Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tuti fogamzásgátló módszert a...

Tuti fogamzásgátló módszert a szoptatás, ha még nincs ciklusom?

Figyelt kérdés

% hónapja szültem, napi 6-7 x szoptatom a babámat. Ciklusom még nincs. Úgy gondolom, ha nincs peteérés, nem eshetek teherbe, így nincs szükségem más fogmzásgátló szerre.

Várom a tapasztalatokat.



2012. ápr. 28. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
rosszul gondolod, nem mellesleg minimális biosz ismerettel tudhatnád, hogy a ciklus nem egyenlő a menzesszel és a peteérésed meg fogja előzni az első menzeszed 1-2 héttel
2012. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hát ezt nagyon rosszul gondolod. Ugyanis az első peteérésed nem fog szólni, hogy hahó, most jövök, hanem megtörténik, majd ha nem estél teherbe, akkor 2 hétre rá menstruálni fogsz. Ha meg teherbe estél, akkor már nem is fogsz. Rengetegen esnek teherbe szoptatás alatt. Arról nem is beszélve, hogy pl. az orgazmus abszolút képes spontán ovulációt indukálni, szóval sehogy sem jó az elképzelés.


(A harmadik hibás pont pedig, hogy a szoptatás igen komplex endokrin folyamatokkal jár, azaz attól, hogy nem menstruálsz, nem biztos, hogy nincs egy-egy kósza peteérésed, amitől abszolút lehetsz terhes.)

2012. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az első válaszolónak üzenem, hogy igen, tanultam biológiát, ne ítéljen el azonnal, nem is ismer...

Azt tudom, hogy a szoptatás emeli a prolaktin szintet, ami elvileg gátolja a peteérést, tehát nincs ciklus sem.

Kíváncsi vagyok, hogy mik a tapasztalatok, ki esett mégis teherbe, hasonló helyzetben.

Mi 2 év múlva tervezzük a következő babát, de ha előbb jönne, akkor előbb jön és mi elfogadjuk.

2012. ápr. 28. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek tesókat, akik közt 11 hónap van...anyukájuk is azt hitte, hogy a szoptatás alatt nem lehet terhes
2012. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt még a minipillekkel együtt is sokan esnek teherbe!

Ha nem akarsz rögtön másik babát, akkor védekezz.

2012. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Nálunk az első gyerek születése után több mint egy évig nem védekeztünk,szoptattam és nem estem teherbe.(kb. 11hósan jött meg először,de ennek ellenére sem)

Mivel terveztünk 2babát így ciklusszámítással 1.re megfogant.Azóta már 13.hónapos a második kisbabám és most sem védekezünk és nem vagyok terhes.


Szóval nálam működött a dolog,hogy amíg szoptatok és nem jött meg biztosan nem lehetek terhes.Mióta megjött kiszámolok mikor foganhat meg és azokat a napokat "kihagyjuk". :)


De nem tudom neked ígéri 100%-ra csak a saját tapasztalatom. :)

2012. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Szóval 3éve nem védekezünk és mégis csak a két kis tervezett lurkónk van. :)


Amúgy hallottam egy helyi fogamzásgátló szerről,(ha a szoptatás miatt nem szednél semmit)amit felhelyeznek és nem okoz gondot a szoptatásnál,mert helyileg hat.

Hú lehet rosszul írtam le.


Szóval és most ezt tervezem beszerezni,mert a 3.kicsi még pár év múlva érkezne...addig nem nem szeretnék aggódni,hogy mi van ha mégis megfogan...

2012. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Amíg szoptatsz, addig kisebb a teherbeesés esélye, de nem kizárt. A második hozzászóló nagyon jól leírta. Vannak olyan fogamzásgátlók, amiket direkt erre az időszakra írnak fel, a kettő együtt már elég jól véd. Nekem bevált annak idején.

2012. máj. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Azóta már 2x készítettem tesztet, negatív. Szóval nálunk eddig jól működik a fogamzásgátlás.

(Abban a helyzetben vagyok, hogy ha mégis terhes maradnék, nem okozna gondot, tudnánk vállalni.)

2012. máj. 16. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!