztem. Pár "próba" nyomás után, 2nyomást pihenés nélkül kellett csinálnom, majd szusszanásnyi szünet és jött az utolsó! A gátmetszést egyáltalán nem éreztem, de még azt sem hallottam,mikor az orvos azt mondta "Most vág!" De nem azért nem hallottam mert annyira ordítottam,(sőt meg is voltam dicsérve a sikítás-mentes szülésért)hanem mert a nyomástól csengett a fülem.:-) És életem legszebb pillanata következett: láthattam azt a kis leányzót (3850g és 58cm) akit 9hónapig a pocakomban tudhattam. Pici pihenés után megszültem a méhlepényt is. A varrás sem fájt.

Hiába hogy azért megszenvedi az ember lánya a szülést, de akkor is a legszebb dolog ami velünk nőkkel történhet!!

2012. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
es a mehlepeny szulese hogy tortenik?
2012. ápr. 23. 16:27
 9/12 anonim ***** válasza:

16:21 -es vagyok. A doki nyomta a hasamat, a szülésznő húzta a köldökzsinórnál fogva, én meg nyomtam. Ugyan olyan tólófájás jelzi, hogy jöhet a lepény,mint a szülést. A szülés ezen része már lófütty.:-)

Azt lefelejtettem,hogy 6óra alatt lett meg a leánykám.

2012. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

16:21-es megint. Ne izgulj,ne gondolkozz ezen. Élvezd ki az utolsó napokat így együtt a pocaklakóddal. Beszélgess Hozzá, hogy Ő is segítsen,mikor világra szeretne jönni. Hidd el hallja amit mondasz neki és szerintem meg is érti! De szeretnék megint ott tartani ahol Te, remélem mielőbb átélhetem ezeket.

Könnyű szülést kívánok!

2012. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!