Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy derült ki az inzulinrezis...

Hogy derült ki az inzulinrezisztenciád? Voltak jelei, ami miatt ilyen vizsgálatot is végeztek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:

PCOS-es vagy? En az vagyok de inzulinrezisztenciam csak minimalis, es nalam voltak jelek ugyanis nem mestrualtam rendzeresen.

22 L

2012. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

semmi különös tünetem nincs. a mamám cukorbeteg, ezért küld az endokrinológus ilyen vizsgálatra.

meg még anti TPO-ra is elküldött.

nem tudom, érdemes-e megcsinálnom.

2012. ápr. 25. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Én pcos vagyok. Mindig küzdöttem túlsúllyal, kicsit szőrösödtem, de mindig volt rendszeres ciklusom.

Aztán a fiam születése után a szoptatás miatt nem menstruáltam. Majd szedtem fogigátlót. Miután letettem, nem jött meg. Mire kiderült az IR és pco, eltelt másfél év.

Hormonvizsgálatot kért a nődokim a ciklus 3. és 20. napján. Ebből kiderült a pco. Elmentem endokrinológushoz, ő kért még pár hormont, anti tpo-t is. Terheléses inzulinvizsgálatom nem volt, nem akarta a szervezetemet ezzel leterhelni, mert már bebizonyosodott a pco.

Szerintem nem vesztesz vele, ha megcsináltatod. Max megbizonyosodsz róla, hogy nincs ilyen jellegű problémád.

26hkm

2012. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi!

azért filózok, mert nem olcsó a vizsgálat, s nem tudom, érdemes-e nekikezdeni, ha semmi látható bajom.

szerintem mondjuk én is szőrösebb vagyok az átlag nőnél, de nem durván. ez jelezhet valamit?

2012. ápr. 25. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Jelenthet valamit, de ezt csak a vizsgálat mutathatja ki.

Én sem vagyok olyan hú, de szőrös, még a kozmetikusom szerint sem, mégis IRes vagyok. Van olyan nő, akinek abszolút nincs tünete, mégis IRes.

Tudom, hogy nem olcsó. Ha mondjuk babát szeretnétek, akkor mindenképpen csináltasd meg. Ha annyira nem sürgős és most nincs rá pénzetek, akkor halaszd el a vizsgálatot.

26hkm

2012. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én megcsináltatnám,sőt megcsináltattam,mert magas volt a TSHm!

A TPO a pajzsmirigynek egy bizonyos anyaga (Thyroid PerOxidaz), mely ellen bizonyos betegségekben a szervezetben ellenanyag, Anti-TPO képződik. Ennek emelkedett volta hívja fel a figyelmet a betegségre. A normál érték 100 körül van. Az emelkedett érték az úgynevezett autoimmun pajzsmirigybetegségek jele, mint pl. a pajzsmirigy túlműködés vagy gyulladásos folyamat a pajzsmirigyben.

És a pajzsmirigy emelkedése,gyulladása az egyik leggyakoribb oka annak,hogy nem jön össze a baba.

2012. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi jele nem volt a világon. Nagyon fiatalon, 15 évesen mondták, hogy kicsit mintha cisztikus lenne a petefészkem, de nem volt túlsúlyom, nem volt szabálytalan a ciklusom, sőt, peteérésem is rendszeresen volt. A férjem orvos, ő nézetett nekem kíváncsiságból inzulinterhelést, mert egyszer említettem, hogy ezt mondták még fiatalabb koromban. Akkor megcsináltuk, borzasztó lett, utána volt egy újabb uh, a bal petefészkem enyhén cisztikus volt. Meforal, 3 hónap és már nem voltak ciszták. Utána kezdtünk babaprojectbe, hála Istennek szinte azonnal jött. Cukorbetegek nálunk is vannak, anyum GDM-s is volt, úgy tudom, ezek is prediszponálják ezt.


Én megcsináltatnám.



38 hetes km

2012. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!