Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Késtem a tablettával, lehet baj?

Késtem a tablettával, lehet baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Március 19-e óta szedem a Yasminelle fogamzásgátlót,azóta egyszer 10 órát egyszer pedig 8 órát késtem,semmi gond nem volt.Úgy szedem be,hogy mindíg elalvás elött,ami 10 és éjfél között van,méghozzá azért,hogy nehogy hasmenésem legyen vagy hányjak.2 hete vasárnap éjfélkor vettem be és 1 óra múlva hánytam,mert elcsaptam a gyomrom,de rögtön pótoltam egy másik levélből ugyanúgy vasárnapi tabival.

Sajnos most vasárnap borzasztóan fáradt voltam,(családi gondok)és elfelejtettem bevenni az az napit!Ráadásul fél 6 körül szeretkeztünk a párommal.Ezt hétfőn este vettem észre amikor szintén éjfélkor bevettem a tablettát.Tanácstalan voltam h bevehetem-e az elmaradt vasárnapit a hétfőivel együtt ( a betegtájékoztó édesanyámnál van,én pedig apukámnál vagyok a nyáron).Sajnos nem vettem be,de az az érzésem hogy be kellett volna.Hétfőn ugyanúgy szeretkeztünk de ugye a hétfőit bevettem rendben.Ez a 4ik levél 2 hete és 5ik tablettája ami kimaradt. Nem lehetséges,hogy annyira már hat a tabi,hogy nem lesz probléma? Gondolom már semmi értelme gyorsan bevenni a vasárnapit...

Ja,és 72 órán belül vagyok még ...

Kérem hogy tényleg csak olyanok írjanak akik tudnak segíteni és nem a nyelvüket köszörülnék az eseten!Tudom hibáztam,de eddig sosem fordult elő ilyesmi ...

Előre is köszönöm!


2009. jún. 23. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha abbahagysz egy fogamzásgátló tablettát, az utolsó szem bevétele után még egy hónapig védett kell legyél. És te már elég régóta szeded.
2009. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor elméletileg semmi gond nincsen?
2009. jún. 23. 11:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Most olvastam a neten a betegtájékoztatót azt írta hogy be kell venni,úgyhogy bevettem a vasárnap elmaradottat,és a hétfő éjféli tabi óta még nem telt el 12 óra így igazából veszteni nem veszthetek semmit ... :( Köszi a választ!
2009. jún. 23. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Ez hülyeség, hogy 1 hónapig védett vagy ha abbahagytad!!

Mindegyikre rá van írva, hogy meddig nyújt védettséget! Általában 1 hét, azért annyi, mert addig tart a menzi.

De egyébként nem valószínű, hogy baj lenne, mert amikor én szedtem, volt olyan, hogy minden másnap elfelejtettem bevenni, és 2 naponta vettem be kettőt. Mert ugye úgy van, hogy 24 óráig lehet pótolni, és egyszerre kettőt kell akkor bevenni.

2009. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!