Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindenki aki babát vállal,...

Mindenki aki babát vállal, van félretett pénze vagy férjének biztos állása? Vagyis azért ne vállaljak gyereket mert egyik sem biztos?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 17:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
A férjemnek volt biztos állása, volt félretett pénzünk, jöhettek a gyerekek. A férjem biztos helye megszűnt, elketyegett a megtakarításunk. Ugyanúgy voltunk, mintha egyik sem lett volna. Csak pár hónappal később. Azóta sem jöttünk helyre. Szóval én azt mondom, hogyha babát akarsz ne várj a biztosra, mert olyan nincs.
2012. ápr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

A mai világba semmi sem biztos. Az jó ha van egy kis megtakarított pénz . Mintmár rengetegszer leírták előttem :kihalna az emberiség , ha mindenki arra várna , hogy mindene meglegyen. Lehet , hogy ma még van állása a férjednek , lehet , hogy egy hónap múlva már nem lesz. Senki nem tudja előre.

Ha szeretnél gyereket akkor vágjatok bele , mert lehet , hogy később már nehezebb lesz összehozni ,van akinek évekbe is beletelik, mire sikerül.

2012. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt, enélkül nem vállaltam volna be a gyereket.

Én is, párom is nagyon szegények voltunk, sokszor enni sem volt mit :-( Csak azért nem akartam szülni, hogy ezt még egy gyerek megtapasztalja :-(


Persze semmi sem biztos, de ha van megtakarított pénz és a férj elveszíti a munkáját, akkor van x hónapja újat keresni, nem az van hogy már a következő hónapban nem tudjuk fizetni a csekkeket.

Mellesleg én is dolgoztam, max GYED-et kapok. Ezt is kivártuk.

2012. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak és nekem is van/volt biztos állásunk,félre tett pénzünk annyi volt hogy nyugodt szívvel mertünk gyereket vállalni. Ki tudtuk fizetni a magándokit,és mindent megvettünk a gyereknek.

Én nem is szerettem volna addig gyereket szülni,ha nincs meg a munkaviszonyom a Gyed-hez.


Az más dolog hogy most már a párom bérét visszavették,én Gyesen vagyok,és a munkahelyemre nem akarnak visszavenni!:((( Ha most lennék terhes,nem tudom mi lenne,egyik napról a másikra élünk!


Az életben semmi nem biztos!!!

2012. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem mernék gyereket vállalni úgy, hogy nincs biztos állása a férjemnek vagy félretett pénzünk. DE, nekem a világon senkim sincsen, a szüleim már nem élnek, testvérem nincsen, senkire nem tudok támaszkodni baj esetén. Ha élnének a szüleim és úgy állnának, hogy tudnak segíteni baj esetén (és persze akarnak is, ezt megbeszélném előre velük), akkor adott esetben be merném vállalni a babát.
2012. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Biztos állása átlagembernek ma már nincs,és annyi fizuja sem hogy nagyon félre tudjon tenni.

Mi ugy voltunk hogy ami a babára kell,minden hónapban megvolt,meg ami a kezdéshez kell,és igy belevágtunk....ma már semmi sem biztos:((

2012. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm h irtatok!kedves utolsó összefoglalta ahogy mi is állunk páromnak nem mindig van folyamatos munkája de van egy kis félretett pénzünk a kezdéshez ha jönne a baba nekem is 1 éves szerződésem van ami dec-ben lejár ezért sürget az idő h teherbe essek(szomorú hogy igy kell tervezni a babát nehogy ne legyen munkaviszonyom mire szülök)nem élünk rosszul hitelünk nincs,szeretnénk babát de hogy mi lesz késöbb nem tudom...
2012. ápr. 24. 18:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi csak most mertünk belevágni hogy hitelmentes berendezett lakás és hitelmentes kocsi is megvan, na meg félretett pénz a baba dolgaira. Férjemnek van állása, hogy mennyire biztos azt a mai világban nem lehet tudni. Mi sem voltunk anno gazdagok mégis szépen felneveltek a szüleim. Azért kajára alapvető dolgokra legyen pénz.
2012. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most született a baba.Lakáshitel,kevés fizetés,de így is belevágtunk .Szükösen élünk,de nem bántuk meg,a gyerek kárpotol mindenért.Emlékszem mikor a párom felhívott sirva a munkahelyéről,hogy terhes.Először kétségbe estünk,hogy mi lesz velünk,hogy fizetjük a lakáshitelt egy fizetèsből.

Volt 9 hónapunk takarékoskodni(a párom az utolsó pillanatig dolgozott)Nagy nehezen össze sporoltunk egy kis pénzt,vettünk pelenkát,használt babaruhát a vaterán és minden ismerőst végig csörögtem,hogy ha van valami használt dolga jutassa el nekünk.

Végül kaptunk kiságyat,rengeteg ruhát és egyéb cuccot.Igazából szerencsénk volt.Sajnos kb.6 hónap múlva vissza kell menni a páromnak dolgozni,mert el fogy a pénzünk.

Hova tesszük a gyereket addig az még talány.

De majd csak lesz valahogy.

2012. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ha nem menne vissza dolgozni nem jönnétek ki a pénzből?
2012. ápr. 24. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!