Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy túlműködésre...

Pajzsmirigy túlműködésre metothyrint írtak fel. Jól tudom, hogy gyermekvállalás esetében ezt nem tanácsos szedni?

Figyelt kérdés

még nincs szinten, csak most derült ki, ez a basedow kór, ma szedtem be az első adagot.

Mondtam a dokinak, hogy babát szeretnénk.

Ha szinten marad, akkor ezzel a gyógyszerrel is lehet babát vállalni?



2012. máj. 4. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyanez volt tavaly októberben derül ki a Basedow-kór. Emellett TILOS próbálkozni, mert átjut a méhlepényen és károsítja a babát!!!!!

Én októbertől január végéig szedtem ugyanezt a gyógyszert, alig változtatott valamit a TSH szintemen, mondtam január végén mikor visszamentem, hogy babát szeretnénk már nagyon, felírta a Propycilt. Ezt szokták adni annak, aki babát szeretne, vagy terhes. Február elkezdhettünk próbálkozni mellette. Feburár végére a 0,005-ös TSH-ból ez a gyógyszer 2,02-es TSH-t csinált. Majdnem egy hónap alatt, miközben a Methotyrin 4 hónap alatt semmi javulást nem hozott :)

Azóta is csökkent picit az érték, és márciusban menstruáltam utoljára! :) Még mindig szednem kell a propycilt, de már csak napi felet :)

Sok sikert!!!

2012. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

jajj de örülök neked :))

de hát én is mondtam a babás dolgot a dokinak, akkor miért nem írta fel egyből nekem is a másik gyógyszert???

2012. máj. 7. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is mondtam neki először is, októberben, de nekem sem írta fel egyből. Azt mondta, hogy megnézzi hogyan reagál a szervezetem a Methotyrinre. És ugye hetente kell vérvétel, mert a fehérvésejtnek nem szabad 4000 alá mennie, mert akkor baj van, és ezek a gyógyszerek roncsolhatják. De nekem a fehérvérsejtem jó volt tőle, csak a TSH-m nem emelkedett, 4 hónap alatt a 0,005-ről, 0,009 lett. Alig mozdult meg. És utána visszamentem februárba, és mondtam, hogy babát szeretnék, nem lehetne e a másik gyógyszert, a propycilt. És mondta, hogy jó, nézzük akkor meg. Azt felírta, és 2 hét múlva a vérvételen sokkal jobb lett az eredmény :)) Majd ha legközelebb mész, akkor mondd megint :) Írj ha bármi kérdésed van. Szurkolok nektek, legyél türelemmel most 3 hónapig kb, és sikerülni fog, hidd el! :)) Inkább gyógyuljon meg most rendesen, minthogy rossz értékkel teherbe ess, és elvetélj! Én mindig ezt mondogattam, és így megéri várni pár hónapot! :))) Sok sikert!!!
2012. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked mennyi amúgy a TSH-d?
2012. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nekem augusztusban kell majd visszamennem, akkor telik le a 3 hónap. Tudok ennyit várni ezzel a gyógyszerrel.

nekem a tsh-m volt március elején 0,01

a múlt héten a papíron meg ennyi volt, 0,00, szóval nem tudom, hogyan folytatódik az érték.


én napi kettőt szedek 1 hónapig és utána már csak 1 tablettát a metothryinből.

2012. máj. 7. 14:30
 6/8 A kérdező kommentje:

és neked akkor hamarosan kiderül, hogy babás vagy-e?

:)

2012. máj. 7. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor neked jobb, mint nekem volt :)

Nekem napi 3 methot írtak fel először, és végig annyit kellett szednem, + még huma-pronolt, ami szívszabályozó, mert 130-140 volt a pulzusom. Ha neked ilyen jó a értéked, akkor hamar jobb lesz, és jöhet a baba :)

Sok sikert!!!!

2012. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

aranyos vagy

hát én is szedek a szívemre gyógyszert propanololt, szintén 140-s pulzus miatt.

ebből aztán most naponta háromszor felet szedek, de mondta, hogy ha nem javul, akkor emelhetem az adagot. Valahogy ezt mintha rám bízta volna, az adagolást.

így este ebből egy egészet veszek be.

2012. máj. 7. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!