Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mesterséges megtermékenyítés...

Mesterséges megtermékenyítés esetén létezik olyan beavatkozás/technológia, amivel lehet befolyásolni a gyerek nemét?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam olyat, hogy beültetés előtt szűrnek (a megtermékenyített sejtet) genetikai betegségre. Elég drága volt, kb 160 ezer Ft, de nem tudom, nemre is vonatkozott-e.


Talán az Istenhegyi honlapján olvastam.

2012. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

:D igen létezik de szigoruan tilos a világ minden részén.


habár kínában és lehet oroszországban is jó pénzért simán magán klinikákon megcsinálják.


Nem befolyásolják hanem tudják melyik megtermékenyített petesejt (estleg tudják melyik spermium?) fiu vagy melyik lány. Ès azt ültetik be.


Ahogy a világon mindnehol tilos az is hogy a megtermékenyített petesejtet elleörizzék hogy egészséges-e (beültetés elött)úgy még jobban tiltott a nem kiválsztása.


erre azért van nagy szükség, mert nem lehet minden árona természetet befolyásolni. ha nemet lehetne választani, sajnos egy divat hullám esetén, vagy egyes népszokások miatt kihalna egy egy nép, mert csak fiut vagy csak lányt akarnának.


sajnos kínában már most óriási gondok vannak, mert a népsürüség ellen tett törvény miatt,a miben meghatározzák hogy családonként 1 gyerek lehet csak, mindenki fiut akart, mert ez a hagyomány, és a lányok sokba kerülnak. így sokan elvetették, vagy otthonba adták lány gyermeküket hogy lehessn fiu is nekik.

Most az a legnagyobb probléma hogy kínában több a férfi mint a nö, nem találnak házastársat maguknak, és habár régen is létezett most új hullámja hogy a gyermek lányokat adnak féjrhez jópénzért.


Szóval ilyen dolgot befolyásolni nem szabad, a természetben mindig is több nö volt, mint férfi, ez normális, habár csak minimális az eltérés, de egy óriási eltérés népcsoportok vagy akár az egész emberi faj kihalásához is vezethetne hosszútávon. (habár biztos lenne pár állat aki ennek örülne)

2012. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
teljesen illegális,és tilos.én úgy hallottam, h akkor válogatnak ha pl fiű gyerekeknél öröklődő genetiaki betegség van ezért lányt ültetnek be. csak azért h te dönthess,azt biztos nem engedélyezik. etikátlan is ,és senkisem játszhat Istent. és komolyan te válogatnál? lenne 2 fiú,2 lány és mondjuk azt mondnod a fiúkat ültessék be?
2012. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Alaphelyzetben illegális, és igen komolyan büntetik. Néhány esetben van rá mód (itthon nem tudom, hogy működik-e), de iszonyatos mennyiségű pénzbe kerül.


Btk. 173/A. §390 (1) Aki az emberi génállományon, magzati génállományon, illetőleg emberi embrió génállományán a génállomány megváltoztatására irányuló beavatkozást végez, bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól emlékeztem, tényleg az Istenhegyi honlapján van:


[link]

2012. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 27. 23:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a többiek írják. A biológusok tudják, hogy mit ültetnek vissza neked, te viszont nem tudhatsz róla. Van olyan betegség pl. - aminek nem tudom a nevét -, hogy a nő csak egyféle neműt tud kihordani, így ilyenkor csak olyat ültetnek vissza.
2012. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!