Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szüljek vagy ne szüljek, ez...

Szüljek vagy ne szüljek, ez itt a kérdés. Vállaljak-e második gyermeket ebben a kapcsolatban? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Mindketten nagycsaládra vágytunk mindig. A fiunk másfél éves, születése óta nem élünk együtt a párommal. Mégis egy párként működünk. Sokat segít, minden téren, és szeret is. Ám papíron még nős. Ez annak idején nagyon zavart. Ezért is költöztem el. Mert bár már megismerkedésünkkor is sok éve különéltek, a válást csak halogatta, és így nem éreztem, hogy valóban olyan fontosak volnánk. (Véletlen szerelemgyerek volt a kisfiunk.) Mára már számomra is nagyrészt jelentőségét veszítette a dolog. Ma már tudom, hogy igazán akar minket, gondoskodásával bizonyított az elmúlt másfél évben. Már várandósságom óta beszélgetünk a második gyermekről. Máig tudatosan épp úgy védekezünk, mint teherbeesésemkor, tehát nem túl biztonságosan. Erre a télre időzítettük az igazi babaprojektet, így ha minden jól megy, még pont szülés előtt tudnék államvizsgázni az egyetemen. De bizonytalan vagyok.

Nem érzek szerelmet. Most úgy tűnik, hogy soha nem is éreztem. Kapcsolatunk amúgysem túl stabil. Viszont ahhoz huszonöt éves korom ellenére sem érzem magam elég rugalmasnak (ő negyven múlt most ősszel), hogy új férfival új életet kezdjek, és két gyermekemnek két apja is legyen. Ráadásul már legalább egy éve nagyon vágyom a következő babára, és rossz belegondolni, hogy további hosszú éveket kelljen várnom (szakítás, ismerkedés, összecsiszolódás, elköteleződés, gyermekvállalás). Ám elég valószínűnek tartom, hogy nem holtomiglan-holtodiglan a kapcsolatunk a párommal. Ami annyira nem ejt kétségbe, lévén hogy szülőkkéválásunk óta amúgyis különélünk. Bár ő úgy tervezi, hogy a másodiknál már összeköltöznénk. Én szívesen maradnék így, ahogy most vagyunk. Szinte minden nap találkozunk, rugalmas a munkaideje, napközben egy közös játszóterezést vagy erdőjárást mindig beiktatunk (budakeszin lakunk), így talán még többet is van velünk, mint az estére holtfáradtan hazaérő családapák. Működő család vagyunk két fedél alatt is. Szerintem működne ez két gyerekkel is. Talán neki is kényelmesebb lenne így, csak azért mondja, hogy költözzünk össze, mert azt hiszi, kötelessége.

És ha mégis teljesen szétmegyünk, és én új férfi oldalán folytatnám az életem a fiammal, mennyivel jobb lenne, ha egy ilyen helyzetben lenne édestestvére is, akivel közös lenne az apukájuk, és akivel közösen meg tudnák élni az új felállásból fakadó nehézségeket. És ha olyan férfi mellé sodorna az élet, aki már nem akar gyereket, vagy már vannak neki, esetleg egyáltalán nem találnék párt, akkorsem esnék kétségbe, hisz két gyerekkel már nem keresnék görcsösen apajelölteket.

Aztán meg lehet hogy mégiscsak egymás mellett öregszünk meg. Ugyan kétlem, de egyelőre megadom az esélyt ennek a végkifejletnek is.

Szóval itt egy férfi. Szeret. Gondoskodik. Van közös gyermekünk. Szeretné is, ha még szülnék. Minden érv mellett szól, nem? Az egyetlen bibi, hogy feltehetően nem túl tartós a kapcsolatunk, de az is csak miattam. Nem hiszem, hogy ő elhagyna.

A másik felem viszont azt érzi, hogy ez elhibázott hozzáállás az újabb gyermekvállaláshoz. Hogy egy olyan kapcsolatba, amiben a felek nem is élnek együtt, és eléggé instabil is, nem szabadna gyermeket szülni. Hogy mennyivel jobb lenne türelmesnek lenni, és inkább kivárni az alkalmas partnert és időt. Mert egy gyereket még csak-csak eltartok majd egyedül, ha szétmegyünk, na de kettőt? Még legalább tizenöt évig szülhetek, ráérnék még.

Na mit gondoltok?


2010. okt. 11. 04:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a második feleddel értek egyet, hiába működik jól a dolog de szerelem nélkül nem hinném hogy érdemes újabb babát vállalnod. Meg ugye mondtad hogy most összeköltöznétek, Te ezt sem akarod....elég érdekes ez a kapcsolat, de abban nem kételkedem h működik (még egy ideig) így...tényleg nagyon fiatal vagy még, ha mást nem jövőre térjetek vissza a témához :)

Mi van például ha valaki színre lép nála és neked mindent két gyerekkel majdnem egyedül kell majd megoldani? meg tudnád?


Amúgy úgy is valószínűleg a szíved alapján fogsz dönteni szerintem.....:)


Üdv: T

2010. okt. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy nagyon akarnád azt a másodikat.

A szíved gyereket akar tőle, az eszed meg nem akar gyereket.

Most a döntés: az eszedre hallgass vagy a szívedre...

Nehéz ügy, az biztos.

Nem hiszem, hogy dönthetünk helyetted...

Mi lenne, ha előbb letisztáznátok a kapcsolatotokat?

Két gyerekkel, ahogy írtad is nem könnyű, főleg, ha ilyen kicsi a korkülönbség köztük.

Ha nem anyagi szempontból nézed is - egyedül két gyerekkel akkor inkább nagyobb korkülönbség...

Végül is gondold végig - mit veszítesz ha vársz még?

2010. okt. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne hari, de már az első babánál vagy még pontosabban mikor összeálltál vele akkor kellett volna elgondolkodnod, és elég elszomorító ha belegondolsz amit mondasz. Nem tudom hány éves vagy de ha már ilyen életunt aki fáradt másik párt keresni inkább egy biztosra akar menni hááát én elgondolkodnék, és átértékelném az értékrendemet a helyedben, ez a gyereknek vagy gyerekeknek sem.
2010. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem annak hogy szülj neki még egy gyereket nem sok értelme van. Hiszen mint mondtad már nem szereted. Adj esélyt magadnak egy új kapcsolatra, még ha időbe telik is. Egy gyerekkel sokkal könnyebb párt találni mint kettővel. Egyébként ne haragudj meg de én nem szültem volna egy gyereket sem neki, ha nem képes engem felvállalni teljesen, akkor megette a fene.
2010. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Nyilván nem azt várom, hogy helyettem döntsetek, de mindig érdekes mások szemszögéből látni a saját helyzetem.

Valóban már az első gyermek tervezésénél el kellett volna gondolkozni a kapcsolatunkon, csakhogy mint írtam, nem tervezetten fogant. Most van egy gyönyörű fiunk, akit mindnyájan szeretünk, és aki nem szenved hiányt semmiben (apában sem). A mérleg másik oldalán egy abortusz állna. Úgy gondolom jól döntöttünk az adott helyzetben.

A kapcsolat letisztázása valóban hasznos volna, és folyamatban is van. Teljesen nyílt dolog közöttünk, hogy ha nem fogan gyermekünk, mi már régen nem volnánk együtt. Csakhoyg fogant, és azóta család vagyunk. Összeköt minket valami, amit már nem tudunk eltépni, és nem is akarunk.

Sokszor godnolok arra, hogy a házasságban tervezetten fogant gyermekek szülei közt is kihül a szerelem sokszor, mégsem rohannak azonnal másik párt keresni. Nekem miért kéne?

De persze most is csak győzködöm a racionális énem. Abszolút igazatok van, ha lebeszélnétek. Azért azt hiszem mégis jobban hajlok arra, hogy vállaljuk a következő gyereket. Ő is akar még. Én is akarok. Van már egy közös is. Nem vagyunk szerelmesek, nagy ügy. Olykor ennél nagyobb kompromisszumokat meg kell kötni az életben, nem?

Mégegyszer köszönöm hogy írtatok.

2010. okt. 12. 00:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok...

Igazad van. A szerelem nem minden. Én már 9 éve házasságban élek. Nem igazán mondhatom, hogy még tart a szerelem. De szeretem a férjem, és nélküle már nem is tudom elképzelni az életem... egyszerűen hozzám nőtt.

2010. okt. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!