Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Dilemma előtt állunk, ti...

Dilemma előtt állunk, ti megtartanátok a bébit?

Figyelt kérdés
4,5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, én 21 vagyok, ő 19, sokat dolgozok, az alap fizetésem 80-100000 ft, de akkor nem csinálok semmit, ha bedobom magam, 300 is megvan, saját lakásban lakunk, összespóroltam rá a pénzt, nincs hitelünk, kicsit félre is teszek mindíg, most 600000 ft van, és most nemrég terhes lett a barátnőm, nem jött meg neki, és 2 tesztet is megcsináltunk, mind a 2 pozitív lett. Az ő szüleivel nem tartjuk a kapcsolatot, sok pénzzel tartoznak, nem fogom azt látni, de most ezt nem tudom, hogy így megtartsuk-e... Neki nincs meg a 2 év munkaviszonya, nem kapna gyedet meg ilyen támogatásokat most érettségizik, levelezőn tudna tanulni, ha bevállalnánk, meg nem nagyon találna munkát szerintem így... (Nem vagyunk házasok, egyedülállóként talán kapna valamennyi támogatást, nem sokat, de minden jól szokott jönni) Ha meg elvetetné, akkor nem biztos, hogy lehet még gyereke... A mi hibánk az egész, tudom, de ti hogy döntenétek?

2012. máj. 5. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Én biztosan meg tartanám, de ezt sajnos nektek kell eldönteni. Én nem voltam 18 amikor meg szültem a lányomat, de nem bántam meg! Nem így terveztük mi sem, de így jött ki. Nálunk sem lehetett egyikünk szüleire sem számítani, de csak lett valahogy. Most 31 vagyok, és nagyon boldog.
2012. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Bevállalnám. Ha most kijöttök ennyi pénzből, eztán is kifogtok jönni, mert a GYES+ családi pótlék ami havi 35.000 Ft kb, bőven elég, mert míg pelenkás, tápszer + baby kaják, havi 20.000. -ből bőven megvan, utánnam meg már ha pelenka sem kell, csak havi 5000ft megy el mondjuk ruhára. Nem élnétek rosszabbul, és egy gyerek sok örömet hoz, olyan nagy boldogság! Itt az a kérdés akarod-e?!
2012. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Én is biztosan megtartanám.
2012. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem ismerlek titeket, ezek szerint te a férfi tag vagy aki írt. Ha te ilyen mélyen részletekben feltérképezted a lehetőségeidet, férfi létedre(nem bántásként mondom, csak én nagyon sok nálad idősebb férfit ismerek akik nem gondolkodnak így) akkor érett vagy az apaságra. Valószínű a párod is, ha már 4,5 éve együtt vagytok. Anyagi helyzetetek nagyon sok már gyerekes családhoz képest is jobb. Szerintem vállaljátok, próbáljatok mindkét lehetőséget végig gondolni, ha megtartjátok mi lenne és ha nem akkor mi. Tegyétek fel magatoknak azt a kérdést, hogy később melyik döntésetek lenne az amit megbánnátok?!
2012. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Szia

ezt írtad.."Neki nincs meg a 2 év munkaviszonya, nem kapna gyedet meg ilyen támogatásokat" - én úgy tudom, hogy 1 év munkaviszony elég a gyedhez. (régen fél év kellett de most 365 nap) Remélem nem írtam hülyeséget))


A kérdésedre a válaszom pedig az, hogy Ti döntitek el. ÉN megtartanám bármi áron azt a csöppséget!! Ha szeretitek egymást és nagyjából jól is éltek akkor ez a pici baba csak emeli az életeteket!

Beszéljétek át nagyon, de a Ti babátokról Ti fogtok dönteni, és bízom benne hogy a baba mellett döntötök!!( kérlek vegyétek figyelembe azt is , hogy már megvan a pici, már élni akar....)

2012. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Megtartanám!

egy anyuka

2012. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Én is megtartanám.

Van lakás, van fizetés, nincs hitel. Ha bedobod magad 300 ezer forint egy hónapban...az igen csak átlag feletti.


De mondjuk nem egészen értem, hogy ilyen dolgokon miért nem hamarabb gondolkodtok. És ha nem akartok gyereket, miért nem tesztek ellene?

Ha már sikerült összehozni, akkor vállaljátok a felelősséget.

2012. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Van olyan család ahol ketten minimálbért keresnek van hitel is és mégis vannak gyerekek. Te magad egyedül többet tudsz keresni ha odateszed magad. Ennyi pénzből meg tudtok élni hárman rendesen ha nincs hitel.
2012. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nincs hitelem, a sok pénzhez sokat kell dolgoznom, akkor alig vagyok otthon, jövő héten érettségije van, pénteken, vagy utána lévő héten tudunk elmenni nőgyógyászhoz megnézni, hogy hogyan állunk, elvetetni nem szeretném, mert mindketten még szeretnénk tartani, de fiatalok vagyunk még, még 1 nap munkaviszonya sincs neki, papíron nekem is csak 4 hónap, és az is minimálbérre bejelentve.
2012. máj. 6. 06:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt akkor kellett volna végiggondolni, mielőtt összehoztátok a gyereket.

Egyáltalán nem élte szarul. Nektek kell eldönteni, hogy megtartjátok-e, de ne bújj az anyagiak mögé, mert felesleges.

Ennél sokkal rosszabb körülmények között is el lehet NORMÁLISAN tartani egy gyereket. Nektek hiteletek sincs, munkád is van.

Szóval ha nem a megtartás mellett döntötök, akkor e mondogasd, hogy "nem lett volna rá pénz", mert ez nem igaz.

2012. máj. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!