Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Folsavat és elevitet lehet...

Folsavat és elevitet lehet felváltva szedni? Babát szeretnénk és arra gondoltam egyik nap a folsavat szedném a másik nap pedig az elevitet.

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így szedtem sokáig! Ártani biztos nem ártasz vele! Sok sikert!
2009. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha minden nap szedsz elevitet, ha az egyet soknak találod akkor szedj napi felet!

folsavat miért szeretnél külön is szedni? Én úgy tudom hogy az elevitben is van megfelelő mennyiségben és csak ha már babás vagy akkor szokták javasolni a plusz folsavat!

2009. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ,de közben én vettem folsavat,a párom meg elevitet,és ezért gondoltam hogy igy szedném.
2009. jún. 27. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen jó. viszont, ha legközelebb terhes vitamint vennétek szerintem inkább Gravidát, mert abban jód is van... hajrá!
2009. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedheted az elevitet és a folsavat felváltva.Azért jó a plusz folsav az elevit mellé ,mert a nők nagy része nem tudja . hogy a folsav nehezen szívódik fel.Most vagyok 29 hetes és az orvos már így rendelte el az elevit és a folsav szedését.Eleinte amikor a terhesség elején jártam 2*1 folsav + Elevit /nap .
2009. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hali!


Én gravidát és folsavat szedek együtt orvosi tanácsra.

harmadik baba.. az előző kettőnél csak a 12 hétig szedtem vitamint.. aztán egészségesen kajáltam.. én kicsit sokallom a két gyogyit együtt, de végülis neml esz baj belőle.. namármost a vitaminok folsavtartalma elég.. a vitamint meg egészséges táplálkozással is viszel be.. szóval ha már előre így gondolsz a babádra és bármilyen vitamint szedsz az már elég!

jó egészséget!!

2009. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,remélem hamarosan sikerrel járunk:-)
2009. jún. 28. 07:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet azért itt butaságokat olvasni...

Minek váltogatni a kettőt? Van vmilyen racionális magyarázat.

Adagolás: a mo-i folsav készítményt vérképzőrendszeri betegségek kezelésére fejlesztették ki ezért sokkal több benne a hatóanyag (3 mg), mint amennyi a fejl. rendellenességek megelőzéséhez bizonyítottan szüks. (800 mcg, ez a 3 mg-nak kb. 1/4-e). Az elevit többi hatóanyaga pedig legfeljebb nem árt.

Felszívódás: a folsav gyorsan és teljesen felszívódik (mivel vízben oldódó vit.), a szükséges mennyiség beépül a többit kipisiled.

2009. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!