Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS, petefészek ciszta,...

PCOS, petefészek ciszta, endometriózis után szerintetek reménykedhetek?

Figyelt kérdés

Két és fél éve kezdtem a nőgyógyászhoz rohangálást, mivel a fogamzásgátló abbahagyását követően nem jött meg hónapokig. A sorozatos kivizsgálások után először kiderült, hogy policisztás vagyok, majd pár hónap múlva már egy nagyobb petefészek cisztát is találtak. Ekkor felmerült még az endometriózis gyanúja is, ami sajnos a műtét után be is igazolódott.

Bár a doki a műtétet követően azt mondta, minden ideális lenne jelenleg, mégis kételyeim vannak.

Semmi önbizalmam, selejtesnek érzem magam, és rettegek tőle, hogy később is visszatérhetenek ugyanezek és soha nem tudok majd teherbe esni.

Ami még külön jó, hogy az endometriózis miatt most egy fél évig szednem kell a fogamzasgátlót, s csak utána próbálkozhatunk. Már most azt érzem megőrülök, és nem tudom, hogy kezeljem a helyzetet.

Van itt olyan, aki hasonló problémákkal küszködött, és sikerült a babaprojekt?


2012. máj. 2. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztenciád nincs? Mert a kettő gyakran együtt jár. És ha az nincs kezelve, nem fog sikerülni a baba.
2012. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ami még külön jó, hogy az endometriózis miatt most egy fél évig szednem kell a fogamzasgátlót..."

- Ezt a sort nem értem.

Arról tudok, hogy a fogamzásgátló bizonyos dolgokat (pl.:mióma)visszafog, tehát amíg szedi az ember, addig ez nem (igazán)alakul ki és, hogy az elhagyása után ezek előjöhetnek. Tehát a te esetedben is azért kéne még szedned, hogy ne alakuljon ki az endometriózis?

(bocs, sosem szedtem fogamzásgátlót, nem ismerem a hozzá kapcsolódó dolgokat)


Amúgy engem is műtöttek (bazi nagy)endometriózissal (igaz nekem a petefészkem is kivették), de nekem azt mondta az orvos, hogy ettől még ugyanúgy lehet gyerek csak nyilván nehezebben fog összejönni.

(nincs gyerekem és nincs tervben sem)

2012. máj. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Először is : nem vagy selejtes!!! Ezt verd ki a fejedből!

Mindkét betegség nagyon gyakori, és ha nálad már felismerték, akkor legalább jó úton haladsz!

Sajnos most csak a türelem marad, amíg a fogamzásgátlót szedned kell.

A rossz hír : az endometriózis és a PCOS is kiújulhat, bár ez utóbbit el lehet kerülni : az alapbetegsége az inzulin rezisztencia, amit kimutatni terheléses cukor + inzulin vérvétellel lehet, és ha beigazolódik, akkor metformin, diéta és rendszeres mozgással rendben lehet tartani, ezzel az egyik akadály megszűnhet.

Most lesz rá időd, keress fel egy endokrinológust, ez a szakterülete, mire abbahagyod a tabit, addigra lehet, hogy ez a része már rendben is lesz!

Az endo már keményebb dió, de amikor fél év múlva abbahagyod a tablettát, jó esélyekkel indulhatsz a babaprojektnek, ha azonnal belevágtok.

Vannak olyan párok, akiknek ennél nagyobb problémával is sikerült már a baba. Ne figyelj a statisztikákra, azt úgyis folyton az orrod alá dörgölik a dokik, bízz benne, hogy egyszer sikerül! És tartsd be, amit a dokik mondanak!

Akkor is, ha nehéz! A baba a fontos, nem a hozzá vezető út nehézségei! :-)

2012. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el! Próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, mert ha stresszelsz, az az egészségedre is kihat.

Minden rendben lesz, szépen helyrejössz és jöhet a baba!


Kérdezhetek pár dolgot a problémáiddal kapcsolatban?

Tablettaszedés előtt volt gond a ciklusoddal? Vagy volt bármi PCO-ra vagy endometriózisra utaló tüneted?

(Rendszertelen vérzés, pattanások, szőrösödés, nagyon fájdalmas menstruáció?)

2012. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy reménykedhetsz! Meglátod, mire kibölytölöd azt a fél évet, már nem is tűnik olyan szörnyűnek ez az egész! Csak most még nagyon hosszú... Akkor megújulva kezdhetitek a babacsinálást;) Elénk úgy 3 havonta gördít az élet egy 3 hónapos akadályt! Már nagyon unjuk; főleg én... Először az első dolognál fél évet mondtak, akkor emlékszem, nagyon sírtam.. mit nem adtam volna akkor 3 hónapért! Most pedig a fél évért, amikor azt mondják, hogy most már minden oké, innentől a természetre van bízva...
2012. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szisztok!

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, sajnos még csak most tudok reagálni.

Nem is tudom, hol kezdjem. Talán az endonál. Nekem a dokim azért írta fel a fogamzásgátlót, mert azt mondta, pár hete a műtéttel megszüntette azokat az endometriózis szigeteket, amik voltak, viszont mivel maradhatnak ilyenkor is láthatatlan részecskék, amik miatt kiújulna 2 lehetőség van. Vagy rögtön teherbe esni vagy szedni fél évig a tabit és akkor nem újul ki mostanában.


A PCO-val kapcsolatban: nem voltak nagyon durvák a petefészkeim, de azért ott voltak az apróbb ciszták, ezeket is kisütötte a műtét során. Egyébként már voltam cukorterhelésen is, ott nem volt semmi durva eredményem. 2 endokrin dokinak is kikértem a véleményét. Az első azt mondta, semmi probléma, a másik viszont túl alacsonynak találta az értékeket. Éhgyomri inzulin: 4.2 , terhelés után 2 óra elteltével: 4.4

Az első nem javasolta a metformint, a második viszont igen. Szóval most ezzel sem tudom, mi legyen.

PCO-val kapcsolatban annyi tünetem volt mindössze, hogy nem volt ciklusom, fényévekben csak egyszer jött meg, hullott (hullik) a hajam, és kb ennyi. Na meg persze a cisztás petefészkek, amit ultrahangon láttak. Túlsúly nincs, szőrösödés sem.


Szóval, ahogy látjátok, orvostól orvosig rohangálok már több, mint 2 éve, és azt érzem, nem jutok sehová. Persze, annak örülök, hogy legalább már ezeket tudom, van akinek több évébe kerül ugyanez.

A legrosszabb, hogy már magamban is meginogtam. Azt sem tudom, tényleg szeretnék-e gyereket vagy csak be akarom bizonyítani, hogy képes vagyok rá. Félre ne értsetek, mindig is imádtam a piciket. De most nem tudom hová tenni a dolgot.

És mi is épp így vagyunk vele, hogy amikor elhatározzuk, nem idegeskedünk miatta, eltelik az a pár hónap, mindig előjön valami „újdonság”.:(

Dehát úgy látom, nem vagyunk egyedül ezzel a problémával.

Mindenesetre most kicsit megnyugtattatok, jól esett kiönteni kicsit a szívem.

Remélem mindenkinek sikerült válaszolnom. ÉS nagyon sok kitartást kívánok minden hasonló cipőben járó kismaminak.

2012. máj. 3. 11:33
 7/7 Viki840804 válasza:

Szia, nekem 7éve mondták hogy csak gyógyszeres kezelés melett nagyon nehezen eshetek teherbe, úgy voltunk vele akkor nem is védekeztünk 2 hónapra rá terhes lettem a lányommal akit sokáig szoptattam, és szoptatás közbe teherbe estem a fiammal, utána felrakadtam a spirált "biztosításként" , de sajna nem bírtam mindig méhgyulladásom volt ezért januárba levetettem , amúgy is feleslegesnek tartottam fél évente volt csak menszim és most 7 hetes terhes vagyok.

Semmi sem reménytelen csak nem kell rá görcsölni. Nekünk is most a 3. "nem tervezett" baba jön :)

2012. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!